Printed decorations and hand-held signs for a wedding day next to a portrait of a bride and groom in a frame.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Kişiye özel baskılarla eşsiz bir düğün hazırlayın

Herkes düğününün özel olmasını ister; bu da genellikle kişinin bireysel zevkini yansıtabileceği yaratıcı fikirler veya konukları kutlamalara dahil etmenin eğlenceli yollarını bulmaktan geçer. Yaratıcı çiftlerin düğün planlama kaynağı olan Junebug Weddings'in baş editörü Carrie Schwab şöyle söylüyor: "Çiftin stilini ve kişiliğini yansıtacak, fazlasıyla çiftlerin zevkine özel, samimi veya 'mikro' düğünlere doğru büyük bir geçiş yaşandı." Evde basılan davetiyeler, afişler ve konuk defterlerinden olmazsa olmaz hatıralıklara kadar baskı yoluyla öncesinde, sırasında ve sonrasında büyük gününüze kişiliğinizi yansıtacak dokunuşlar katmanın pek çok yolu mevcut.

1. Basılı davetiyeler

Kendi davetiyelerinizi yazdırmak, büyük gününüzü size özel hale getirmenin ve planlama sürecinde paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Canon Çift Taraflı Mat Kağıt MP-101D, önceden katlanmış olarak ve zarflarla birlikte gelir.

Farklı metal renklerinin bir arada kullanılması, geometrik grafikler ve yumuşak pastel renkler 2019'un önemli trendleri arasındaydı ancak Carrie 2020'de daha sade tasarımların revaçta olacağını öngörüyor. "Minimalizm şu anda çok popüler," diyor Carrie. "Birçok çiftin internette 'sade düğün' ifadesinden sonra aradıkları malzemeyi ekleyerek arama yaptığını görüyoruz. Sade çizgiler ve siyah-beyaz temalar moda."
Minimalizm size göre değilse 2020'nin bir diğer trendi de palmiye yapraklarından yemyeşil tropik yapraklara uzanan yaprak teması. Davetiyelerinizde kullanabileceğiniz 45 dahili şablona sahip Canon PIXMA TS9551C, 12x12 inç kalın kağıt ve zarflarıyla birlikte gönderilen 7x10 inç çift taraflı mat kağıt desteği sunar. "Ev yazıcısı kullanmak çiftlere maliyet açısından da yardımcı olur," diye ekliyor Carrie.

2. Fotoğraf kabinine yönelik malzemeler ve afişler

Creative Park'ı kullanarak gününüze uygun çeşitli süslemeler bulabilir, bu süslemeleri kendiniz basabilir ve dekorasyonunuza özel bir dokunuş katabilirsiniz. Bu sayede yalnızca eşsiz bir düğün hazırlamakla kalmaz aynı zamanda süsleme masraflarından da tasarruf edersiniz.

Büyük gününüz için bir fotoğraf kabini mi kurmayı planlıyorsunuz? Kendi malzemelerinizi kendiniz oluşturmaya ne dersiniz? Canon'un el işi malzemelerine yönelik ücretsiz kaynağı olan Creative Park'ta harika fikirler bularak Canon PIXMA TS9551C ile bu malzemelerin baskısını alabilirsiniz. Fotoğraf Kabini Malzemeleri (Düğün) setine taç, komik gözlükler ve komik çekimlere yönelik afişler dahildir. Alternatif olarak düğün alanına asabileceğiniz kendi Bay ve Bayan afişlerinizi hazırlamak için de uygulamaya göz atabilirsiniz. Şablonların tümü, anlaşılır montaj talimatları ile birlikte gelir.
Creative Park Uygulamasındaki yön şablonları ve isim kartları ile konuklarınızın kaybolmamasını sağlayın. Şablonları indirin ve A4 Matte Fotoğraf Kağıdı ile basın.

3. Konuk fotoğrafı albümleri

İlgili makaleler
Create your own wedding album

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI

Kendi düğün albümünüzü oluşturun

Kendi düğün albümünüzü hazırlamak çok tatmin edici olabilir. Uzman tavsiyelerimizle bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenin.

A before and after shot of a couple on their wedding day next to a lake, dark and unedited on the left, showing the lighter version on the right, edited in DPP.

DÜZENLEME TEMELLERİ

Özel fotoğrafları düzenleme

Özel günlerde yaptığınız çekimleri bu basit fotoğraf düzenleme ipuçlarıyla iyileştirin.

Konuk defteri, daha sonra düğün gününüzü yad etmek ve aileniz ile arkadaşlarınızın yazdığı tüm o kişisel mesajları görmek için mükemmel bir yoldur. Anında arkası yapışkanlı baskılar sunan Canon Zoemini S2 sayesinde konuklarınız fotoğrafları doğrudan deftere yapıştırabilir. Ayrıca bir fotoğrafın baskısını birden fazla kez alabilirsiniz; böylece konuklarınız bir fotoğrafı hatıra olarak yanlarına alabilirken diğerini de deftere yapıştırabilir.

Kişiye özel temalardan bahsetmişken; Canon Zoemini S2 gibi bir şipşak fotoğraf makinesiyle baskıları kutlamalara dahil etmeye ne dersiniz? Dahili aynası ve halka ışığı ile selfie çekimleri için mükemmeldir; ayrıca Canon Mini Print uygulaması bağlantısı sayesinde uygulamanın otomatik zamanlayıcı ayarını ve uzaktan çekim özelliğini kullanarak daha büyük grupları da kadraja sığdırabilirsiniz. Ayırdığınız özel bir masaya Canon Zoemini S2'yi bırakarak tüm konukları fotoğraf çekilmeye davet edin. Daha özgün bir dokunuş için konukları bir çerçeve denemeleri, filtre uygulamaları veya kendi karalamalarını eklemeleri için cesaretlendirin. Yapışkanlı baskının altına komik bir açıklama veya kişisel bir not ekleyebilmeleri için kare formatta baskı almalarını da rica edebilirsiniz.
Bu değerli anıları sonsuza dek anımsayabileceğiniz özel bir hatıralık hazırlamak için konuklarınızın fotoğraflarıyla doldurduğunuz ve Creative Park'ı kullanarak yazdırdığınız kurdele çıkartmalarıyla bir albüm oluşturabilirsiniz.

4. Kişiye özel süslemeler

Canon Zoemini S veya Canon Selphy Square QX10 ile telefonunuzdan fotoğraf çekebilir, bu fotoğrafların baskısını alabilir ve fotoğrafları stilinize göre süsleyebilirsiniz.

Özel süslemeler oluşturmak için Canon Zoemini S2'yi veya Canon SELPHY Square QX10 mobil yazıcıyı da kullanabilirsiniz. Konuklarınızdan fotoğraflarını küçük ışıklarla süslenmiş ağaçların etrafına astığınız kurdeleye veya ahşap paletlere astığınız iplere iliştirmelerini isteyin. "Çiftler düğünlerinin kişiliğine veya 'markasına' ekstra özen gösteriyor," diyor Carrie. "Ev yapımı süslemeler ve diğer malzemeler kesinlikle gittikçe daha da popülerleşiyor."

5. Düğün baskıları

Kendi düğün fotoğraflarınızın baskısını almak, maliyet tasarrufu yapmanın harika bir yoludur. Canon PIXMA TS9551C sayesinde uygun fiyatlara kaliteli baskılar elde edebilirsiniz. Ayrıca beklemenize de gerek yok; çekimlerinizi hemen yazdırabilirsiniz.

Canon PIXMA TS9551C, 100 yıla varan albüm ömrüne sahip oldukça ayrıntılı fotoğraflar üretebilen mürekkeplerle sadece 21 saniyede 4x6 inç fotoğraflar sunar; yani arkadaşlarınız ve akrabalarınızla paylaşabileceğiniz ya da evinizdeki çerçevelerde sergileyebileceğiniz favori karelerinizi seçmeniz yeterli. İster Canon PRINT uygulamasını kullanarak akıllı cihazınızdan baskı, tarama ve fotokopi işlemlerinizi zahmetsizce gerçekleştirin ister AirPrint (iOS) ve Mopria (Android) uyumluluğu sayesinde ek uygulamalar olmadan baskı alın.

Kendi yer kartlarınızı yazdırabileceğiniz Creative Park ile düğününüzdeki detaylar stilinizi daha çok yansıtsın. Tasarımınızı özelleştirerek düğün bütçenizi gelinliğe saklayın.

Natalie Denton tarafından yazıldı

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön