YARATICI BASKI

Basılı çıkartmalarla cihazlarınızı kişiselleştirin

Canon'un taşınabilir yazıcılarıyla yaratıcılığınızı ifade edin ve akıllı telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızı ve diğer cihazlarınızı özelleştirin.
Canon SELPHY Square QX10, Canon Zoemini 2 ve Canon Zoemini S2; tümü fotoğraf çıkartmalarıyla süslenmiş telefon, kulaklık ve dizüstü bilgisayar gibi teknolojik cihazlarla çevrili beyaz kumaş üzerine düz bir şekilde yerleştirilmiş halde duruyor.

Bugünlerde teknolojik cihazlarımızdan uzaklaşamıyoruz. İster bir otobüs yolculuğunda zaman geçirmek için akıllı telefonumuzda gezinelim ister bir kafede dizüstü bilgisayarımızla çalışalım ya da sabahları tablette en sevdiğimiz programı izleyerek tembellik yapalım, cihazlarımız bizim bir parçamız haline geldi; bu yüzden cihazlarımızın kişiliklerimizi yansıtması da çok doğal.

Belki üniversiteye yeni başlıyorsunuz ve lise arkadaşlarınızın fotoğraflarını yanınızda taşımak ya da dizüstü bilgisayarınızı her açtığınızda size ilham verecek motivasyon mesajlarıyla süslemek istiyorsunuz. Sıkıcı gri bir makineye veya sıradan bir tablete bağlı kalmak ya da "size ait" gibi hissettirmeyen bir akıllı telefon kılıfına para harcamak yerine teknolojik cihazınızı özelleştirmek, kişiliğinizi ifade etmek için mükemmel bir fırsat olabilir. En sevdiğiniz renkleri, seyahat anılarınızı, grup selfie'lerini veya ilham verici alıntıları kullanın. Bu ayrıca teknolojik cihazınızı kolayca tanımanıza ve sohbet başlatmanıza da yardımcı olur.

Canon'un kompakt yazıcı serisi, doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı almayı hızlı ve kolay hale getirirken arkası yapışkanlı kağıt seçimi sayesinde doğrudan cihazlarınıza uygulanabilecek çıkartmaları ve kişiselleştirilmiş etiketleri saniyeler içinde oluşturabilirsiniz.

Mor kazaklı bir kadın, selfie çekmek için akıllı telefonu tutarken koyu mavi kazaklı bir kadın yanında gülümsüyor.

İlham her an kapınızı çalabilir; Canon'un taşınabilir yazıcı serisiyle hareket halindeyken selfie çekebilir, Canon baskı uygulamasında kişiselleştirebilir ve teknolojik cihazınızı anında özelleştirmek için birkaç dakika içinde çıkartma kağıdına baskı alabilirsiniz.

1. Tasarımınızı seçin.

Bir masanın üzerinde duran Canon SELPHY Square QX10, tatil fotoğrafı baskısı çıkarıyor. Yanında bir çift el, dizüstü bilgisayara bir çıkartma yapıştırıyor; diğer tarafta ise akıllı telefonda SELPHY Print Layout uygulaması görülüyor.

Size uygun bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar kapağı bulamıyor musunuz? Kendi görünümünüzü tasarlayın ve stilden ödün vermeden veya teslimat için beklemeden hemen bir Canon taşınabilir yazıcıdan baskı alın.

Tasarımlarınız, özelleştirdiğiniz cihaza bağlı olarak değişebilir. Bir dizüstü bilgisayarın yüzeyi akıllı telefondan daha geniştir; bu nedenle bir grup festivali fotoğrafı, sevimli bir köpek fotoğrafı veya güzel bir selfie gibi tek bir görüntü mü yoksa kolaja dönüştürülebilecek bir görüntü koleksiyonu mu tercih etmek istediğinizi düşünün. Canon SELPHY Square QX10, fotoğraf altı açıklama eklemeye uygun kenarlıklı kare baskılar üretir. Bu, dizüstü bilgisayar veya tablet gibi daha büyük teknolojik cihazlar için mükemmel bir seçenektir. Canon Zoemini serisi, kulaklık ve akıllı telefon özelleştirilme için ideal olan biri dikdörtgen diğeri daha küçük ve yuvarlak şekildeki iki tip çıkartma kağıdına sahiptir.

2. Görüntülerinizi düzenleyin.

Mor kazaklı bir kadın, fotoğraflarını özelleştirmek için Canon baskı uygulamasını kullanırken masada akıllı telefonun yanında bir Canon Zoemini S2 bulunuyor.

Her iki taşınabilir yazıcı serisi de, yaratıcılığınızı tasarımlarınızda sergileyebilmeniz için kolaj veya döşeme, çizim ya da filtre ve çerçeve ekleme gibi çok sayıda seçenek sunan bir uygulamayla birlikte gelir. Bu, baskı ve yapıştırma işlemlerinden önce son kişisel dokunuşları yapmak için mükemmel bir yoldur.

Tasarımınıza karar verdiğinizde, bunu daha fazla kişiselleştirmenin birçok yolu vardır. Canon'un fotoğraf ve baskı uygulamalarıyla, bu tasarımların baskısını almadan önce telefonunuzda farklı seçenekleri deneyebilirsiniz.

Canon SELPHY Square QX10 ve SELPHY CP1500, mizanpaj ve kaplama denemeleri yapmanızı sağlayan Canon SELPHY Photo Layout uygulamasıyla uyumludur. Ayrıca uygulamanın çoklu fotoğraf mizanpajı şablonlarını kullanarak birden fazla görüntüyü tek bir çıkartmaya yerleştirip daha küçük tasarımlar oluşturmak için kesebilirsiniz.

Canon Zoemini serisi; filtreler, çerçeveler, çıkartmalar ve çizimlerin yanı sıra kolaj ve döşeme araçlarıyla yaratıcılığınızı sergilemenizi sağlayan Canon Mini Print uygulamasıyla uyumludur.

Canon Zoemini S2 hem bir fotoğraf makinesi hem de şipşak yazıcıdır. Dahili selfie aynası ve halka ışık, fotoğraflarınızın zaten mükemmel görünmesini sağlasa da Canon Mini Print uygulamasında bu fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

3. Canon'un yapışkan fotoğraf kağıtlarını seçin ve baskı alın.

Bir çift el, biri soyulmuş iki yuvarlak çıkartmadan oluşan küçük bir yaprağı tutuyor. Arkada Canon Zoemini S2, diğer fotoğraf baskılarıyla çevrili bir masada yer alıyor.

Akıllı telefonunuzu Bluetooth üzerinden Canon Zoemini serisi bir yazıcıya bağlayarak hareket halindeyken bile tasarımlarınızın baskısını anında alabilirsiniz.

Bir çift el, ekranda beyaz kenarlı bir fotoğrafın olduğu bir akıllı telefonu tutarken arka planda masada bir Canon SELPHY Square QX10 duruyor.

Canon SELPHY Square QX10, Wi-Fi üzerinden telefonunuza bağlanır ve baskı için 43 saniye kadar kısa bir süre gerekir. Böylece fotoğraflarınız sosyal medya profilinizden dizüstü bilgisayarınızın kapağına anında geçiş yapabilir.

Ardından, kullanmak istediğiniz kağıda veya çıkartmaya karar verip bunları taşınabilir yazıcınıza yüklemeniz gerekir. Canon Zoemini serisi; suya ve aşınmaya dayanıklı, kenarlıksız, arkası yapışkanlı baskılar sağlayan ve her şekil veya boyutta kesilebilen Canon ZINK™ Fotoğraf Kağıdı kullanır. Peki önceden kesilmiş yuvarlak çıkartmaları denemeye ne dersiniz? Mini çıkartma baskıları almak bunun için harika bir yöntemdir. Böylece en yakın arkadaşınızla bir selfie çekip saniyeler içinde akıllı telefonlarınıza yapıştırarak aynı tasarıma sahip olabilirsiniz.

Canon SELPHY Square QX10; tarih, ad veya ilham verici alıntılar ekleyebileceğiniz kalın bir fotoğraf altı açıklama alanı olan kenarlıklı çıkartma kağıdı kullanır. Daha da fazla seçenek için daha büyük Canon SELPHY CP1500 yazıcı, mini çıkartmalar ve kredi kartı boyutunda çıkartmalar dahil olmak üzere çeşitli boyutlarda baskı yapabilir. SELPHY CP1500, başka bir cihazdan baskı almak istiyorsanız USB üzerinden de bağlanır. Sadece kağıdınızı yükleyin ve saniyeler içinde baskı alın.

Ayrıca ZINK™ Fotoğraf Kağıdı ve SELPHY çıkartma kağıtları serisi iz bırakmadan çıkarılabilir. Böylece tasarımlarınızdan sıkılırsanız kolayca çıkarıp yeniden başlayabilirsiniz.

4. Yapıştırın ve keyfini çıkarın.

Siyah kıvırcık saçlı bir kadın, dizüstü bilgisayarının kapağına Canon SELPHY Square QX10'da basılan fotoğrafları yapıştırırken gülümsüyor.

İster bir dağın zirvesinde çekilen bir zafer fotoğrafı ister eğlenceli bir üniversite buluşması ister sevdiklerinizle bir selfie olsun, dizüstü bilgisayarınızı bir fotoğrafla kişiselleştirmek; en sevdiğiniz anları yanınızda taşımanıza yardımcı olabilir. Sizi gülümseten bir fotoğrafı yanınızda bulundurmak, anıları canlı tutmak için harika bir yoldur.

Mor kazaklı bir kadın elleri kafasındaki kulaklığın üzerinde gülümserken yuvarlak fotoğraf çıkartmaları kulaklıkları aydınlatıyor.

Özelleştirilmiş cihazlarınız, tarzınızı ve hatta en sevdiğiniz kıyafeti yansıtabilir. Bu, kim olduğunuzu ifade etmenin ve kalabalıktan sıyrılmanın bir yoludur.

Şimdi baskının arkasını soyarak çıkarıp tasarımınızı akıllı telefonunuza veya cihazınıza uygulama zamanı. Yüzeyin pürüzsüz ve kalıntısız olduğundan emin olmak için önce yüzeyi temizlemek faydalı olabilir. Arka katmanı dikkatlice soyarak çıkarın ve tek seferde yavaşça uygulayın. Çıkartmanın üzerinde sabit bir şekilde ilerleyerek çıkartmayı düz bir çizgide soyup yapıştırmaya yardımcı olması için cetvel kullanabilirsiniz.

Cihazlarınıza yeni bir görünüm kazandırdığınızda özelleştirebileceğiniz diğer şeylerin de farkına varacaksınız. Akıllı telefonunuza yeni bir görünüm kattıysanız kulaklığınızı da telefonunuza uygun şekilde tasarlamaya ne dersiniz? Hatta doğum günü veya festival gibi bir kutlama veya etkinlik için teknolojik cihazınızı özelleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla koordine olun ve kendinize özgü tasarımlar oluşturun. İşlem hızlı ve kolay; olasılıklar ise sınırsızdır.

Yazan: Kat Halstead ve Angela Nicholson

İlgili Ürünler

İlgili makaleler