Photo printing buyer’s guide

BASKI

Bir yazıcıya gerçekten ihtiyaç duyan beş farklı kişi: Siz de onlardan biri misiniz?

Bir yazıcıya gerçekten ihtiyacınız var mı? Aslında çoğumuzun vardır. Kişisel çıktı ihtiyaçlarınız için iş yerinde veya okulda bulunan yazıcı size yeterli gelebilir ancak evde bir yazıcınız olsaydı zamandan tasarruf sağlayabileceğinizi, yazıcının hayatınızı kolaylaştırabileceğini ve size veya çocuklarınıza yaratıcı bir ilham kaynağı olabileceğini ya da işinizi büyütmenize yardımcı olabileceğini kısa sürede keşfedeceksiniz.

Ancak konu, herhangi bir yazıcı satın almak değildir. Nelere ihtiyaç duyduğunuz kim olduğunuza bağlıdır. Bu yüzden hangi yazıcının ideal yazıcınız olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Genç anne ve baba

A father helps his daughter make greeting cards out of photographs printed with PIXMA TS 9551C.

Okul yılları çocuğunuzun yaratıcılığının başladığı zamanlardır. Bir ebeveyn olarak çocuklarınızı yaratıcılık açısından teşvik etmek ve yeni dönemde onları bekleyen zorluklara karşı hazırlamak istersiniz. Sıradan ödev çıktıları için kullanımı kolay olan, ancak aynı zamanda yaratıcı seçenekler sunan bir yazıcıya ihtiyaç duyarsınız.

A3 özellikli kompakt yazıcı Canon PIXMA TS9551C, küçük çocukların bile kullanabileceği sezgisel bir arabirim ile 10,8 cm genişliğinde dokunmatik ekrana sahip bir A4 tarayıcısı ve fotokopi cihazıdır. Canon'un manyetik ve yeniden yapıştırılabilir fotoğraf kağıtlarının (Aralık 2018'den itibaren) da dahil olduğu farklı, zengin ve yaratıcı baskı seçeneklerini keşfedin. iOS ve Android için yeni tırnak çıkartması uygulaması ile (Kasım 2018'den itibaren) tırnaklarınız için dilediğiniz desende tırnak çıkartmaları bile basabilirsiniz. Canon PIXMA TS9551C ayrıca 45 desen seçeneği ile kendi paket kağıdınızı ve defter sayfası süslemelerinizi doğrudan dokunmatik ekrandan oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Canon'un ücretsiz çevrimiçi hizmeti Creative Park , mükemmel yazıcıyla bir araya geldiğinde çocuklarınız için eğlencenin sınırı yoktur. Buradaki pek çok şablon sayesinde çocuğunuz maskelerden, üç boyutlu tebrik kartlarına, oyuncak bebeklerden, kağıt uçaklara hatta dinozor figürlerinden model uzay gemilerine kadar her şeyi basabilir ve oluşturabilir.

Fotoğrafçılık öğrencisi

The Canon PIXMA TS8250 printing a fine art landscape photograph.

Büyük bir fotoğraf meraklısı veya kendini mesleğine adamış bir fotoğrafçılık öğrencisi olarak zamanınızın büyük çoğunluğunu, daha iyi fotoğraflar çekmek için çalışarak geçiriyorsunuz. Çalışmalarınıza ellerinizle dokunmak onları daha somut değerlendirmenize ve geliştirmenize yardımcı oluyor. Çıkan sonuçları öğretmeniniz, arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla paylaşmak için ise düzenli olarak internetteki bir tedarikçiden faydalanıyorsunuz. Ancak her seferinde baskılarınızın size ulaşmasını beklemek yerine kendinize ait bir yazıcınız olsaydı, iş akışınız çok daha hızlı olabilirdi.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, A4 boyutuna kadar yüksek boyutlu bir görseli kaliteli ve çerçevesiz oluşturabilme olanağıdır. Böylece her bir karedeki ince detayları görmenin verdiği o muhteşem hissi yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda yazıcınızın kullandığı mürekkep tipi çok önemlidir ve orijinal Canon mürekkepleri capcanlı görüntüler elde etmenizi sağlar. Kablosuz bağlantılı şık Canon PIXMA TS8250 Serisi, detaylı ve yüksek kaliteli baskılar oluşturmak için altı ayrı mürekkep kullanır. Canon PRINT uygulaması piyasadaki en iyi yeni modellerin tümüyle olduğu gibi, AirPrint, Android için Mopria ve Windows 10 Mobile ile de uyumludur ve sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabilir. Böylece akıllı telefonunuz veya tabletinizden kolayca baskı alabilirsiniz.

Bağımsız iş sahibi

İlgili makaleler
Home Made Stories

AİLE FOTOĞRAFLARI

'Ev Yapımı' Hikayeler

Mükemmel hikayelerin bazıları evde başlar. Aile fotoğrafçısı ve hikaye anlatıcısı Caroline Holt ile ailelerin evde güzel anlarını nasıl yakaladığı hakkında konuştuk.

A female business owner prints with PIXMA TS9550 while drawing and using a ruler at her desk.

İster Pazartesi'den Cuma'ya vaktinizi ev-ofisinizde geçirin, isterseniz de zamanınızı ev ile iş arasında koşturmacayla geçirin. Evdeki iş alanınızda standart ofis ortamının verimliliğini yeniden oluşturabilecek bir yazıcınız yoksa eğer, kısa süre içinde modunuz düşmeye başlar.

Kompakt boyutuna rağmen zarif ve şık olan Canon PIXMA TS9550 Serisi, A3 boyutuna kadar büyük dosyalar basabilir, ev-ofisinizden müşterileriniz ve meslektaşlarınıza sunulmaya hazır baskılar yaratır. Ayrıca doğrudan 10,8 cm genişliğindeki dokunmatik ekran üzerinden profesyonel görünümlü kitapçıklar oluşturabilirsiniz. Canon PIXMA TS9550 özel siyah pigment ile net belgeler yazdırır ve Otomatik Belge Besleyicisi (ADF) her bir sayfayı ayrıca taramanıza gerek kalmadan belgeleri tek seferde 20 sayfaya kadar (A4, Letter veya Legal boyut) kopyalamanıza ve taramanıza imkan tanır.

Canon PIXMA TS9550 akıllı ofis planınıza bile entegre edilebilir. Artık Amazon Alexa* ile de uyumlu olan bu yazıcı için Amazon Echo'ya veya Alexa özellikli diğer cihazlara "Alexa, Canon Yazıcıyı çalıştır" gibi sesli komutlar vererek belgelerinizi bastırabilirsiniz. Yazıcınızın kalan mürekkep seviyesini kontrol etmek için de ses komutlarını kullanabilirsiniz.

Sanatsal etki uyandıran kişi

A young woman wearing a yellow jacket takes a selfie with the Canon M50 in a city environment.

Nereye giderseniz gidin çevreniz size ilham veriyor ve muhteşem bir fotoğraf fırsatını görüp sosyal medyada paylaşan ilk kişi hep siz oluyorsunuz. Ancak fotoğraflarınızın büyük bir kısmını paylaşım sitelerine yükleseniz bile, bir yazıcınız olduğunda bu paylaşımlarınızı takipçilerinizin sosyal medya sayfalarında kaybolduktan çok sonra bile en somut şekilde saklayabilirsiniz. Sadece duvara asılacak fotoğraflar elde etmek için değil, aynı zamanda yaratıcı işlerinizde de daha fazlasını yapabilmek için bir fotoğraf yazıcısına ihtiyaç duyarsınız. Bu baskıları kullanarak fotoğraflarınızın ulaştığı sınırları genişletebilir, belki de farklı alanlara doğru yayılabilirsiniz.

Çantanıza sığabilen bu kompakt SELPHY CP1300, hızlı ve uzun ömürlü baskılar oluşturur. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuz veya Wi-Fi özellikli fotoğraf makineniz ile fotoğraf çekip bunu SELPHY cihazınıza göndermektir. Cihaz, görüntülerinizi anında 102 x 152 mm (4 x 6 inç) boyutuna kadar basar ve en iyi projelerinizin hem kendinize hem de başkalarına yeni türde bir ilham kaynağı olmasına olanak tanır.

Güzel sanatlar fotoğrafçısı

A large high-res fine art photograph bring printed from a Canon imagePROGRAF PRO-1000

Fotoğrafçılık kulübündeki ilk serginizden kısa bir süre sonra bir kafe, fotoğraflarınızı asmak istedi ve siz de baskı firmalarından teklifler aldınız. Şimdiye dek güzel sanatlar işleriniz için yerel, kaliteli bir baskı tesisi ile çalıştınız ancak baskı süreci üzerinde daha çok kontrolünüz olmasını ve müşteri taleplerine hızlı bir şekilde yanıt verebilmeyi istemeye başladınız. Kendinize ait bir fotoğraf yazıcınızın olması ayrıca piyasada ve sanat fuarlarında satmak için işlerinizin stoğunu yapmanızı da kolaylaştırır.

Yazıcınız, fotoğraflarınızdaki en iyi unsurları öne çıkaracak özel güzel sanatlar kağıtları ve tuvali ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca yazıcınız ile uyumlu mürekkeplerin doğru ve uygun bir renk dizisi sunduğundan emin olmanız gerekir. Canon'un profesyonel yazıcılar serisi olan PIXMA PRO-100S, PIXMA PRO-10S ve ödüllü A2 yazıcısı imagePROGRAF PRO-1000 işlerini sergilemek isteyen herkes için en güvenilir seçeneklerdir. Bu modeller özel tek renkli mürekkepler kullandığı için, galeri duvarlarında yerini almaya hazır zengin ve yüksek yoğunluklu siyah tonlar elde edebilirsiniz. PRO-10S ve Pro-1000 yazıcılarını kullanmanın sağladığı ek bir avantaj, rengini daha uzun süre koruyan pigment bazlı mürekkepler kullanmalarıdır. Böylece sanatınız gelecek on yıllar boyunca takdir edilebilir.

Profesyonel kalitede baskılar almak göz korkutucu olmak zorunda değil: Canon'un Print Studio Pro eklentisi, üstün kalitede baskıları kolayca elde etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

* Amazon ve Alexa, Amazon.com, Inc. veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır.

Yazan: Oliver Atwell

İlgili ürünler