A woman with her back to the camera uses a tablet. A Canon printer is on a desk in the background.

BASKI

Kablosuz ve bulut özellikli bir yazıcıyla özgürleşin.

Her ofis ve sınıf için bir yazıcı gereklidir. Zaman değiştikçe ve daha fazla kişi uzaktan iş yapmayı ve ders çalışmayı seçtikçe her evde de bir yazıcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Evden çalışmanın en güzel yanlarından biri, ruh halinize uygun herhangi bir odada çalışabilme özgürlüğüdür. Evinizde kablosuz ve bulut özellikli bir yazıcı kullanmak, yazıcınızın yanında oturmanıza gerek olmadan istediğiniz yerden baskı alabilmenizi sağlar. Bu nedenle, sabahları mutfaktaki kahve makinenizin yanında oturmak ve öğleden sonra güneşlenmek için bahçeye çıkmak istiyorsanız isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belgelerinizi hazır olduğunuzda yazdırın ve istediğiniz zaman alın.

A Canon printer on a table in a living room.
Kablosuz baskı sayesinde yazıcınızın yanında oturmak zorunda olmadan ve özel bir ev-ofis alanına gerek duymadan istediğiniz yerde çalışabilirsiniz.

Kablosuz bir yazıcının kurulumunun zor olmasından mı endişeleniyorsunuz? Endişelenmeyin, kurulum çok basit. Kurulumdan sonra, iş/eğitim rutininizin asla kesintiye uğramaması için çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin, PIXMA G4411'in yüksek sayfa çıktısı sayısına sahip olan yeniden doldurulabilir mürekkep tankları sayesinde mürekkebi yeniden doldurmadan binlerce sayfa yazdırabilirsiniz. Ayrıca PIXMA Cloud Link sayesinde Canon PRINT uygulamasını kullanarak yazıcı ekranından veya akıllı telefon ya da tabletinizden belge ve fotoğraf görüntüleyebilir, tarayabilir ve bunların baskısını alabilirsiniz. PIXMA Cloud Link belgeleri kolayca paylaşmanızı sağladığı gibi Dropbox ve Google Drive gibi çevrimiçi depolama hizmetlerinden baskı almanıza ve tarama yapmanıza imkan tanır. Kablosuz yazıcınızın kurulumu hakkında daha fazla bilgi için destek kılavuzuna bakın.

Evden çalışırken kablosuz yazıcı kullanmanın avantajları

A man sits in front of a PIXMA G6040 Canon printer making notes on a printout.
Karmaşık veya ayrıntılı bilgileri, monitör yerine çıktıya bakarak anlamak daha kolay olabilir.

Yazıcı günlük işleriniz için mektup ve etiket oluşturmasının yanı sıra daha üretken ve verimli olmanıza yardımcı olabilir. Bir çıktıdan okumak, ekranda çıkan bildirimler veya gelen e-postalar nedeniyle dikkatinizin dağılma olasılığını azaltır. Ayrıca gözlerinizi ekrandan ayırarak biraz dinlendirmeniz gerektiğini de unutmamanız gerekir.

Muhasebeci Rosie, evden çalıştığı dönemlerde kablosuz yazıcısının işine inanılmaz katkıda bulunduğunu düşünüyor. Şöyle açıklıyor: "Düzenli olarak finansal raporlara ve hesap tablolarına bakıyorum ve bilgileri baskı formunda gördüğümde, ekranda gördüğümden çok daha kolay kavrıyorum. Evimizde bir ofisimiz olsa da, iki kişi olduğumuz için birimiz her zaman yemek odasındaki masada çalışıyor. Oturduğum her yerden kablosuz baskı alabilmek çok yardımcı oluyor."

A woman stands in an office holding a sheet of paper.
Bazen bir çıktı, bir projenin boyutunu veya ölçeğini anlamanıza yardımcı olur.

Pazarlama müdürü Estelle, düzenli olarak web seminerleri düzenliyor ve tanıtım metinlerinin daima baskısını alıyor. "Ofisteyken iki ekran kullanıyorum ama evde sadece bir ekranım var, bu yüzden her web seminerinin başlangıcında okumak için metnimin bir baskısını alıyorum. Evde dört kişi olduğumuz için kablosuz bir yazıcıya sahip olmak gerçekten çok yardımcı oluyor, böylece her odadan baskı alabiliyoruz. İstediğimde doğrudan telefonumdan baskı alabilmeyi de seviyorum."

Simon, "kablosuz yazıcım olmazsa olmaz" diyen bir grafik tasarımcısı. Şöyle açıklıyor: "Kural olarak, özellikle de karmaşık bir proje olduğunda, okumak için proje özetini yazdırırım ve okurken genellikle fosforlu kalem kullanırım. Bir baskı tasarımını işlerken, düzeltmek ve ölçekli halini görmek için projeyi her zaman yazdırırım. Bu adımı atlamamak önemli çünkü özellikle büyük bir monitörde çalışırken ölçeklendirme hissi kolayca kaybedilebiliyor."

Okul ve üniversite öğrencileri için önemli bir araç

A teenage girl sits cross-legged on a bed, studying her textbooks. A Canon PIXMA TS5150 printer is on the table beside her.
PIXMA Cloud Link'in Google Classroom desteği sayesinde öğrencilerin evde ders çalışırken öğretmenleriyle iletişim halinde kalmaları kolaylaşır.

Evde kablosuz yazıcı sahibi olmanın avantajlarından yalnızca profesyoneller yararlanmaz. Google Classroom'u da destekleyen PIXMA Cloud Link, okul ve üniversite öğrencileri için kullanışlıdır. Google Classroom, öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişim kurulmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, Google Classroom ile PIXMA Cloud Link'i kullanarak aldıkları derslerin listelerini ve Canon PRINT uygulaması aracılığıyla ödevlerini doğrudan yazıcı ekranından veya akıllı cihazlarından yazdırabilir. Öğretmenlere sağladığı ek bir avantaj da, seçilen sınıfın öğrencilerine göstermek için sınıfın görev listelerini kolayca yazdırabilmeleridir.

A teenage boy sits at his desk in his bedroom. A Canon G4400 printer is on the desk beside him.
Kablosuz yazıcı okul ve üniversite öğrencileri için değerli bir araçtır, onların ödevlerini yazdırmalarını veya çalışmalarının son halini kontrol etmelerini sağlar.

Öğrencilerden on beş yaşındaki Jamie şöyle diyor: "Ele almam gereken önemli noktaları hatırlamama yardımcı olduğundan genellikle ödevlerimi yazdırırım ve makalelerimi yazmayı bitirdikten sonra her zaman yazdırırım. Sonra bir ara verip, biraz topla oynarım veya bir süre başka bir şeyle ilgilenip ardından oturup makalemi düzgün bir şekilde okurum. Ödevimi öğretmenimin görmesi için sisteme yüklemeden önce hatalarımı düzeltebilmek amacıyla kırmızı kalemle işaretlerim. Baskıdan okuma yapmak benim için gerçekten önemli bir adım. Ekranda göremediğim her şeyi fark ediyorum, böylece daha iyi notlar alıp annemle babamın gözüne giriyorum!"

Yazan: Angela Nicholson

İlgili makaleler
Meet the PIXMA G640 and PIXMA G540

BASKI

PIXMA G640 ve PIXMA G540 ile tanışın

Yeni nesil Canon MegaTank yazıcıların yeni özelliklerini keşfedin.

The ink levels showing on a setting bar of a Canon printer.

BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Yazıcı, mürekkep ve kağıt ile ilgili SSS

Canon uzmanı Suhaib Hussain yazıcı teknolojisi, mürekkep ve kağıt hakkında sık sorulan soruları yanıtlıyor.

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön