YARATICI BASKILAR

Canon Zoemini S2 ile moda kataloğu oluşturun

Herkesin sevmediği giysileri vardır fakat belki de bu giysiler yalnızca doğru eşlerini bulamamışlardır. Stil influencer'ı Molly Wójcik, yeni kıyafet kombinleri oluşturmak için Canon'un şipşak fotoğraf makinesini ve yazıcısını nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor.
Bordo bir ceket giymiş ve payetli bir fular takmış olan ve selfie çekmek için elinde pembe altın renkte bir Canon Zoemini S2 tutan stil influencer'ı Molly Wójcik.

Çoğumuz sahip olduğumuz giysilerin sadece dörtte üçünü giyeriz;1 gerisi ihmal edilip tozlanarak askılarda bekler. Yine de giymediğiniz giysileri yakındaki bir ikinci el mağazasına götürmek üzere bir torbaya doldurmadan önce, animasyonlu bir moda kataloğu oluşturarak onlara ikinci bir şans verebilirsiniz.

Takipçileri tarafından Molly olarak bilinen Polonyalı moda ve güzellik influencer'ı Monika Wójcik, 2000'ler havasını özgün bir dokunuşla birleştirdiği kıyafet seçimlerini sosyal medyada sergileyerek 160.000 kişilik güçlü bir takipçi kitlesi edinmiş. Molly, "Y2K estetiğinden ilham alıyorum," diye açıklıyor. "2000'lerin atmosferini çok seviyorum, bu yüzden stilimde buna sıklıkla yer veriyorum. Moda stilimde parlak tonlar, holografik vurgular ve fütüristik kumaşlar ağırlıkta."

Modaya olan esnek yaklaşımı nedeniyle her gün çeşitli seçeneklerle karşı karşıya kalan Molly, cep boyutunda fotoğraf makinesi ve fotoğraf yazıcısı Canon Zoemini S2'nin yardımıyla ona rehberlik edecek bir araç geliştirmiş. "İki farklı giysinin bir arada nasıl görüneceğini hızlıca kontrol etmek için kataloğumu kullanıyorum," diyor. "Bu, stilleri kolayca seçmemi sağlıyor."

Kendinize ait animasyonlu bir moda kataloğu oluşturmak için Molly'nin adım adım kılavuzunu takip edin ve TikTok videosunu izleyerek her şeyin nasıl bir araya geldiğini görün.

Pembe bir pantolon ve beyaz bir üst giymiş, bir atkı ve kulak koruyucuları takmış, büyük bir omuz çantası taşıyan ve elinde Canon Zoemini S2'yi tutan stil influencer'ı Molly Wójcik.

Hafif olmakla birlikte 25 fotoğrafa kadar pil ömrü sunan Canon Zoemini S2, sürekli dışarıda olan kişiler için idealdir. Molly, "Canon Zoemini S2'nin gerçekten hoşuma giden yanı taşınabilir tasarımı sayesinde her zaman yanımda olması," diyor. "Fotoğraf makinesi ve Mini Print uygulamasını kullanmak çok eğlenceli ve anıları stilime uygun şekilde saklayarak günlük hayatıma keyif katmamı sağlıyor."

Üzerinde pembe bir sweatshirt ile poz verirken Canon Zoemini S2'yi tutan stil influencer'ı Molly Wójcik.

Görünümü her zaman dikkat çekmiş olan Molly'nin sosyal medyaya adım atışı onun için doğal gelişen bir süreç olmuş. "Kendimi bildim bileli stilim kalabalıklar arasında öne çıktı; bu yüzden kıyafetlerimi herkesin görebileceği bir yerde, internette paylaşmaya başlamaya karar verdim." Estetik söz konusu olduğunda, daha fazla sayıda ve daha gösterişli öğelerin stili zenginleştirdiğini düşünüyor: "2000'lerin parlak fularları, kadife eşofmanları, kürk paltoları ve payetli kemerleri gibi dikkat çeken ikonik öğeleri hayata döndürüyorum. Makyajım için renkli kirpikleri, parlak göz farlarını ve tabii ki likit dudak parlatıcısını tercih ediyorum! Tırnaklarımı yaptırırken, 2010'lara ait fotoğrafları örnek olarak gösteriyorum."

1. Kataloğunuzu ve kıyafetlerinizi hazırlayın.

Moda kataloğunuza ekleyebileceğiniz kıyafet kombinlerinin sayısı, kataloğunuzun kaç sayfadan oluştuğuna bağlıdır. Hazır bir defter kullanabilir ya da bir ip kullanarak kart veya kalın kağıt yapraklarını birbirine bağlayabilirsiniz. Kaç sayfanız olduğunu bildiğinizde, aynı sayıda üst ve alt parçayı seçmeye başlayabilirsiniz.

Kataloğunda Sonbahar/Kış sezonuna odaklanan Molly, "Yılın bu zamanında giyeceğimi bildiğim giysileri bir araya getirdim," diyor. Molly gibi siz de çok fazla giysiniz olduğunu fark edebilirsiniz: "Gardırobumda artık giymediğim ne kadar çok giysi olduğunu fark ettim," diyor Molly. Bu, Molly'yi bir gardırop temizliği yapmaya itmiş. Siz de bunu yaparsanız hiçbir şeyin çöpe gitmediğinden emin olun. Molly, "Giysileri atmamanızı tavsiye ederim," diyerek konunun altını çiziyor. "Hayır kurumlarının ikinci el mağazalarına bağışlayabilir, kullanılmış giysi konteynerine atabilir veya bir ikinci el satış uygulamasında satışa çıkarabilirsiniz. Haydi giysilere ikinci bir şans verelim!"

2. Aksesuarlar ekleyin.

Molly çoğunlukla parlak ve göz alıcı renk ve stillerdeki giysiler seçse de, bir kombini öne çıkaran unsur her zaman giysiler değildir. Molly, "Retro stili tercih ediyorum ama bazen sevdiğim bir mağazada klasik kot pantolon veya beyaz üst gibi temel bir parça dikkatimi çekiyor," diyor. "Aksesuarlar, kişisel stilin en önemli unsurudur. Aksesuar eklediğinizde kendinize özel bir stil yaratmış olursunuz. Işıltılı bir fular, renkli bir el çantası ve bir bere kullandığınızda sıradan bir kıyafet bile dikkat çekebilir." Bu konuda hevesliyseniz bu ekstra öğeleri kataloğunuza ekleyebilirsiniz. Bunları Canon Zoemini S2 baskılarınızdan kesip çıkararak kıyafetlerinizin üzerine yerleştirip nasıl göründüklerine bakmayı deneyin.

3. Poz verin.

Molly, kataloğuna ekleyeceği fotoğrafları çekmek için akıllı telefon kullanmış ancak Canon Zoemini S2'de, fotoğraflarınızdan en iyi sonucu elde etmeniz için ayna ve halka ışığa sahip 8 MP bir fotoğraf makinesi bulunuyor. "Selfie çekerken güçlü gölgelerden ve ışığa dönük olmaktan kaçınmak çok önemli," diyor Molly. Ancak katalog oluştururken, her resmin düzgün bir şekilde hizalanması da çok önemlidir. Aksi takdirde, üst ve alt parçaları değiştirmek için kataloğun sayfalarında gezinirken kıyafetler etkili bir şekilde bir araya gelmez. "Önce vücudun üst yarısının, sonra da alt yarısının fotoğraflarını çektim," diyor. "Fotoğraflarınızın aynı açıdan çekildiğinden ve aynı şekilde poz verdiğinizden emin olun." Canon Zoemini S2 ile selfie çekiyorsanız pozisyonunuzu kontrol etmek için Canon Mini Print uygulamasındaki Canlı kontrol seçeneğini kullanabilirsiniz.

Alt ve üst parçaların bağımsız olarak çevrilebilmesi için ikiye bölünmüş kıyafetlerin bulunduğu bir moda kataloğunu açık tutan, tırnakları parlak renklere boyanmış bir çift el.

Molly, animasyonlu kataloğunun işe yaraması için tutarlı bir fotoğraf serisine ihtiyaç duymuş ancak genellikle selfie çekerken farklı kadrajlarla denemeler yapmayı öneriyor. "Bütün bir kombini göstermek stilinizi vurgulayabilir ancak yüz ifadeniz, aksesuarlarınız veya makyajınız gibi ayrıntılara odaklanmak fotoğrafınızı daha da güzel hale getirebilir," diyor.

Alt ve üst parçaların bağımsız olarak çevrilebilmesi için ikiye bölünmüş kıyafetlerin bulunduğu bir moda kataloğunu açık tutan bir çift el. Kataloğun yanındaki bir kırlent yığınının üzerinde duran bir Canon Zoemini S2.

Molly, "Sade beyaz bir bluz dışında hiçbir şeyle eşleşmeyeceğini düşündüğünüz giysileri bile kullanabilirsiniz," diyor. "Ortaya çıkan sonuç sizin için tatlı bir sürpriz olabilir!"

4. Fotoğraflarınızın baskısını alın ve albümünüzü bir araya getirin.

Artık kıyafetlerinizin fotoğrafları çekildiğine göre, şimdi el işi zamanı! Kataloğunuzu aşamalı olarak oluşturmayı tercih ederseniz görüntüler Canon Zoemini S2'nin Micro SD kartında saklanacaktır. En uygun fotoğrafların hangileri olduğunu belirledikten sonra kullanımı kolay Canon Mini Print uygulamasıyla bunların baskısını alın. Albümdeki fotoğraf çerçevelerini süslemek için çıkartmalar da kullanan Molly, "Uygulama, fotoğraf basmayı eğlenceli bir macera haline getiriyor ve kişiselleştirme seçenekleri sürece yaratıcılık katıyor," diyor. "Çok fazla seçenek vardı!

"Her iki fotoğrafın da defterin ortasında bir araya gelmeleri gerektiğini unutmayın," diyor. "Tüm fotoğrafları bastım ve baskıların tam olarak nerede olması gerektiğini ölçtükten sonra kartı kestim. Bu kesinlikle en çok zaman alan kısımdı ancak sonunda harika bir şey ortaya çıktı." Canon Zoemini S2, 5x7,6 cm yapışkan arkalıklı ZINKTM Fotoğraf Kağıdı üzerine baskı yapar. Bu da görüntüleri kataloğa yapıştırmanın hızlı ve kolay olmasını sağlar. "Fotoğrafların sırasına gelince; benimkiler tamamen rastgele sıralanmıştı fakat bence baskıları en sık giydiğiniz giysilerden başlayarak düzenlemek en iyisi."

Bu proje Molly'nin yaratıcılığını başka şekillerde de ateşlemiş. "Şu anda, dairemde Canon Zoemini S2 ile çekilmiş, çerçeveler içinde asılı çok sayıda fotoğraf var," diyor. "Arkadaşlarımın fotoğraflarından oluşturacağım bir albüm harika bir hediye olacak. El işi hediyeleri tercih ediyorum ve arkadaşlarımın da bundan mutlu olacağını düşünüyorum."

Stilinizle ilgili ilhamınızı paylaşın

Kataloğu, Molly için gelecekte çok değerli olacak. "Önümüzdeki yıllarda stilimin ve görünümümün nasıl değiştiğini görebileceğim," diyor. Molly için moda yalnızca kendini ifade etmek üzere kullandığı bir araç değil, aynı zamanda bir sosyal bağlantı kurma biçimi. "Başkalarına moda konusunda denemeler yapmaları ve kendi stillerini keşfetmeleri için ilham vererek özgüvenlerini güçlendirmek istiyorum. Benim için her bir kıyafet, sadece bir kıyafet değil, kim olduğumu ve nasıl algılanmak istediğimi anlatan birer hikaye. Moda, giysilerden çok daha fazlası."

Şimdi sıra sizde! Canon Zoemini S2'nizi alıp giysileri seçin, stilinizi oluşturun, çekin ve paylaşın!

Yazan: Rachel Segal Hamilton

İlgili Ürünler

 • Şipşak ve Yazıcı Özellikli Cep Boyu Fotoğraf Makineleri

  Canon Zoemini S2

  Ayna, halka ışığı, uzaktan deklanşör ve canlı kontrol özelliklerine sahip cep boyutundaki fotoğraf makinesi ve yazıcıyla selfie'lerinizi ileri seviyeye taşıyın.
 • Ev Yazıcıları

  Canon Zoemini 2

  Cep boyutunda, pille çalışan Zoemini 2 yazıcı ile akıllı telefonunuzdan dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde anında baskı alın.
 • Ev Yazıcıları

  SELPHY SQUARE QX10

  Özel anılarınızı, her yerde kablosuz olarak özenle hazırlayabileceğiniz harika baskılar halinde saklayın.
 • İlgili Makaleler

 • YARATICI BASKILAR

  Tatil stilinizi görselleştirin

  Canon Zoemini 2 ile valizinizi düzenleyin ve organize olun.

 • YARATICI BASKI

  Canon Zoemini serisiyle yaratıcı fikirler

  Şipşak fotoğraf makinesi ve cep boyu yazıcı ile hareket halindeyken yaratıcılığınızı özgür bırakın.

 • PORTRE FOTOĞRAFÇILIĞI

  Selfie'lerinizi bir üst düzeye çıkarın

  TikTok yayıncısı Nina Collins, evde nasıl yaratıcı otoportreler çekebileceğinizi anlatıyor.

 • YARATICI BASKILAR

  Hayatınızın vizyon panosunu oluşturun

  Canon SELPHY Square QX10 ile yaşam alanınızı tarzınıza uygun hale getirin.