A woman carries a tote bag which has been customised with a panda motif from Creative Park with Canon's iron-on transfers.

YARATICI BASKI

Canon PIXMA kumaş baskısı ile gardırobunuzu zevkinize göre düzenleyin.

Sevdiğiniz bir görsel veya tasarım varsa Canon'un Ütülü Aktarımlarını ve uyumlu bir Canon PIXMA yazıcısını kullanarak bunu tişörte, bez çantaya, mindere veya başka bir kumaşa kolayca ekleyebilirsiniz. Belki bir spor takımına üyesiniz veya bir etkinlik için özel kıyafet baskısı almak istiyorsunuz. Belki de arkadaşlarınıza kişiye özel hediyeler hazırlayacak veya kumaştan duvar tabloları oluşturacaksınız. Hayal ettiğiniz her şeyi gerçeğe dönüştürmeniz mümkün. Fikir edinmekte zorlanıyorsanız Creative Park ücretsiz olarak indirebileceğiniz heyecan verici tasarımlar sunar.

Ütülü aktarım işlemi son derece kolaydır. Kullandıktan kısa bir süre sonra, ufak bir uyarlamayla birçok şeyin daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz.

A sheet of iron-on transfers on a printer tray next to a smartphone and a t-shirt.
Creative Park'ta bu sevimli Roly-Poly Penguen Ailesi de dahil olmak üzere birçok eğlenceli ütülü aktarım tasarımı bulacaksınız.

İhtiyaç listesi:

  • Uyumlu bir* Canon PIXMA yazıcısı
  • Canon Ütülü Aktarımlar (açık veya koyu renkli kumaş seçenekleri mevcuttur.)
  • Sevdiğiniz tasarım
  • Seçtiğiniz bir tişört/bez çanta/kumaş (Malzeme en az %50 pamuklu ve 30 °C'de makinede yıkanabilir olmalıdır.)
  • Makas
  • Ütü masası ve ütü

Tasarımınızı aktarma

Canon'un Ütülü Aktarımlar'ı A4 boyutundadır. Bu sayede büyük tasarımlar oluşturabilirsiniz. Motifleriniz daha küçükse birkaç motifi yan yana koyarak aynı belgeye sığdırabilir ve aktarım kağıdını verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Tasarımınız hazırsa aşağıdaki basit adımları izleyin:

1. Yazıcıya kağıt yerleştirin.

A woman loads a sheet of iron-on transfer paper into a Canon PIXMA TS5350 printer.
Koyu renkli bir tişörtü uyarladığımızdan bu proje için Koyu Renkli Kumaş Üzerine Ütülü Aktarımlar'ı seçtik.

Doğru aktarım kağıdını seçin. Biri açık renkli ve biri koyu renkli olmak üzere iki adet kumaş seçeneği mevcuttur. Bu sayede tasarımı koyu renkli perdelerde, açık renkli bir minderde, kot cekette veya beyaz bir tişörtte kullanabilirsiniz. Renkler hep güzel ve parlak gözükür. En iyi sonuç, her iki seçenekte de pamuk gibi doğal kumaşlarda alınır.

2. Tasarımınızın baskısını alın.

İlgili makaleler
A printout on a printer tray of an iron-on transfer of a polar bear, different print applications, smartphone, cloth bag, t-shirt and party glasses.

YARATICI BASKILAR

Baskı ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın

Canon kağıtlarını, uygulamalarını ve yazıcılarını kullanarak evinizi nasıl dönüştürebileceğinizi ve telefonunuzdan buzdolabınıza kadar her şeyi nasıl kişiselleştirebileceğinizi keşfedin.

12-otmm-d96c300bba32e96612a9c59d2860579ff950ba8b-img-file

YARATICI BASKI

Nakış desenlerinin baskını alın

Basılı nakış desenleriyle eğlenceli giysiler veya sanatsal duvar çalışmaları oluşturmak çok kolaydır.

A cat and koala printed on a Canon PIXMA TS5350 printer.

BASKI VE SANAT

@Paperboyo ile işleyin, yaratın, gösterin.

Instagram yıldızı Paperboyo ile farklı medya türlerinin yaratıcılığa nasıl ilham verebileceğini keşfedin.

A woman sits at a table holding a smartphone next to a Canon PIXMA TS5350 printer.
Bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden doğrudan baskı alın.

Tasarımınızın baskısını aktarım kağıdına alın. Creative Park uygulamasını kullanarak bilgisayarınızdan, hatta doğrudan akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden baskı alabilirsiniz. İlham ne zaman gelirse gelsin dilediğiniz anda kolayca baskı alabilirsiniz!

3. Tasarımı kesin.

A woman uses a pair of scissors to cut around an iron-on transfer design.
Tasarımın etrafında bir çerçeve bırakabilir veya tasarımı kenara kadar kırpabilirsiniz.

Aktarımın "baskısı alınmamış" kısımları son tasarımınızda görünür. Keskin bir makas kullanarak güzel bir çerçeve oluşturmak için aktarım kağıdınızdaki görüntüyü düzgün bir şekilde yanlardan kırpabilir veya kenara olabildiğince yakın tutarak baskısı alınan bölümü dikkatlice kesebilirsiniz.

4. Sıyırın ve yerleştirin.

A woman stands at an ironing board and peels the backing off an iron-on transfer. A dark t-shirt is on the ironing board.
Seçtiğiniz konumu işaretlemek için birkaç iğne kullanın ancak tasarımı tişörte iğnelemeyin.

Aktarım kağıdındaki koruyucu tabakayı sıyırın ve tasarımı kumaşın üzerine yerleştirin. Baskıyı bir tişörte yerleştiriyorsanız önce tişörtü deneyip tasarımınızın en iyi duracağı konumu bulmak için bir ayna (veya yardımcı) kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Birkaç küçük tasarım kullanıyorsanız ve tek tip bir düzen istemiyorsanız kumaş üzerinde rastgele bir konum seçmek için birkaç kez zar veya yazı tura atmayı deneyin.

5. Ütüleyin.

A woman irons an iron-on transfer onto a dark t-shirt.
Koyu Renkli Kumaş Üzerine Ütülü Aktarımlar paketi, tasarım kumaşa ütülenirken aktarım kağıdını korumak için iki adet parşömen kağıdıyla birlikte gelir.

Kumaşınızı aktarımlarınız seçtiğiniz konumlarda olacak şekilde bir ütü masasına yerleştirin ve varsa kumaşın üzerindeki referans iğneleri çıkarın. Ardından Ütülü Aktarımlar ile birlikte gelen parşömen kağıdını bulun ve tasarımınızın üzerine yerleştirin. Sırada heyecan verici kısım var. Tasarımınızı kumaşa aktaracaksınız. Aktarım kağıdındaki tasarımın malzemeye yapışması için eşit baskı uygulayarak parşömen kağıdını ütüleyin. Tasarımlarınız malzemeye yapıştığında çamaşır makinesinde yıkanabilir. Bu sayede giysilerinizi tekrar tekrar giyebilirsiniz.

6. Bir sonraki projenizi planlayın.

A man wears a dark t-shirt customised with an iron-on transfer of a family of penguins.
İşlemin ne kadar kolay olduğunu keşfettiğinize göre artık bir sonraki projenizi planlamaya başlayabilirsiniz…

İlk kişiselleştirilmiş ürününüzü oluşturduktan sonra gardırobunuzu yenilemek veya aksesuarlarınıza yeni bir hava katmak için elinizde birçok fırsat olduğunu görmeye başlayacaksınız. Neden biraz daha kağıt sipariş etmeyesiniz? Olasılıklar sonsuz!

* Açık Renkli Kumaş Üzerine Ütülü Aktarımlar LF-101 uyumluluğu: PRO-100/PRO-100S, TS serisi (TS31xx serisi/TS20x serisi hariç), TR serisi (TR45xx serisi hariç), MG77xx serisi/MG75xx serisi/MG68xx serisi/MG67xx serisi/MG57xx serisi/MG56xx serisi/MG36xx serisi, iX68xx serisi

Koyu Renkli Kumaş Üzerine Ütülü Aktarımlar DF-101 uyumluluğu: PRO-100/PRO-100S, TS serisi (TS31xx serisi/TS20x serisi hariç), TR serisi (TR45xx serisi hariç), G serisi (GM40xx serisi/GM20xx serisi hariç), MG77xx serisi/MG75xx serisi/MG67xx serisi, iP87xx serisi/iX68xx serisi


Yazan: Angela Nicholson

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön