“Canon EOS Günleri”nde İzmirliler’le buluştu

Canon, üstün görüntü kalitesi ve sezgisel tasarım kavramları, güvenilir ve keyifli performansa sahip EOS ailesini İzmirli fotoğrafseverlerle “EOS Günleri”nde buluşturdu. Katılımcılar Hilton İzmir’de düzenlenen etkinlikte, fotoğraf atölyelerine katıldı, yeni EOS ürünlerini de test etti

İstanbul, 28 Ocak 2016 – Fotoğraf ve görüntüleme çözümleri lideri Canon, Hilton İzmir’de EOS dijital SLR fotoğraf makinelerinin yer aldığı bir etkinlik düzenledi. “EOS Günleri”nde fotoğrafseverler birbirinden renkli ve keyifli fotoğraf atölyelerine katılırken fotoğrafçılık hakkında bilgi sahibi oldu.

Fotoğraf dolu bir gün
“EOS Günleri”nde yemek ve still life fotoğrafçısı Barış Can Delice tarafından yemek fotoğrafçılığı atölyesi düzenlendi. Sonrasında Kutay Kösem, “DSLR Fotoğraf Makineleri”yle video çekimi tekniklerini anlattı. Güner Gülyeşil Manzara Fotoğrafçılığı Atölyesi’nde, mazara fotoğrafçılığının inceliklerini paylaştı. Canon ürünleri hakkında merak edilen soruları ise Mert Gündoğdu yanıtladı.

EOS günlerine katılan misafirler, aynı zamanda EOS ailesinin yeni ürünlerini de test etti.

EOS 5DS ve 5DS R büyük ilgi görüyor
35mm sensörlerinin sınırlarını kaldıran EOS 5DS ve 5DS R şimdiye kadar bir full frame sensörde görülebilecek en yüksek megapiksel kapasitesini sunarak, 50.6 MP seviyesine kadar ulaşabiliyor. Henüz benzeri görülmemiş bir kalite sunan bu fotoğraf makineleri ister manzara, mimari, moda çekimlerinde, ister portrelerde olsun hem kişisel hem de profesyonel çekimlerde çözünürlük, hassasiyet ve dayanıklılığın olağanüstü bir kombinasyonu sunması ile de dikkat çekiyor.

Saniyede beş kare çekim yapabilen EOS 5DS ve 5DS R, Canon’un ikonik tasarım DNA'sı kullanılarak üretildi. En kaliteli magnezyum alaşımından üretilen son derece dayanıklı gövdesi, her türlü hava koşulunda yapılan çekimlerde dayanıklılık gösteriyor.

Ayrıntılı Bilgi