Az yer kaplayıp çok iş yapıyorlar: Canon imagePROGRAF iPF770 MFP L36 ve iPF670 MFP L24

Canon, çok az yer kaplayan, dayanıklı ve kompakt tasarıma sahip giriş seviyesi geniş formatlı, çok işlevli iki yeni yazıcı; imagePROGRAF iPF770 MFP L36 ve iPF670 MFP L24’ü tanıttı. Yeni yazıcılar pratik baskı, tarama ve fotokopi işlevi sunuyor. Her iki yazıcı da mimarlık ve inşaat şirketleri için az alanda büyük işler yapma imkanı sağlıyor


İstanbul, 14 Mart 2016 – Görüntüleme ve baskı çözümleri lideri Canon Europe giriş seviyesi geniş formatlı çok işlevli yazıcı (MFP) modelleri; Canon imagePROGRAF iPF770 MFP L36 ve imagePROGRAF iPF670 MFP L24 ’ü tanıttı. İki yeni cihaz, mimari, mühendislik ve inşaat (AEC), imalat alanlarında çalışan küçük ölçekli işletmeler ve eğitim pazarları için pratik baskı, tarama ve fotokopi işlevi sunuyor.

‘Az yer kaplıyor’
Yer kaygısının birincil unsur olduğu ofisler için ideal seçenek olan iPF770 MFP L36 ve iPF670 MFP L24 modelleri çok az yer kaplayan dayanıklı ve kompakt bir tasarıma sahip. 36 inç tarayıcı donanımlı iPF770 MFP L36 modeli, orta ve düşük hacimde baskı ihtiyacı olan mimari, mühendislik ve müteahhitlik firmalarına uygun bir kopyalama çözümü olarak tercih ediliyor. iPF670 MFP L24 modeli ise bir 24 inç tarayıcı ile gelir ve belgelerini kolay bir şekilde taramak, kopyalamak ve yazdırmak isteyen küçük ölçekli işletmeler ve eğitim kurumları için tasarlandı. Cihazların ikisi de herkesin rahatlıkla kullanabileceği, baskı öncesi ve sırasında asgari işlem gerektiren basit bir kullanıcı arayüzü ile çalışıyor.

imagePROGRAF iPF770 MFP L36, açık sepet ve yazıcı standıyla ana ünite olarak 1304 (G) x 887 (D) x 1062 (Y) mm ölçülerinde bulunuyor. iPF670 MFP L24 ise ana ünitede 997 (G) x 698 (D) x 507 (Y) mm ölçülerinde.

Olağanüstü görüntü kalitesi
SingleSensor teknolojisi mükemmel renk tutarlılığı ve doğru görüntüler sunarken yeniden oluşturulan bir renk spektrumuyla 5 renkli pigment ve boya mürekkep sistemi olağanüstü görüntü kalitesini garantiliyor. L36 ve L24’ün sunduğu görüntü doğruluğu ile birlikte düşünüldüğünde, her iki cihaz da her ölçekten işletmenin, çok yönlülük ve erişim kolaylığı sunan çok işlevli tek bir cihazla, verimliliği ve iş hacmini iyileştirmelerini sağlıyor.

İnşaat, inşaat mühendisliği, imalat sektörleri, devlet ve belediye kurumları gibi pazarlarda, verimlilikleri ve taramada yüksek görüntü kaliteleriyle MFP’ler artık gündelik iş akışlarında sıradan araçlar haline geldi. Bu yeni MFP’ler müşterilerin kullanımı rahat ve ekonomik çözümler sunması yönündeki talepler doğrultusunda, daha önce MFP’lerin kurumsal ihtiyaçlar için fazlasıyla karmaşık olduğunu düşünen küçük ölçekli işletmelerin verimliliklerini artırmak üzere özel olarak tasarlandı.

Ağa tarama ve USB’ye tarama işlevi
Yeni cihazların sunduğu diğer önemli avantajlar arasında ağa tarama ve USB’ye tarama işlevleri ve bağlantı kurulan bilgisayar ile baskı işlerine yetki verme gereksinimini asgari düzeye indirme özelliği sayılabilir. Teknik çizimlerin, büyük boyutlu posterlerin veya teknik materyallerin baskısını kolaylaştırmak için tarama ve kopyalama modları Taslak Baskı ile En İyi Baskı arasında farklı çıktı kalitelerine ayarlanabiyor. Ayrıca daha detaylı baskılar gerektiren bilgisayar destekli tasarım (CAD) ortamları için basit görüntü ayarları da bulunuyor.

Canon Europe Geniş Format Grubu’nda Avrupa Pazarlama Müdürü Matthew Faulkner yeni yazıcılar hakkında şunları söyledi: “CAD operasyonlarında çizimlerin taranmasına ve kopyalanmasına dönük bir talep her zaman olacaktır. Canon olarak bizim amacımız, müşterilerimizin özel gereksinimlerini ve sıkıntı yaşadıkları noktaları anlamak ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak etkili çözümlerle taleplerine yanıt üretmektir. Yeni imagePROGRAF modelleri dayanıklı bir çok işlevli cihazın sahip olduğu tüm işlevler ve esneklikle birlikte gerçek anlamda basitlik ve kompakt bir boyut talep eden küçük ölçekli işletmeler için özel olarak tasarlandı. İşbirlikleri kurarak çalışmaya olanak tanıyan araçlar sunan yeni cihazlarımız, belge inceleme ve paylaşma süreçlerini çok daha etkili ve basit hale getiriyor. Özellikle AEC sektörü için önemli bir avantaj sunuyorlar. Çok yönlü, verimli ve kullanıcı dostu yapılarıyla yeni cihazlarımız, işletmelere onların ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunmaya dönük çabalarımızın göstergeleridir.”

Ayrıntılı Bilgi