Canon yeni prototipiyle çift taraflı baskıda devrim yaptı

Canon’un Drupa 2016’da sergilediği 7 renkli prototip baskı makinesi Voyager Inkjet, büyük ilgi görüyor. Voyager Inkjet, çift taraflı baskıda görüntü kalitesinin sınırlarını zorluyor endüstriyel baskıda fotoğraf kalitesi sunuyor


İstanbul, 10 Haziran 2016 – Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon, yeni Prototip Inkjet Fotoğraf Baskı Makinesi Voyager’ı Drupa 2016 fuarındaki standında sergiliyor. Yeni geliştirilen Canon inkjet teknolojisinin temel alındığı yedi renkli prototip B2+ çift taraflı baskı makinesi, Canon’un görüntülemedeki derin mirasını devraldı. Voyager Inkjet, inkjetin teknik sınırlarını yeni bir kalite seviyesine taşımak üzere tasarlandı.

Voyager’ın canlı sunumlarla gösterimi Canon’un Drupa’daki standında yapılıyor. Standart ofset medya dahil farklı materyaller üzerinde elde edilebilecek olağanüstü fotoğraf çıktı kalitesi çeşitli örneklerle gösteriliyor.

Voyager, kataloglar, broşürler, pazarlama materyalleri ve görüntü kalitesinin çok önemli bir unsur olduğu lüks marka, emlak, yiyecek ve seyahat içerikli yayınlar gibi katma değerli uygulamalar üreten baskı hizmeti sağlayıcılarının ilgisini çekiyor. Çok parlak, fotoğraf kalitesinde çıkışıyla Voyager, premium kalitede fotoğraf albümleri ve tek tek hatıra fotoğrafı baskıları gibi klasik fotoğraf uygulamalarında da kullanıma uygun.

Canon Europe Başkan Yardımcısı Jeppe Frandsen , Canon’un standını ziyaret edip Voyager ile alınan örnekleri görenlerin, bu prototip inkjet üretim baskı motorunun yakaladığı çıktı kalitesine hayran kalacaklarını söylüyor.

Jeppe Frandsen sözlerine şunları da ekliyor: “Canon, tüketicilerin bir fotoğraf baskısı makinesinden beklenecek olağanüstü baskı kalitesini endüstriyel düzeyde üretim için sunuyor. Böylece, inkjetin teknik sınırlarının etkili bir şekilde yeniden çiziyor ve dijital baskıya dair tüm eski ön yargılara meydan okuyoruz. İleride inkjet teknolojisi kullanılarak gerçekleştirebilecek yüksek kaliteli uygulamaların kapsamını gözler önüne seriyoruz.”

Not: Voyager bir prototiptir ve ticari satışı yapılmamaktadır.

Ayrıntılı Bilgi