Canon tek modelle pazarı değiştirdi!

Canon’un profesyonel baskı makinesi Océ VarioPrint i300 modeli satışa sunulduğundan bu yana 70’ten fazla üreticiye yeni bir üretim esnekliği sağladı. Şirketler, VarioPrint i300 ile küçük hacimlerde bile olsa daha ekonomik baskı yapabilir hale geldi. Üreticiler tek bir kopyadan binlerce kopyaya kadar olan tüm aralığı teklif edebiliyor. Lojistik avantajlarıyla da yüzde 30 tasarruf sağlıyor!

Luzern, 9 Mart 2017 – Geçen yıl Canon Europe tarafından resmen lanse edilen Océ VarioPrint i300 tabaka beslemeli, inkjet baskı makinesi, dünya genelindeki ticari ve kurumsal müşterilere yeni üretkenlik, esneklik ve kalite düzeyleri sunarak pazarı değiştirdi.

Şu anda, dünya çapında, yarısı EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) bölgesinde olmak üzere, 70’i aşan kurulu VarioPrint i300 bulunuyor. Bu program 2015’te Almanya ve Hollanda’da, Direct Mail, ekstre, kitap ve kılavuz basımının da dahil olduğu çeşitli pazar dilimlerinde başlamıştı. Baskı makinesinin çığır açan üretkenliğini, uygulama çok yönlülüğünü, kalitesini ve duraksız çalışma süresini göz önüne serdi.

Pazarın yapısını değiştirdi’
Canon Europe’un Müşteri Grubu Ticari Yazıcı ve Merkezi Üretim Departmanları (CRD) Üst Direktörü Peter Wolff şöyle konuşuyor: “Tahmin ettiğimiz gibi, ürün lanse edildiğinde VarioPrint i300’ün yenilikçi konsepti gerçekten pazarın yapısını değiştirdi. Bu baskı makinesiyle, müşterilerimize gelirlerini yükseltme ve maliyetlerini düşürmesi sağladık. VarioPrint i300, tabaka kağıt beslemeli toner cihazlarla sürekli form inkjet cihazlar arasındaki boşluğu kapatıyor ve böylece baskı hizmeti sağlayıcılarına müşterilerini faydalandırabildikleri maliyet tasarrufları ve üretim verimlilikleri sağlıyor.”

Tek kopyadan binlerce kopyaya
Almanya merkezli bir dijital baskı şirketi olan ve kılavuzlar, kitaplar ve eğitim malzemeleri üreten Esser Printsolutions, ilk kez 2014’te bir sürekli form beslemeli sistem satın aldı. Ardından, inkjet teknolojisinin işleri için mantıklı bir strateji olduğuna karar vererek Aralık 2016’da VarioPrint i300 satın aldı. Esser Printsolutions’un Direktörü Diana Esser şöyle dedi: “Şimdi, VarioPrint i300 ile sürekli form makinesiyle üretebildiğimiz tüm uygulamaları, küçük hacimlerde bile olsa, daha ekonomik olarak basabiliyoruz. Bu da, müşterilerimize tek bir kopyadan binlerce kopyaya kadar olan tüm aralığı teklif edebiliyoruz anlamına geliyor. ‘İnkjet teknolojisi’ olarak düşünmeye başladığınız zaman işler artıyor. VarioPrint i300 sayesinde ne kadar ek hacim üretebileceğimizi görmek bize heyecan veriyor. Bu teknoloji, yüksek hızlı inkjet ile üretkenlik ve yatırımın kısa zamanda geri dönüşünü kusursuz bir ortak paydada buluşturur, ayrıca tabaka kağıt beslemeli sistemin esnekliği de cabası.”

Dergi ve broşürler için uygun
Seçili ofset kuşe kâğıtlarda yüksek kalitede çıktılar sağlayan ColorGrip çözümünün drupa 2016’daki tanıtımı ile, baskı sistemlerinin uygulama çeşitliliği hatırı sayılır oranda genişledi. Bu gelişme, VarioPrint i300’ün, yüksek kaliteli direct mail, kişiselleştirilmiş renkli kitaplar, kılavuzlar ve eğitimsel yayınlar üreten kurumlar için çekici bir çözüm olmasını sağladı. VarioPrint i300’ün ColorGrip ile ilk kurulumları, aynı zamanda bu baskı makinesinin, broşürler ve dergiler gibi daha zorlu grafik sanat uygulamaları için uygun olduğunu da kanıtlıyor.

Peter Wolff şöyle konuştu: “Bugüne kadar müşterilerden gelen geri bildirim, bu teknolojinin pek çok iş modelinin gelişmesinde ve değer kazandırmada gerçek etkisi olabileceğini onaylıyor. Müşterilerimiz, işlerinin önemli bir bölümünü kapsayan pre-printed kağıt kullanımından bu çözüm sayesinde kurtuldular ve bu da onlara esneklik ve maliyet tasarrufu sağladı. Renkli pre-printed sayfalara siyah beyaz baskı yapmaktan kurtulan müşteriler toplam lojistik maliyetlerinde yüzde 30 tasarruf etmeye başladılar.”

Kitap baskıcıları da, VarioPrint i300 teknolojisi sayesinde siyah beyazdan tam renkliye geçiş yapabildikler için, yeni fiyatlama modelleri ile çalışma olanağı buldular. Örneğin, Hollanda’daki Digiforce, yayıncı müşterilerine, en yoğun üretim dönemlerinde bile, yedi haftada 120.000 full renkli kitap teslim edebildi.

Aston Martin posta kartlarını bastı
Hunkeler Innovationdays 2017’de, Océ VarioPrint i300’ün ‘Lucerne in Your Pocket’ (Cebinizdeki Luzern) adlı gezi rehberi de dahil olmak üzere, farklı formatlarda kitap baskıları gösterildi. Baskı makinesi ayrıca, Hackett’in Aston Martin için yaptığı entegre direkt pazarlama kampanyasının kapsamındaki kişiselleştirilmiş direct mail kartlarını da basacak. Canon’un müşterisi Scanlaser’ın ürettiği ciltli kitap da etkinlikte baskı örneği olarak kullanılacak.

Attachments