Antalya’da fotoğraf dünyası ‘Canon EOS Günleri’nde buluştu

Canon, fotoğrafçılık dünyasının efsanesi haline gelen EOS ailesini Antalyalı fotoğrafçılar ile EOS Günleri’nde buluşturdu. Akra Barut Hotel’de otel fotoğrafçıları ve videograflara yönelik düzenlenenen etkinliğe 150 fotoğraf meraklısı katıldı. Fotoğrafçılar, fotoğraf atölyelerine katıldı ve en yeni EOS ürünlerini test etme imkanı buldu. Yoğun ilgi gören atölye çalışmalarında ise çekim teknikleri de paylaşıldı

İstanbul, 26 Nisan 2017 – Fotoğraf ve görüntüleme çözümleri lideri Canon, Akra Barut Hotel’de 150 kişinin katılımıyla EOS dijital SLR fotoğraf makinelerinin yer aldığı bir etkinlik düzenledi. 30 yıldır fotoğrafçılık dünyasının öncüsü olan EOS ailesi, “EOS Günleri”nde fotoğrafçılarla buluştu ve fotoğraf dolu bir gün yaşandı. Ziyaretçiler birbirinden renkli ve keyifli fotoğraf atölyelerine katılırken Canon ürünleri hakkında detaylı bilgi aldı.

Çekim tekniklerini anlatıldı
Canon Eurasia’nın düzenlediği EOS Günleri’nde fotoğrafçıların hayatını kolaylaştıracak özel çekim teknikleri de anlatıldı. Levent Kuğu tarafından düzenlenen çekim teknikleri atölyesinin ardından manken eşliğinde çekim yapıldı. “EOS Günleri”nde Sinan Şensivas EOS sinema serisi ve pro video ürünlerini tanıttı. Cüneyt Akman ve Mert Gündoğdu ise EOS fotoğraf makineleri hakkında merak edilen tüm soruları tek tek yanıtladı.

Fotoğraf kalitesinde baskı yapıldı
Etkinlikte ayrıca baskı sistemlerinde lider olan Canon’un en iyi fotoğrafik baskı kalitesi sunan ürünleri de tanıtıldı. 24 inçe kadar olan resimleri olağanüstü bir hızla basan, EOS dijital fotoğraf makineleri ile uyumlu PRO2000 modeli ve 44 inçe kadar olan geniş formatlı baskıları üstün bir kalite ile sunmak üzere tasarlanmış olan PRO4000S ile alınan çıktılar da katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

İlgi her geçen yıl artıyor
Canon Eurasia B2C Satış Müdürü Halil Turan, dünyada ve Türkiye’de görüntüleme çözümleri lideri olan Canon’un, sektörde yeni modeller ve geliştirdiği çözümlerle fotoğrafçıların yanında olmaya devam ettiğini belirtti. Antalya’da her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen EOS Günleri’nin her geçen yıl daha çok ilgi gördüğünü söyleyen Turan, “Antalyalı fotoğrafçılar, EOS Günleri’nde aynı zamanda EOS ailesinin yeni ürünlerini de test edip bilgi aldılar” dedi.

Ayrıntılı Bilgi