Canon, 2017 EISA ödüllerinde sınıfının lideri olarak tanındı

İstanbul, 22 Ağustos 2017 – Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, Avrupa'nın en büyük multimedya yayınları kuruluşu olan Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA) tarafından üç ödüle layık görüldü. Canon fotoğraf makinelerinde; EOS 5D Mark IV modeli ile ‘EISA Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018’ ödülünü, EOS 77D modeli ile de ‘EISA Tüketici DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018’ ödülünü aldı. Canon EF 16-35mm F2.8L III USM lensi ise ‘EISA Profesyonel DSLR Lensi 2017-2018’ ödülünü almaya hak kazandı.

EISA Professional DSLR Camera 2017-2018
EOS 5D Mark IV

EISA Consumer DSLR Camera 2017-2018
EOS 77D

EISA Professional DSLR Lens 2017-2018
Canon EF 16-35mm F2.8L III USM

Canon Europe, Avrupa'nın en büyük multimedya yayınları kuruluşu olan Avrupa Görüntüleme ve Ses Birliği (EISA) tarafından düzenlenen 2017 EISA’da üç prestijli ödüle layık görülürken, sınıfının lideri olarak da tanındı. ‘EISA Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018’ ödülünü EOS 5D Mark IV modeli ile, EISA Tüketici DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018’ ödülünü EOS 77D modeli ile ‘alan Canon, EF 16-35mm F2.8L III USM lensi ile de ‘EISA Profesyonel DSLR Lensi 2017-2018’ ödülünü almaya hak kazandı.

Canon Europe Tüketici Görüntüleme Pazarlama Direktörü Lee Bonniface, Canon Europe’un bu başarısının ardından şu açıklamayı yaptı:

“Canon, yıllardır sektörde saygınlığı olan bir markadır. Kullanıcılarının yaşamlarındaki en iyi hikayeleri anlatabilmeleri için gerekli olan; destek, güvenilirlik ve tutarlılık ile yaratıcı çekim potansiyellerini açığa çıkartmalarını sağlayan yüksek kaliteli ürünler sunar. Dünyanın her yerindeki fotoğrafçıların, kendi özgün hikayelerini fotoğraf yoluyla keşfetmeleri, yakalamaları, paylaşmaları için öncü ve sınıfında lider çözümler sunmak için çabalar. Bu çalışmalarımızın neticesinde, EISA gibi saygın bir kuruluştan ürünlerimiz hakkında ödüllerle dolu geri bildirim almamız gerçekten onur verici.”

EISA jüri heyeti: Canon EOS 5D Mark IV, daha yıllarca
sınıfının öncüsü fotoğraf makinesi sıfatını taşıyacak

EISA jüri heyeti ise Canon’un, ödülleri kucaklayan ürünleri hakkında şu değerlendirmeleri yaptı:

EISA Profesyonel DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018: Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV, dünyanın her yerinde profesyonel fotoğrafçıların çoğunluğunun kullandığı bir fotoğraf makinesidir. Kendinden önceki modelle kıyaslandığında, Canon’un fotoğraf kalitesini daha yüksek bir çözünürlük ve daha geniş bir dinamik aralıkla önemli oranda geliştirdiği, otomatik odaklanma kapasitesini de daha hassas bir hale getirdiği görülüyor. Kaliteli 4K kayıt ve canlı izleme modunda hızlı otomatik odaklanma ile video işlevi de çok daha iyi hale getirilmiş. Canon EOS 5D Mark IV’te netlik ve fon bulanıklığına daha sonra ince ayar yapılabilmesine olanak tanıyan yeni ve yenilikçi Dual Pixel Raw özelliği de bulunuyor. Sonuç olarak Canon EOS 5D Mark IV, daha yıllarca sınıfının öncüsü fotoğraf makinesi sıfatını taşıyacak.

EISA Tüketici DSLR Fotoğraf Makinesi 2017-2018: Canon EOS 77D
Canon EOS 77D’de yarı profesyonel EOS 80D modelinden alınmış pek çok kilit özellik kullanılmış. 24,2 milyon piksel CMOS sensör, kendinden önceki modele kıyasla daha geniş bir dinamik aralık sunabiliyor. Canlı izleme ve video çekiminde çok hızlı ve pürüzsüz otomatik odaklanma yapabilen Dual Pixel CMOS AF ise büyük bir avantaj. STM veya Nano USM lenslerle birlikte kullanıldığında odaklanma çok sessiz gerçekleşiyor. 45 çapraz tipte noktayla vizörle odaklanma da oldukça iyileştirilmiş. Yeni DIGIC 7 işlemci hızlı sürekli çekim (6 kare/sn) ve yüksek çekim hızlarında (1080/60p) Full HD-video için gereken gücü sağlayabiliyor.

Üste yerleştirilen LCD ve hızlı kontrol kadranı hızlı işlem yapılabilmesine olanak tanıyor. Diğer modern özellikleri arasında menteşeli dokunmatik ekranı ve kolay erişim için Bluetooth özelliğiyle gelen Wi-Fi işlevi sayılabilir.

EISA Profesyonel DSLR Lens 2017-2018: Canon EF 16-35mm F2.8L III USM
Canon EF 16-35mm F2.8L III USM, pek çok profesyonel fotoğrafçının uzun zamandır beklediği bir lensti ve beklentilerinin çok daha ötesine geçti. Kendinden önceki lenslerden çok daha iyi bir şekilde tasarlanıp üretilmiş ve F2.8’de tam diyafram açıklığında dahi görüntünün tamamında olağanüstü netlik sunuyor. 16mm’de pek çok ultra geniş açı prime lensini geride bırakıyor. Distorsiyon düşük olduğu gibi yansıma önleyici kaplama, ışık lekeleri ve mercek parlamalarını etkili bir şekilde azaltıyor. Canon EF 16-35mm F2.8L III USM profesyoneller için gündelik kullanım için tasarlanmış ve en talepkar kullanıcıların bile ihtiyaçlarını karşılayacak bir görüntü kalitesi sunuyor.

EISA, 20 farklı Avrupa ülkesinden ve ABD ile Avustralya'dan uluslararası saygınlığa sahip dergilerin editörlerinden oluşan 50 kişilik jüri heyetinin oylarıyla; en gelişmiş teknolojileri ve talep edilen özellikleri, sınıfının öncüsü performansla birleştirmeyi başaran yeni ürünleri her yıl ödüllendiriyor.