Canon Eurasia’da “Herkes Bugün Sahada!”

İstanbul, 25 Eylül 2017 – Canon Eurasia müşteri odaklı yaklaşımını pekiştirmek ve ekip çalışmasını güçlendirerek ortak hedefe ulaştıracak aksiyonları desteklemek üzere “Bugün Sahadayız” etkinliğini düzenledi. Etkinlik çerçevesinde tüm ofis çalışanları klavyelerini bir kenara bırakıp, müşterilerine ve iş ortaklarına daha yakın olabilmek için sahada çalışan arkadaşlarıyla birlikte omuz omuza görev aldı.

Kendilerine, sorumlu oldukları ürün gruplarının dışında farklı ürün grupları ile ilgili görevler verilen Canon Eurasia ofis çalışanları, takım arkadaşlarının yanı sıra iş ortaklarını da yakından tanıma fırsatı buldu. “Bugün Sahadayız” adı altında düzenlenen etkinlik insan kaynakları açısından da ölçülebilir bir sinerji yarattı. Etkinlik aynı zamanda Canon Eurasia ofis ve saha çalışanlarını kaynaştırırken, karşılıklı empati kurma olanağı elde eden çalışanların birbirlerini daha iyi anlamalarına da önemli katkı sağladı.

“Bugün Sahadayız” etkinliği, sabah Canon Eurasia çalışanlarının bu etkinlik için özel olarak hazırlanan tişörtlerini ve görev kartlarını alarak sahaya çıkmasıyla başladı. Tüm departmanlarıyla birlikte sahaya çıkan Canon Eurasia ekibi, hem B2B hem B2C tarafının distribütör ve bayilerini, direkt müşterilerini, toptancılarını, baskı merkezlerini ziyaret etti.

Deneyimle başlayan iletişim
Kendilerine verilen görevleri yerine getiren çalışanlar, günün önemli bir kısmında satış ve teknik servis çalışanları ve operatörlerinin yaptığı işleri deneyimledi. Birbirini hiç tanımayan, daha önce birlikte çalışma fırsatı bulamamış Canon Eurasia çalışanlarını bir araya getiren ve iletişimlerini güçlendiren bu etkinlikte, her departman ve kademeden ekipler, yepyeni tecrübeler yaşayarak birbirleriyle kaynaştı. Canon’un ofis çalışanları, saha çalışanlarının günlük mücadelesini bizzat görme şansı da elde etti.

Görevlerini tamamlayan ekipler daha sonra gün boyu yaşadıkları deneyimleri birbirleriyle paylaştı. Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen ve direktörlerin son çeyreğe ilişkin görüşlerini dinleyen şirket çalışanları, günü verimli bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadı. #bugünsahadayız hashtag’iyle gün içinde çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşan Canon çalışanları arasından “En beğenilen fotoğraf”a imza atan ekibe de bir ödül verildi.

Beklentinin üzerinde geri dönüş alınan, son çeyrek için enerji toplayan “Bugün Sahadayız’’ etkinliği, benzer ilginç aktivitelerle önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.

Ayrıntılı Bilgi