Print Studio Pro

Canon Print Studio Pro eklentisi, görselinizden baskısı tamamlanmış ürüne kadar tüm aşamalarda mükemmel iş akışı sağlar. Canon'un profesyonel yazıcıları için özel olarak geliştirilen bu benzersiz yazılım, uzman kalitede fotoğraf baskılarını kolayca almanızı sağlar.


Kurulum

Yazılım kurulumu esnasında Print Studio Pro eklentisi, uyumlu fotoğraf uygulamalarına otomatik olarak eklenir. imagePROGRAF-PRO yazıcıların yanı sıra mevcut veya önceki model PIXMA PRO yazıcılar için bu eklentinin en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

En güncel sürümü indirin

Print Studio Pro'yu Başlatma

Print Studio Pro'yu başlatmak için Adobe Photoshop, Photoshop Elements veya Lightroom ile bastırmak istediğiniz bir görüntü (veya birden fazla görüntü) açın. Canon Digital Photo Professional'ı kullanırken klasörden görüntüleri seçmeniz yeterlidir.

Ana ekran düzeni

Print Studio Pro, çeşitli baskı işlevlerini kolay yönetilebilen bir ekranda sunar. Bu ekranda kağıt türü ve boyutunu seçebilir, renk yönetiminin yanı sıra baskıdan önce görüntülerin renk tonlarını düzeltebilirsiniz. Canlı önizleme, seçilen renk tonlarını ve çerçeveleri görüntüler. Böylece elde ettiğiniz sonuçlar beklentilerinizi karşılar.


(1) Seçili görüntünün canlı önizlemesi
(2) Görüntü kırpma ve döndürme araçları
(3) Açık / seçili tüm görüntülerin küçük resimleri
(4) Favori ayarlarınızı kaydedip seçebileceğiniz alan
(5) Baskı ayarları alanı (Kağıt türü, Düzen, Renk Yönetimi)
(6) Çok sayıda kopya için ayarı bulunan Baskı Düğmesi

main screen

Temel baskı ayarları

Print Studio Pro'nun baskı ayarları alanında fotoğraf baskısı için seçebileceğiniz üç temel ayar bulunur: Kağıt türü ve boyutu, görüntünün kağıt üzerindeki düzeni ve renk yönetimi (örn. ICC Profilleri).

Kağıt ayarları

Ortam Türü bölümünde Canon fotoğraf kağıtlarını veya diğer kağıt türlerini (örn. Diğer Parlak Kağıt, Diğer Fine Art Kağıt ya da Canvas) seçebilirsiniz.

Doğru kağıt boyutunu ve ilgili kağıt tepsisini (Arka Tepsi veya Manuel Besleme) seçin. Kalın ve ağır kağıtlar manuel besleyiciye yerleştirilmelidir. Tipik parlak, lustre ve mat kağıtlar otomatik arka tepsiye yüklenmelidir.

media type

Görüntü düzeni ayarları

Çerçeveli ve çerçevesiz baskının yanı sıra kağıdın bir sayfasına 2 veya 4 görüntü basmak gibi arasından seçim yapabileceğiniz ön ayarlı düzenler bulunur. Çerçeveli baskı yaparken önizleme penceresinde görüntünün köşelerinden sürükleyerek boyutu ayarlayabilir veya düzen menüsünde tam görüntü boyutunu ya da çerçeve boyutunu milimetre cinsinden seçebilirsiniz.

Hizalama menüsünü kullanarak görüntüyü kağıtta kolayca ortalayabilir ve listeye sonraki projelerde kullanabileceğiniz özel düzenlerinizi (artı düğmesine tıklayarak) ekleyebilirsiniz.

Layout

Renk Yönetimi

Canon Professional Photo yazıcıları, fotoğrafları mümkün olduğunca monitörde görüntülendiği şekilde bastırmanıza olanak tanır.

En iyi sonuçlar için renk modunu ICC profili olarak ayarlayın, Canon kağıtlar için yazıcı profilini "otomatik" olarak belirleyin veya diğer kağıtlar için doğru ICC profilini seçin. Oluşturma amacı "algısal" olarak ayarlanmalıdır.

profile 2

Ek Ayarlar

Print Studio Pro, yaratıcı fikirlerinizle uyumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayan ek işlevlere sahiptir. Fotoğraflara metin ekleyebilir, siyah beyaz fotoğraf modunu seçebilir, favori ayarlarınızı kaydedebilir ve daha pek çok işlevi kullanabilirsiniz.

Siyah beyaz baskı ve net kaplama

Renkli bir görüntüyü siyah beyaza dönüştürmek veya zaten siyah beyaz olan görüntülerden daha doğal görünümlü siyah beyaz fotoğraflar elde etmek için "Siyah Beyaz Fotoğraf Baskısı" modunu seçin.

"Tüm sayfaya renksiz kaplama uygula" seçeneğini belirlediğinizde, tüm baskıya daha zengin bir parlaklık katan Chroma Optimiser (mevcutsa) uygulanır. Varsayılan olarak, renksiz mürekkep yalnızca renkli mürekkeple kaplı bölgelere uygulanır.

Black & White

Fotoğraflara metin ekleme

Metin ayarlarında (düzen bölümünde bulunur) özel bir başlık, altbilgi, sayfa numarası, telif hakkı bilgisi veya fotoğraf çekim bilgisi (görüntü verilerinde mevcutsa) ekleyebilirsiniz.

Metin yazı tipi, boyutu ve rengi özelleştirilebilir. Çoğu metin ayarı için çerçeveli düzen gereklidir.

text printing

Görüntü Düzeltme

Siyah beyaz bir görüntünün baskısını alırken siyah beyaz fotoğrafın daha sıcak veya daha soğuk bir tona sahip olması için tek bir tıklamayla kolayca ton belirleyebilirsiniz. Renkli görüntüler, her renk yönünde ayarlanabilir.

Desenli baskı işlevi, fotoğrafınızın küçük resimlerini tek bir sayfada seçtiğiniz renk yönünde ya da parlaklık ve kontrast ayarlarıyla bastırabilmenizi sağlar.

Corrections

CRYSTAL FIDELITY

 

Canon'un orijinal görüntü netleştirme teknolojisi

Fotoğraf makineniz ve yazıcınız pek çok yüksek performanslı işlevle donatılmış olsa da işleme sırasında ortaya çıkan aktarılan ışık ve sinyallerin zayıflamasını engellemenin bir yolu yoktur. Ancak bunun ana sebebi ideal görüntü ile net ayrıntılara sahip olmayan görüntü arasındaki ayrımdır. Bu, her iki görüntüden elde edilen hassas verilere dayanarak düzeltilirse doğal ve ideal bir görüntü elde etmek mümkündür. Bunu mümkün kılan ise Canon'un, yalnızca Canon ürünleri kullanılarak girdiden çıktıya kadar her şeyi kontrol etme konusundaki üstünlüğüdür. Hem ideal hem de ideal seviyenin altındaki optik ve yazdırma özellikleri için hassas veriler baz alınarak yapılan düzeltmeler yoluyla görüntüler orijinal netliklerine döndürülebilir.

Dijital Lens Optimizasyonu

Dijital Lens Optimizasyonu, RAW görüntülerin işlenmesi için tasarlanmış özel bir EOS yazılım uygulaması olan Digital Photo Professional'da bulunabileceği gibi bazı fotoğraf makinelerinde de işlev olarak mevcuttur. Uyumlu fotoğraf makineleri ve lensler kullanıldığında RAW görüntü verisindeki istenmeyen optik özellikleri kaldırır. Canon'un lensler ve sensörlerden görüntü işlemcilerine kadar her şeyi bağımsız olarak geliştirmeye başlamasıyla hayata geçen Canon görüntü netleştirme teknolojisinin bir parçasıdır. Lens sapmasının düzeltilmesinin yanı sıra kırınım fenomeni, düşük geçiş filtreleri ve diğer teknolojiler kullanılarak değişime uğramış ışık orijinal haline döndürülür ve tam netliğe sahip orijinal görüntüler aslına sadık olarak harikulade bir şekilde yeniden oluşturulur.

Kontrast Üretimi

Kontrast üretimi, PRO-1000'e dahil olarak gelen Print Studio Pro eklentisi yazılımının bir işlevidir. Bu işlev, yazıcı ve kağıttaki farklılıkları önceden analiz ederek yazdırma işlemi sırasında ortaya çıkacak her türlü netlik kaybını düzeltir. Bu şekilde orijinal görüntü netliğine daha sadık üretimler elde edilerek hayat dolu baskılar alınabilir. İdeal ve ideal seviyenin altındaki baskı özelliklerinin ayrımını yapmak, orijinal görüntüler ile aynı netlik seviyesine sahip yüksek çözünürlüklü fotoğraf baskıları almanızı mümkün kılar.

ÇOK YAKINDA

Professional Print & Layout (PPL)*

Yeni baskı yazılımı olan Professional Print & Layout'u kullanarak Digital Photo Professional yoluyla düzenlenmiş olan yüksek kaliteli görüntülerin tonlama, netlik ve hassas renk üretimi gibi önemli özellikleri korunarak baskısı alınabilir.

Yeni yazılıma dahil olan ve gerçek yüksek çözünürlükte baskı alınmasına olanak tanıyan yeni bir DPRAW baskı işlevi mevcuttur. Görüntüde vurgulanan alanların baskıda da belirgin olarak üretilmesine olanak tanıyan bir HDR baskı işlevi de yazılıma dahildir.

  1. Renk üretimi 
  2. Netlik ve Ayrıntı 
  3. Tonlama

Yeni özellikler

  • HDR Baskı
  • DPRAW Baskı

*Aralık 2018'in başında piyasaya sürülecektir. Yalnızca image PRORAF PRO serisi ile birlikte kullanılabilir

Uyumlu yazıcılar