Print Studio Pro

Canon Print Studio Pro eklentisi, görüntüden tamamlanmış basılı ürüne kadar tüm aşamalarda mükemmel iş akışı bağlantısı sağlar. PIXMA profesyonel yazıcılar için özel olarak geliştirilen bu benzersiz yazılım, mükemmel kalitede fotoğraf baskısına kolayca ulaşmanızı sağlar.

psp-banner

Kurulum

PIXMA Pro yazılım kurulumu esnasında, Print Studio Pro eklentisi uyumlu fotoğraf uygulamalarına otomatik olarak eklenir. Ayrıca destek sayfalarından mevcut PIXMA pro yazıcılar veya önceki Pro9000MkII ve Pro9500MkII modelleri için bu eklentinin en güncel sürümünü indirebilirsiniz.

  Print Studio Pro'yu Başlatma

  Print Studio Pro'yu başlatmak için Adobe Photoshop, Photoshop Elements veya Lightroom ile bastırmak istediğiniz bir görüntü (veya birden fazla görüntü) açın. Canon Digital Photo Professional'ı kullanırken klasörden görüntüleri seçmeniz yeterlidir.

  ps.png

  Adobe Photoshop®


  Dosya
  menüsü >
  Otomatikleştir öğesine tıklayın >
  Canon Print Studio Pro'yu seçin...

  pse.png

  Adobe Photoshop Elements®


  Dosya
  menüsü >
  Otomasyon Araçları öğesine tıklayın >
  Canon Print Studio Pro'yu seçin...

  lr.png

  Adobe Lightroom®


  Dosya
  menüsü >
  Eklenti Ek Özellikleri öğesine tıklayın >
  Canon Print Studio Pro'yu seçin...

  dpp.png

  Canon Digital Photo Professional

  Dosya menüsü >
  Eklenti baskısı öğesine tıklayın >
  Print Studio Pro ile Baskı'yı seçin

  Ana ekran düzeni

  Print Studio Pro, çeşitli baskı işlevlerini kolay yönetilebilen bir ekranda sunar. Bu ekranda kağıt türü ve boyutunu seçebilir, renk yönetiminin yanı sıra baskıdan önce görüntülerin renk tonlarını düzeltebilirsiniz. Canlı önizleme, seçilen renk tonlarını ve çerçeveleri görüntüler. Böylece elde ettiğiniz sonuçlar beklentilerinizi karşılar.

  main screen
  PSP logo

  (1) Seçili görüntünün canlı önizlemesi
  (2) Görüntü kırpma ve döndürme araçları
  (3) Açık / seçili tüm görüntülerin küçük resimleri
  (4) Favori ayarlarınızı kaydedip seçebileceğiniz alan
  (5) Baskı ayarları alanı (Kağıt türü, Düzen, Renk Yönetimi)
  (6) Çok sayıda kopya için ayarı bulunan Baskı Düğmesi

  Temel baskı ayarları

  Print Studio Pro'nun baskı ayarları alanında fotoğraf baskısı için seçebileceğiniz üç temel ayar bulunur: Kağıt türü ve boyutu, görüntünün kağıt üzerindeki düzeni ve renk yönetimi (örn. ICC Profilleri).

  media type

  Kağıt ayarları

  Ortam Türü bölümünde Canon fotoğraf kağıtlarını veya diğer kağıt türlerini (örn. Diğer Parlak Kağıt, Diğer Fine Art Kağıt ya da Canvas) seçebilirsiniz.

  Doğru kağıt boyutunu ve ilgili kağıt tepsisini (Arka Tepsi veya Manuel Besleme) seçin. Kalın ve ağır kağıtlar manuel besleyiciye yerleştirilmelidir. Tipik parlak, lustre ve mat kağıtlar otomatik arka tepsiye yüklenmelidir.

  Görüntü düzeni ayarları

  Çerçeveli ve çerçevesiz baskının yanı sıra kağıdın bir sayfasına 2 veya 4 görüntü basmak gibi arasından seçim yapabileceğiniz ön ayarlı düzenler bulunur. Çerçeveli baskı yaparken önizleme penceresinde görüntünün köşelerinden sürükleyerek boyutu ayarlayabilir veya düzen menüsünde tam görüntü boyutunu ya da çerçeve boyutunu milimetre cinsinden seçebilirsiniz.

  Hizalama menüsünü kullanarak görüntüyü kağıtta kolayca ortalayabilir ve listeye sonraki projelerde kullanabileceğiniz özel düzenlerinizi (artı düğmesine tıklayarak) ekleyebilirsiniz.

  Layout
  profile 2

  Renk Yönetimi

  PIXMA Professional Photo yazıcıları, fotoğrafları mümkün olduğunca monitörde görüntülendiği şekilde bastırmanıza olanak tanır.

  En iyi sonuçlar için renk modunu ICC profili olarak ayarlayın, Canon kağıtlar için yazıcı profilini "otomatik" olarak belirleyin veya diğer kağıtlar için doğru ICC profilini seçin. Oluşturma amacı "algısal" olarak ayarlanmalıdır.

  Ek Ayarlar

  Print Studio Pro, yaratıcı fikirlerinizle uyumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayan ek işlevlere sahiptir. Fotoğraflara metin ekleyebilir, siyah beyaz fotoğraf modunu seçebilir, favori ayarlarınızı kaydedebilir ve daha pek çok işlevi kullanabilirsiniz.

  Siyah beyaz baskı ve net kaplama

  Renkli bir görüntüyü siyah beyaza dönüştürmek veya zaten siyah beyaz olan görüntülerden daha doğal görünümlü siyah beyaz fotoğraflar elde etmek için "Siyah Beyaz Fotoğraf Baskısı" modunu seçin.

  "Tüm sayfaya renksiz kaplama uygula" seçeneğini belirlediğinizde, tüm baskıya daha zengin bir parlaklık katan Chroma Optimiser (mevcutsa) uygulanır. Varsayılan olarak, renksiz mürekkep yalnızca renkli mürekkeple kaplı bölgelere uygulanır.

  Black & White
  text printing

  Fotoğraflara metin ekleme

  Metin ayarlarında (düzen bölümünde bulunur) özel bir başlık, altbilgi, sayfa numarası, telif hakkı bilgisi veya fotoğraf çekim bilgisi (görüntü verilerinde mevcutsa) ekleyebilirsiniz.

  Metin yazı tipi, boyutu ve rengi özelleştirilebilir. Çoğu metin ayarı için çerçeveli düzen gereklidir.

  Görüntü Düzeltme

  Siyah beyaz bir görüntünün baskısını alırken siyah beyaz fotoğrafın daha sıcak veya daha soğuk bir tona sahip olması için tek bir tıklamayla kolayca ton belirleyebilirsiniz. Renkli görüntüler, her renk yönünde ayarlanabilir.

  Desenli baskı işlevi, fotoğrafınızın küçük resimlerini tek bir sayfada seçtiğiniz renk yönünde ya da parlaklık ve kontrast ayarlarıyla bastırabilmenizi sağlar.

  Corrections

  Renk eşleşmeli baskı için önerilen ekran görüntüleme koşulları:

  Ekran ayarları
  Renk sıcaklığı D50 (5000 K)
  Parlaklık: 120 cd/m2
  Gama: 2,2

  Ortam ışığı:
  Renk değerlendirmesi için tasarlanan D50 floresan lambalar (Renk sıcaklığı: 5000 K, yüksek renk oluşturma özellikleri)
  Basılı malzemeleri görüntüleme parlaklığı: 500 lx ± 125 lx