PTZ ÇÖZÜMLERİ

Daha fazla bağlantı kurun, daha fazla yayın yapın: Canon PTZ kameralara yönelik yeni 4K işlevi

Canon, uzaktan PTZ (kaydırma, eğme, zoom) sektöründe hızla başarı elde etti ve pazar lideri olarak ününü pekiştirmek üzere kısa bir süre içinde indirilebilecek olan yeni bir Web Kamerası Sürücüsünü piyasaya sürdü. Bu özellik, PTZ kameralarına ekstra işlevsellik ve bağlantı özellikleri kazandırıyor. Bu yeni yazılıma ek olarak, Yayın ve VR/AR iş akışlarına sorunsuz entegrasyon sağlamak için PTZ serisine SRT Protokolü ve FreeD Protokolü olmak üzere iki yeni protokol de uygulandı.

Daha fazla bağlantı kurun, daha fazla yayın yapın: Canon PTZ kameralara yönelik yeni 4K işlevi

Enhanced connectivity and quality via LAN on CR-N500, CR-N300, CR-X300

Hızla büyüyen bir pazar

Uzaktan kameraların canlı etkinlik yayınlarına, ayrıca ofis ortamlarında ve kurumsal ortamlardaki video konferans görüşmelerine yönelik talep, pandemiden bu yana büyük ölçüde arttı. PTZ altyapısının sunduğu yeni olanakları, yüksek öğrenim, konserler, tiyatro ve ibadet evleri de dahil olmak üzere birçok sektör benimsedi.

Canon'un Windows işletim sisteminde mevcut olan yeni Web Kamerası Sürücüsü1 sayesinde PTZ kameralar; yüksek kaliteli yayın, web kamerası işlevselliği, LAN aracılığıyla daha uzun kablolama seçenekleri, otomatik kamera algılama ve birden fazla kamera kaydetme özelliğinden yararlanmak için kolayca kurulabilir.

4K 30p çıkışı
LAN ve yeni USB sürücüsü sayesinde kullanıcılar artık bilgisayara bağlı olduğunda, kamerayı konumlandırma konusunda daha fazla esneklik elde ederek 4K 30p'ye2 kadar video yayını için CR-N300, CR-N500 ve CR-X300'den faydalanabilirler.

Otomatik Kamera Algılama
Yeni yazılım, bilgisayar ile aynı ağda bulunan uyumlu Canon PTZ kameraları algılar. Bu özellik, kullanıcıların yazılıma hangi kameraları kaydetmek istediklerini belirlemeleri için kameraların kolayca kurulabilmesini sağlar.

Birden çok kamera kaydedin
Yazılıma beş adede kadar kamera kaydedebilirsiniz. Bu nedenle kuruluma bağlı olarak bilgisayardan hangi kameranın kullanılacağını kolayca seçebilirsiniz.

USB-C v LAN

4K 30P2 görüntü kalitesi artık LAN üzerinden çıkış sayesinde gerçek bir olasılık haline geldi. Kablonun maksimum uzunluğu (genellikle 3 m) nedeniyle USB sınırlıdır. Diğer yandan LAN bağlantısı, çok daha uzun kablo kapsamı sayesinde profesyonel AV alanındaki daha büyük mekanlar için idealdir. Bir üniversiteyi ele alalım: Canon'un yeni web kamerası sürücüsü sayesinde kullanıcılar, dizüstü bilgisayar ile PTZ arasındaki 3 metrelik USB bağlantısıyla sınırlı kalmayacak. Güvenilirlik veya kaliteden ödün vermeden kamerayı büyük bir oditoryumun arka kısmına kurabilecekler.

İki yeni Protokolle tanışın: SRT ve FreeD

Canon PTZ serisine iki yeni protokol de eklendi. Bu sayede protokoller, Yayına ve VR/AR'ye bağımlı olan iş akışlarına kolay ve sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. 2022'nin ilerleyen zamanlarında indirilebilecek olan yazılım, CR-N300 ve CR-N500 PTZ Kameralar için geçerli olacaktır.

SRT
SRT (Secure Reliable Transport) protokolü, uzak prodüksiyon pazarında oldukça yaygındır ve öngörülemeyen ağ koşullarında bile yüksek kaliteli, düşük gecikme süreli ve güvenli video aktarımı sağlayan bir video iletim protokolüdür. Bu protokol, yayın sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır ve şu anda Canon'un CR-N300 ve CR-N500 PTZ Kameraları için geçerlidir.

FreeD
FreeD protokolü, sanal stüdyolarda ve VR/AR prodüksiyonlarında yaygın olarak kullanılır. Canon'un CR-N500 ve CR-N300 ürünleri bu protokol sayesinde artık haberler, hava durumu tahminleri, spor etkinlikleri ve canlı etkinlikler gibi sanal prodüksiyon uygulamalarına kolayca entegre edilebilir. Böylece Kaydırma, Eğme, Zoom, Odak ve İris kontrollerini ve PTZ Kameranın konumunu gerçek zamanlı olarak Unreal Engine gibi sanal bir platforma doğrudan entegre etme olanağı sağlar.

Her senaryoya ayak uydurabilen bir çözüm

Canon PTZ çözümlerinin mükemmel görüntüleme teknolojimiz sayesinde çeşitli uygulamalarda nasıl kullanılabileceğini keşfedin.

 • Yayın ve TV Stüdyoları

  Yayın ve TV Stüdyoları

 • Canlı Etkinlikler ve Müzik Performansları

  Canlı Etkinlikler ve Müzik Performansları

 • Kurumsal Etkinlikler ve Sunumlar

  Kurumsal Etkinlikler ve Sunumlar

 • Yüksek Öğrenim

  Yüksek Öğrenim

 • İbadethane, Kilise

  İbadethaneler

 • Dış Mekan Yayını ve Spor Yayını

  Dış Mekan Yayını ve Spor Yayını

 • İlgili Ürünler

  Canon'un ağ kameraları serisi, denetimin oldukça önemli olduğu alanlarda benzersiz çözümler sunar. Kompakt ve aynı zamanda performans konusunda iddialı bu kameralar, güvenlik riskinin arttığı düşük ışıklı alanlarda bile olağanüstü görüntü kalitesi sağlar.

  • PTZ Kameralar

   CR-N500

   15x optik zum, 4K UHD çekim ve Dual Pixel Otomatik Odaklama özellikleriyle CR-N500, hassas kontrol ve sorunsuz IP akışı sunar ve olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağlar.

  • PTZ Kameralar

   CR-N300

   4K UHD çözünürlük, 20x optik zum, Hibrit Otomatik Odaklama, çok sayıda IP akışı ve kontrol protokolü ile donatılmıştır, böylece kitlenizle yeni yollarla etkileşim kurabilirsiniz.

  • PTZ Kameralar

   CR-X300

   4K çözünürlük ve 20x Optik Zoom'un yanı sıra pek çok uygulamaya yönelik kontrol ve IP akışı sunan kompakt IP65 sınıfı PTZ kamera.

  1. Yalnızca CR-N300, CR-N500 ve CR-X300 için geçerlidir
  2. Çıkış çözünürlüğü, kullanılan uygulamaya bağlıdır