Sıradanlıktan sıra dışına giden yol

The journey from ordinary to extraordinary
The journey from ordinary to extraordinary

  • Şirket: Digital Print Zone (DPZ)
  • Kuruluş: 2011
  • Web sitesi: www.digitalprintzone.co.uk/
  • Konum: Surrey, İngiltere
  • Hizmetler: Dijital baskı, geniş formatlı baskı, doğrudan alt katmana baskı, yaratıcı tasarım, web geliştirme, promosyon ürünleri

Genel Bakış

Vizyon, azim, sıkı çalışma ve modern teknoloji, Digital Print Zone'u (DPZ) küçük bir baskı dükkanından çok yönlü bir ticari baskı ve pazarlama hizmetleri şirketine dönüştürdü.

Şirketin müdürü ve sahibi olan Ali Buckman, şirketi devraldığı 2011 yılından bu yana faaliyetleri çeşitlendirdi ve sektörün sınırlarını zorladı. DPZ sadece üç yıl içinde ticari, geniş formatlı ve doğrudan alt katmana baskı dahil dijital baskının her alanında faaliyet gösteren 11 kişilik güçlü bir ekibe dönüşmüş. Şirket aynı zamanda kreatif tasarım ve web geliştirmenin yanı sıra baskı ile video içeriğinin birleştirildiği yeni bir konsept olan TV broşürü hizmetleri de sunuyor. Ali için en önemlisi de DPZ, uzman tavsiyesi ve destek almak için "gidilecek" şirket oldu. "Sadece herkesin sunduğu şeyleri sunarsanız müşteri sadakatini korumanız kolay olmaz." diyor Ali.

Zorluklar

Ali şöyle diyor: "İlk andan beri DPZ'yi salt kendisine verilen çizimleri dijital olarak basan bir baskı şirketinin ötesinde konumlandırmak istiyordum. Yüksek kalite baskının gerçekten neler yapabileceğini göstermek ve vitrinimi müşterilerin mümkün olduğunu dahi düşünmedikleri yeni uygulamalarla süslemek istiyordum. İlk adım, şirketi ileri taşımama yardımcı olacak kalitede baskılar sunmamı sağlayacak teknolojiyi getirmekti."

Çözüm

DPZ, 2012 yılının başında mevcut yazıcılarını Canon'un imagePRESS teknolojisiyle değiştirmeye başladı. Bu, DPZ'nin "kaliteli baskı hacmini önemli oranda artırmasını" sağladı. "Müşterilerimin alışık olduğu kaliteyi sağlamak ve yeni işler kazanmak için hangi üreticiye güvenebileceğim konusunda hiç şüphem yoktu." diyor Ali. “Canon makineleri birinci sınıf görüntü kalitesi ve verimlilik sunuyordu ve sorunsuz çalışma süreleri de işletmenin daha önce kullandığının çok üzerindeydi.”

Ali, DPZ ekibi ve ekibin becerileri büyüdükçe şirketin müşterilerinin beklentilerinin de arttığını söylüyor. "Talep edilen yeni hizmetler arasında geniş formatlı baskı, doğrudan alt katmana baskı ve çok kanallı pazarlama da yer alıyordu."

Ali'nin DPZ portföyüne geniş formatlı baskıyı ekleme kararı, Canon marka bir Océ Arizona® düz yatak yazıcı , bir imagePROGRAF rulodan ruloya yazıcı ve üç Morgana sonlandırma sistemine yatırım yapmasıyla sonuçlandı.

Canon iş ihtiyaçlarımızı karşılamak için doğru teknolojiyi bulmamızda çok önemli bir rol oynadı." diyor Ali. "Canon ekibi yaptığımız şeyle ilgileniyor ve hedeflerimizi anlıyor. Bu, şimdiye kadar diğer hiçbir üreticide bulamadığımız eşsiz bir özellik. Canon temsilcimiz ve makinelere bakım yapmak için gelen mühendisler burada ekibin bir parçası gibi görülüyor ve aramızda paha biçilmez bir bağ var.

Başarılar

Ali, yatırımın DPZ'nin dijital iş hacmini iki, hatta neredeyse üç katına çıkardığını söylüyor. "40 - 50 saatlik bir haftanın yaklaşık yüzde 80'inde baskı yapacağız, üstelik henüz genel kapasitenin yüzde 80'inde bile değiliz."

Bu teknolojilere sahip olmak bize müşterilerimizle yeni çalışma şekilleri üzerine düşünme fırsatı sağlıyor. Çok farklı türlerde basılı materyaller üretme kabiliyetine sahip olduğumuz için müşterilere yeni fikirler sunabiliyor ve işletmelerine, bırakın mümkün olabileceğini bilmeyi, daha önce akıllarına dahi gelmeyen yeni şeyler kazandırabiliyoruz. Müşteriler bize birçok fikirle gelebilir, biz tamamını gerçekleştirebiliyoruz.

DPZ bugün en büyük müşterileri arasında büyük kreatif tasarım ajanslarından biri olarak görülüyor ve Bentley, Ferrari, San Tropez, House of Fraser ve Silverstone gibi markalar için üretim yapıyor. DPZ için 'büyük veya küçük müşteri' yok.

Zorlu yeni görevlere her zaman açığız. Şirketimizi bugünlere taşıyan işte bu anlayıştır. Aslında sıradan bir baskı dükkanından olağanüstü çözümler sunan bir pazarlama hizmetleri sağlayıcısına dönüşmemizde Canon'un çok büyük yardımları oldu,

diyerek sözlerini tamamlıyor Ali.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.