Norveç pazarına girmek için dijital teknolojiden destek aldılar

Digital technology drives expansion into Norwegian market
Digital technology drives expansion into Norwegian market

  • Şirket: Parajett
  • Kuruluş: 1906
  • Konum: Landskrona, İsveç
  • Hizmetler: İşlemsel baskı, doğrudan posta, transpromosyonel baskı, promosyon ürünleri
  • Web sitesi: www.parajett.se

Genel Bakış

İsveçli baskı hizmetleri sağlayıcısı (BHS) Parajett, Bilgi Teknolojisi sektörünün önde gelen kuruluşları için kişiselleştirilmiş doğrudan posta uygulamaları üretiyor ve aralarında devlet, finans kurumları ve kamu hizmeti şirketlerinin de bulunduğu müşterilerinin işlemsel baskı ve faturalama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Parajett'nin bu pazarlarda gösterdiği başarılı büyümenin özünde ise uçtan uca, tamamen otomatikleştirilmiş bir dijital baskı iş akışı yatıyor. Parajett'in bu büyüme için Canon'un baskı teknolojilerine ve yazılım çözümlerine yaptığı sürekli yatırım, şirketin bölgedeki işlemsel ve doğrudan posta lideri olmasına yardımcı oldu.

Dijital baskı teknolojisi, Parajett'in faaliyetleri için büyük önem taşıyor. Parajett’in üretim hattında şirketin iki milyar A4'lük baskı hacmini karşılayan çok sayıda ofset web baskı makinesi bulunmakla birlikte değişken veri baskı (VDP) hizmetlerinin can damarını Canon teknolojisi ve destek yazılımları oluşturuyor. Parajett'in CEO Yardımcısı Per-Anders Olsson bunu “Dijital üretim hacmi verilerin derlenmesi ve siparişlerin işlenmesinden baskı ve postalamaya kadar ‘tek durak noktası’ olarak posta materyali üretimimize yönelik tüm talebi karşılamamızı sağlıyor” sözleriyle açıklıyor.

Canon tarafından sağlanan GMC Inspire yazılımı, şirketin değişken veri dosyalarının tasarlanmasında ve oluşturulmasında kullanılarak doğrudan postaların kişiselleştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için belgelerin doğru girişe ve veri akışlarına sahip olmasını sağlıyor. "PRISMAproduction iş akışı sistemi, şirketin kalbi." diye ekliyor Olsson. "Bu sistem hem dijital hem de ofset baskı üretiminde tümleşik kontrol sağlayarak fabrikamızı tamamen hibrid bir baskı merkezi haline getiriyor" diyor.

Sorun

Parajett, 2011'de şirketin diğer üretim hatlarında ekonomik olmayan daha küçük hacimli doğrudan mektup işlerinde ve yeniden baskı uygulamalarında kullanmak üzere tabaka dijital baskı makinesi için Canon'a geldi. Bu baskı makinesinin Océ VarioStream ve Océ DemandStream teknolojileri içeren ve işlemsel ve doğrudan posta uygulamaları arasında esnek geçiş için bir Akıllı Baskı Makinesi Veri Akışı (IPDS) iş akışı uzantısına sahip olan mevcut PRISMAproduction iş akışı ile kusursuz bir şekilde entegre edilmesi gerekiyordu.

Çözüm

Parajett Canon imagePRESS C6010VPS'yi tercih ettikten sonraki bir ay içinde, ayda 300.000'den fazla sayfa üretmeye başladı.

Olsson, "imagePRESS’in çok yönlülüğü işletmemiz için paha biçilmez bir varlık." diyor. Posta kartları tipi doğrudan postaya yönelik özel uygulamalar gibi küçük işler için çok kısa üretim sürelerinde uygun maliyetle üstün kalitele sunabiliyor. Ayrıca yedekleme ve baskı sonrası işlemler için de ideal ve duruş süreleri de minimum seviyede. Bu arada PRISMAproduction yazılımı, işler ve uygulamalar arasında tek düğmeye tıklayarak geçiş yapmamıza olanak tanıyor. Makinenin yüksek performansından ve güvenilirliğinden o kadar etkilendik ki bir tane daha aldık. Şu an iki cihazla ayda 1 milyon A4 sayfa üretim yapıyoruz.

Parajett ayrıca ekipman portföyünü Océ VarioPrint 6160 ile güncelledi. Olsson, bunun doğal bir gelişme olduğunu söylüyor: "VarioPrint 6160 modeli bir sonraki adım. Üretim hızları büyüleyici. Şu anda bu sistem üzerinde ayda 1,5 milyon A4 sayfası siyah beyaz baskı yapıyoruz! Ayrıca müşterilerimize, birleştirilmiş ama etkili müşteri iletişimleri için bir beyaz kağıt çözümü sunuyoruz."

Beyaz kağıt çözümünün özellikle İsveç pazarında şirketin hizmet yelpazesinin önemli bir bileşeni olduğunu belirten Olsson şöyle devam ediyor: “İsveç'te postalama maliyeti çok yüksek ve müşterilerin bu soruna bir çözüm bulmalarına yardımcı olmamız gerekiyordu. Bunu, üretim maliyetlerimizi düşük tutup müşterilerimize de tasarruf sağlayarak yapmak zorundaydık. Uçtan uca dijital iş akışımız sayesinde müşterilerimizin kendi müşterilerine göndermeleri gereken belgelerin sayısını en düşük seviyede tutmak için bir beyaz kağıt çözümü kullanabiliyoruz. Baskı makinesini verimli bir şekilde kullanmamız, onu daha sıkı çalıştırmamız ve değerini arttırmamız büyük ilgi çekti”.

Başarılar

2014 yılında, Parajett Oslo'daki baskı hizmeti sağlayıcısı Andvord Grafisk AS'yi satın aldı; böylece doğrudan Norveç'in başkentinde üretim yapma imkanına sahip oldu. Bu satın alma, 2012'deki 27 milyon Euro seviyesinden 2014'e kadar neredeyse ikiye katlanarak 47 milyon Euro'ya yükselen etkileyici bir ciro elde edilmesini sağlıyor.

Bu yatırım hem dijital baskı teknolojisinin yapabildiklerinin hem de son yıllarda kat ettiğimiz mesafenin bir göstergesi. Canon çözümleri ve desteği bu büyüme için daima gerçek bir katalizör oldu,

diyerek sözlerini noktalıyor Olsson. "Bu pazarlar için önemli olan uçtan uca iş modelimizi titizlikle oluşturduk ve geleceğin vaat ettikleri bizi çok heyecanlandırıyor."

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.