Dijital baskı ile geleceğinizi üretmek

Dijital baskı, hızla büyüyen bir alandır ve üretim alanında müşteri memnuniyeti ve gelir artışı sağlayabilen yenilikçi uygulamalar bulunmaktadır.

Dijital baskıdan bahsettiğinizde çoğu insanın aklına poster, broşür ve satış noktası malzemeleri gelir. Çok az kişi bunun üretim için de kullanılabileceğini düşünür. Ancak dijital baskı hızla büyümekte olan bir alandır ve geleceğe dönük vizyonu olan üreticilerin müşterilerini memnun eden ve gelirlerini artıran etkileyici ürünler üretmelerini sağlayan yeni bir dijital yazıcı nesli bulunmaktadır.

Değişken ve kişiselleştirilmiş dijital baskı, üreticiler için birçok fırsat sunmaktadır. Şirketlerin, bireysel tüketiciye uygun olacak resimler ile kişiselleştirilen zemin ve çalışma tezgah yüzeyleri gibi tasarım veya ürünler üretmek amacıyla dijital baskıdan yararlandığını görüyoruz. Bazı üreticiler, daha da ileri giderek müşterilerinin görüntülerini içinde bakır borular olan seramik bir plakaya koyuyor ve böylece artık radyatörler güzel görünüyor ve odanın dekorasyonuna katkıda bulunuyor.

Dijital baskı, dekorasyon dışında göstergeler ve anahtar panoları gibi endüstriyel ürünler ve makinelerin içindeki parçalar üzerindeki klasik serigrafi baskı yönteminin yerini alıyor. Başka bir örnek ise araç giydirme alanı. Araçları, örneğin taksileri vinil ile kaplayarak son derece hareketli ve görülür promosyon araçları oluşturuluyor. Aynı teknoloji, mobilya üretim sürecinde de kullanılmaya başlıyor.

Ticari örnek

Bu tür yaratıcı uygulamalar yalnızca bir başlangıç. Esneklik ve maliyet kontrolü gereksinimleri yanında daha yüksek kişiselleştirme arzusu, talebi artırıyor.

Artık üretimin karlı olması için şirketlerin büyük miktarda baskı yapması gerekmiyor. Dijital baskı ile baskıcılar çok daha esnek olabiliyorlar ve çok daha hızlı tepki verebiliyorlar. Baskı işlemleri daha kısa sürede sonuçlanıyor ve tasarımlar çok çeşitli malzemeler ile sık sık değiştirilebiliyor veya tamamen özelleştirilebiliyor. Ayrıca dijital baskı seçenekleri ve kaliteleri analog alternatifler ile kıyaslanabildiğinden kalite konusunda da ödün vermek zorunda kalınmıyor.

Dijital baskı üretimde önemli bir rol üstlenmektedir. Baskı hizmeti sağlayıcılarının hayal güçleri izin verdiği derecede yenilikçi ve yaratıcı olmalarını sağlayan tamamen yeni malzemeler, ortamlar ve maddeler ile çalışma imkanı sunar.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.