Canon 3B baskı pazarına giriyor

3D

Canon, 3D Systems'in 3B üretici yazıcılarını Birleşik Krallık ve İrlanda'da pazarlama, satma ve destekleme konularında bir dağıtım anlaşması imzaladığını ve ileride Avrupa pazarını da hedeflediğini duyurdu. Anlaşma, son kullanıcıların 3B baskı teknolojisi için yaptığı harcamaların 2015'te 1,6 milyar dolardan 2018'de 13,4 milyar dolara yükseleceğinin öngörüldüğü bir zamanda yapıldı¹.

Bu ortaklık, müşterilerin, Canon'un üstün servis ve destek ağıyla desteklediği, ProJet 1200, 3500 serileri, 4500, 6000 ve 7000'in de dahil olduğu 3D Systems'in gelişmiş 3B baskı teknolojisine erişebilmelerini sağlar. Hızlı ürün geliştirme amacıyla prototip oluşturmaya odaklanan ortaklık; mühendislik, üretim ve mimarlık sektörlerindeki müşteriler için yeni 3B baskı fırsatları sunacak.

Dünyanın lider 3B baskı teknolojisi sağlayıcılarından biriyle anlaşma yapması, Canon'un müşterilerine daha yüksek değerler sunmak için bir süredir uyguladığı, yeni teknoloji alanlarına girerek genişleme stratejisini yansıtmaktadır.

Canon Europe, Üretim Baskılama Grubu Başkanı Jeppe Frandsen konuyla ilgili şunları söylüyor: "Canon olarak, müşterilerimiz için fark yaratacağımıza inandığımız yeni pazar fırsatlarını sürekli olarak değerlendiriyoruz. Sunacağı potansiyel iş avantajlarına bakıldığında 3B baskı, bu fırsatlardan biridir. 3B baskı, çok az şirketin sahip olabileceği geniş teknoloji portföyümüze katkı sağlıyor. Pazarın bu yenilikçi ve dinamik alanında, müşterilerimizi tam olarak desteklemek içini olağanüstü bir satış ve servis deneyimi sunacağımıza da inanıyoruz."

 

Frandsen sözlerine şöyle devam ediyor:

Bu ortaklık, Canon'un Ar-Ge alanında yaptığı önemli yatırımlarla birlikte 3B baskı teknolojisine verdiğimiz önemin uzun vadeli olduğunu ve müşterilerimizin işletmelerinin performansını ve karlılığını artırabilmeleri için onlara gelişmiş teknolojiler ve destek sunma hedefimizi devam ettirdiğimizi yansıtıyor.


_________________________________________________________
¹ Gartner basın bülteni, 27 Ekim 2014 - ‘Gartner Says Worldwide Shipments of 3B Printers to Reach More Than 217,000 in 2015’ (Gartner: 3B Yazıcıların Dünya Genelindeki Sevkiyatı 2015'te 217.000'i Aştı)

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.