"Dijital baskı merdiveni"nde size uzanan yardım eli

A helping hand onto the ‘digital press ladder’

Canon, imagePRESS C7000VPe Fabrika Üretimi Yeni Model (FPNM) dijital renkli baskı makinesini çıkardı.

Baskı sektörü için yenilikçi çözümler üretmekteki uzmanlığından faydalanan Canon, geçen yıllarda en çok satan modellerini bir Canon fabrikasında toplayıp şasilerine kadar parçalara ayırarak bunlardan yeni FPNM çeşitleri yarattı. Tasarım sürecinde tüm hareketli parçalar söküldü, sökülen tüm parçalar iyice temizlenip komple testten geçirildi ve ardından da mevcut ve yeni parçalar birlikte kullanılarak orijinal modelin yeni bir versiyonu yaratıldı.

Dijital baskıya geçmek isteyen kuruluşlar, en önemli sıkıntıları ilk yatırımı yapacak mali kaynakları bulma sürecinde yaşayabiliyor. Dolayısıyla bu model de küçük işletmelerin ve şirket içi baskı departmanlarının dijital baskıya ilk adımlarını, piyasanın bir Canon'dan bekleyeceği yüksek kalite ve performansı sağlayan ama yeni bir makine kadar yüksek sermaye yatırımı gerektirmeyen bir çözümle atmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlandı.

Ayrıca hizmet ömrü değerlendirme simülasyonlarına göre, Canon'un FPNM çeşitleri ürünün hizmet ömrü boyunca sebep olduğu hammadde kaynaklı yüksek CO2 emisyonlarını da yaklaşık %80 oranında azaltıyor.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.