Dakikada 100 sayfa baskı hızı sunan bayrak gemisi imagePRESS C10000VP, görüntü kalitesi ve üretkenliğe yeni standartlar getiriyor

Ticari ve şirket için baskı hizmeti sağlayıcıların (BHS'ler) kaliteden ödün vermeden daha yüksek üretim hacimlerine ulaşma konusundaki artan talebini karşılamak amacıyla Canon, şirketin ilk dakikada 100 sayfa renkli dijital baskı motoru olan imagePRESS C10000VP'yi piyasaya sundu.

2006 yılında piyasaya sunulduktan sonra dünya çapında 40.000'den fazla satılan* imagePRESS ürün serisinin başarısı üzerine inşa edilen yeni bayrak gemisi model, yeni özellikler ve kanıtlanmış teknolojiyi bir arada sunuyor. imagePRESS C10000VP, üretilen işi geliştirerek, güvenilir ve tutarlı renk, daha hassas pozalama kontrolü sağlayarak ve esnek ortam işleme ve sonlandırma seçenekleri sunarak görüntü kalitesi ve verimliliğe yeni standartlar getiriyor.

70 - 350 g/m2 arasındaki tüm kağıt ağırlıklarında dakikada 100 adete kadar baskı hızı sunabilen imagePRESS C10000VP, yüksek hacimli veya karma ortam kullanılan baskı işlerinde bile verimliliği korur.

2.400 x 2.400 dpi baskı çözünürlüğü sunan cihaz, gelişmiş aktarım verimliliği ve daha düşük sabitleme sıcaklığını sağlayan Consistently Vivid (Her Zaman Canlı) toner kullanarak dokulu ortamlarda bile etkileyici görüntü kalitesi sunar. Ayrıca, yeni geliştirici ünitesi renk tutarlılığını koruyarak yüksek hacimli baskılarda bile dengeli çıkış sağlar.

Cihazda daha geniş bir ortam boyu aralığını destekleyen yeni profesyonel delgeç ve yeni hat içi kıvırma işlevi gibi sonlandırma seçenekleri bulunur. Canon PRISMAsync veya yeni EFI Fiery FS200 gibi dijital ön uç denetleyici seçeneklerinin bulunması BHS'lerin iş akışlarını düzenli hale getirmek için doğru RIP'i ve denetleyiciyi seçmelerine olanak sağlar.

BHS'ler pozalama kontrolünü geliştiren ikinci aktarım kayışının yanı sıra yeni Basit Pozalama Kontrolü teknolojisiyle daha verimli pozalama ayarları kullanarak 'ilk seferinde doğru' çıkış alabilir ve verimliliği artırabilir.

Canon Avrupa Profesyonel Baskı Direktörü Mark Lawn konuyla ilgili şunları söyledi:

Canon’un imagePRESS ürün serisinde sürekli gerçekleştirdiği yenilikler sayesinde, cihazlar müşterilerin renkli üretim pazarındaki artışı karşılamasına olanak sağlayan bir seri haline geldiler. Bu yeni model şimdi müthiş bir serinin başını çekiyor ve Canon’un müşteri taleplerini karşılama konusundaki kararlılığını daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

* Bu sayı, imagePRESS C1, C1+, C7000VP serisi ve C800 serisi modellerinin satışlarını içerir.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.