Yeni Océ ColorStream 6000 Chroma

Drupa 2016'da lanse edilen ColorStream 6000 Chroma, yeni Chromera mürekkep setiyle müşterilere olağanüstü renk doğruluğu, daha geniş bir gam ve daha yüksek optik yoğunluklar sunuyor. Yüksek pigment yüklü Chromera mürekkepler, mürekkebin alta geçmesini azaltıp kaplanmamış ya da mürekkep püskürtmeyle işlenmiş kağıtlarda daha yüksek kaliteli belgeler sunarak sürekli form mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisinin uygulama yelpazesini hafif ortamlara genişletiyor.

Canon Avrupa Ticari Baskı Grubu Başkanı Peter Wolff, yeni model hakkında şunları söyledi:

Satışa sunulan yeni ColorStream 6000 Chroma, lider sürekli form mürekkep püskürtmeli platform pazarını daha yüksek renk kalitesi isteyen müşterilere genişletiyor. Bu sayede, dijital olarak üretebildikleri uygulama yelpazesini genişletmek için sistemlerini daha çok yönlü hale getirmek isteyen baskı hizmeti sağlayıcıları için cazip bir teklif haline geliyor.

Tam renkli modda 48 metre/dakika-127 metre/dakika düzeyinde çalışma hızları sunan baskı makinesi, opsiyonel olarak 150 metre/dakika düzeyinde maksimum siyah beyaz baskı hızı da sunuyor. Siyah beyaz ve tam renkli baskı arasında kolayca geçiş yapma imkanı sunan Océ HeadSafe teknolojisi, üretkenliği en üst düzeye taşıyıp atık miktarını azaltırken ilk sayfadan itibaren her zaman yüksek çıkış kalitesi sağlıyor.

Baskı makinesinde, ColorStream 3000 ve ColorStream 3000 Z platformlarında da bulunan kağıt atığı yaratmayan başlatma ve duraklatma işlevleri ile makineyi yeniden başlatmadan, verimli bir şekilde farklı sayfa uzunluklarında küçük hacimli kitap baskıları yapmayı sağlayan akıllı işleme sonrası arabirimi bulunuyor.

Gelişmiş görüntü işleme teknolojileri ve damlacık boyutunu ve konumunu her zaman doğru ayarlayan yeni "ateşleme öncesi" işlevi, üretkenliği ve kaliteyi daha da artırıyor. Yoğun renkli geniş alanlarda mürekkebi kusursuz bir şekilde kullanan bu yenilikler, yeni ColorStream 6000 Chroma baskı makinesini en zorlu ticari baskı uygulamaları için bile uygun hale getiriyor.

Yeni baskı makinesi, daha şimdiden Avrupa'da 450 ünitesinin kurulu olduğu ColorStream ailesi baskı makinelerinin başarısından güç alıyor. Wolff, son olarak şunları söylüyor:

Bu lansman, Canon'un üretim baskısı için sürekli form mürekkep püskürtmeli teknolojiler alanında lider olduğunu kanıtlıyor ve iş iletişimleri, yayıncılık ve ticari baskı uygulamalarına yönelik kapsamlı yüksek performanslı baskı makinesi yelpazemizi daha da genişletiyor.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.