Océ Arizona 2200 serisi drupa 2016'da lanse edildi

Canon, 2016'nın başında başarılı bir şekilde lanse edilen Océ Arizona 1200 serisinin ardından, yeni Arizona 2200 serisi UV düz yatak yazıcılarının lansmanını drupa'da (31 Mayıs – 10 Haziran 2016, Düsseldorf) duyurdu. Arizona 600 serisinin yerine geçen yeni Arizona 2260 ve 2280, üretim kapasitesini artırmak, uygulama yelpazesini genişletmek ve kaliteden ödün vermeden daha kısa sürede teslimat yapmak isteyen baskı hizmeti sağlayıcılarının (BHS) ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi.

Canon Avrupa Geniş Format Baskı Grubu Avrupa Pazarlama Müdürü Mathew Faulkner'a göre:

Orta ölçekli BHS'lerin büyümesi ve tekliflerini çeşitlendirmeleri için muazzam bir fırsat bulunuyor. Fakat bunu başarabilmek için baskı kalitesinin yanına hızı ve verimliliği de eklemeleri gerekiyor, çünkü müşterilerin talepleri sürekli olarak evriliyor. Birçok farklı malzemede teslimat sürelerini kısaltıp yüksek kaliteli baskı ve sonlandırma seçenekleri sunan Océ Arizona 2200 serisi, esnek ve ölçeklenebilir bir çözüm sağlıyor. BHS'lerin bu seriyle tekliflerini en üst düzeye çıkararak hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde harika ürünler sunacağına inanıyoruz.

Yüksek Çözünürlüklü baskı modu endüstriyel uygulamalarda gereken hassas nokta konumlandırmasını sağlarken, opsiyonel açık mavi ve açık macenta mürekkepler fotoğraf ve sanat eseri baskısı uygulamalarına girmek için gerekli olan daha yumuşak renk geçişlerini, parlak noktaları ve çeyrek tonları sağlıyor.

Daha güçlü olan vakum sistemi olağandışı şekilli, ağır, pürüzsüz ve önceden kesilmiş sert malzemelerin güvenilir bir şekilde aşağı çekilmesini sağlarken, yeni UV kurutma sistemi en ince, ısıya karşı en hassas filmler ve kendinden yapışkanlı PVC'lerde bile baskı için yüzey ısısını düşürüyor. Maksimum 2,2 metre genişlikteki esnek rulo ortamlara baskı yapma seçeneği, gözetimsiz baskı avantajıyla Arizona 2200 serisinin çok yönlülüğünü daha da artırıyor.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.