Kullanıcı merkezli baskı hazırlama yazılımı

User-centric make-ready software

Eylül 2013'te çıkan Océ PRISMAprepare sürüm 6.1 hepsi bir arada belge baskı hazırlama yazılımı kullanıcılara eskisinden de çok işlevsellik sunarken her zamanki kolay kullanıcı deneyiminden taviz vermiyor.

Baskı hazırlama yazılımı, matbaaların ön baskı ihtiyaçlarını kullanıcı dostu bir ekranı olan tek bir çözümle karşılıyor. Sayfaların temizlenmesi, belgelerin güzelleştirilmesi ve renklerin kontrol edilip düzeltilmesinden, belgelerin zımbaya hazır hale getirilmesine ve katlama çizgileri ve delgeç delikleriyle donatılmasına kadar, bu hepsi bir arada çözüm kullanıcının dokümanları kitapçık oluşturma veya kusursuz bir ciltleme işlemine bile hazırlamasına olanak tanıyor. Yazılım çözümü tüm bu ihtiyaçları karşılayarak belge hazırlamadan üretime kadar tüm tekrarlanan işlerin otomatikleştirilmesini kolaylaştırıyor ve kullanıcıya diğer işlere ayıracak zaman bırakıyor. Océ PRISMAprepare kullanıcı topluluğundan gelen yoğun talepler dikkate alınarak geliştirildi. Bu ise hem kullanım kolaylığı hem de yeni kullanıcılar için kısa bir öğrenme süresi anlamına geliyor. Ayrıca iş hazırlama sürecine yönelik ‘ne görürsen onu alırsın’ (WYSIWYG) yaklaşımı düzeltme ihtiyacını azaltıyor zira kullanıcılar ekranda ne görüyorlarsa tam olarak onu basacaklarını biliyorlar.

Océ PRISMAprepare 6.1 artık kullanıcıların PDF dosyalarına metin ve görüntü gibi değişken veriler eklemelerine olanak tanıyan Değişken Veri Baskı (VDP) işlevselliğine sahip. Bu işlev, özellikle kartvizitler, doğrudan posta veya kişiselleştirilmiş eğitim el kitapları gibi uygulamalarda işe yarıyor. Değişken verilerin baskıya hazırlık iş akışına dahil edilmesi yalnızca verimliliği arttırmakla kalmıyor, ondan da önemlisi kullanıcılara baskı uygulamalarının değerini arttırma fırsatı sunuyor.

Bir diğer yeni özellik ise kullanıcıların aynı anda birden fazla klasörü yönetmelerine ve bunları önceden tasarlanmış iş akışı şablonları ile birleştirmelerine, iş dönüş sürelerini kısaltmalarına ve hataları azaltmalarına olanak tanıyan 'sıcak klasör' işlevselliği.

Adobe PDF kitaplığını temel alan Océ PRISMAprepare sürüm 6.1 birden fazla PRISMAprepare penceresi arasında kopyala-yapıştır işlemini mümkün kılıyor. Son olarak Océ PRISMAprepare 6.1 kullanıcının kullanmak istediği baskı cihazında gerçek zamanlı durum kontrolü yapmasına olanak tanıyor.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.