FESPA Digital 2016'da yaratıcılığın sınırlarını ortadan kaldırdık

Avrupa Birliği'nin GSYİH'sinin %4,2'sini kreatif ve kültürel endüstriler teşkil ediyor. Canon, bu büyüyen sektörün geniş format BHS'ler için yeni uygulama fırsatları doğurma potansiyelini sergilemek amacıyla FESPA Digital 2016'daki standında Art Hub (Sanat Merkezi) adlı bir tasarım stüdyosu kullandı.

Canon standında konuşan kreatif sektörün endüstri uzmanları, baskının bu heyecan verici pazarlardaki potansiyeli hakkındaki görüşlerini paylaştı. Profesyonel fotoğrafçı, tasarımcı ve film yapımcısı Clive Booth'un eserleri, reklam posterleri, basılı ve oyma akrilik masaüstü materyalleri, sanat eseri baskıları ve DreamLabo 5000'de basılan bir fotoğraf albümüyle birlikte sergilendi. Böylece projelerin birden fazla baskı uygulamasından nasıl yararlanabileceği gösterildi.

Ziyaretçiler ayrıca teşhir grafikleri ve iç dekorasyondan mürekkep ve vernik katmanları kullanılarak üretilmiş doku efektlerine sahip ambalaj prototiplerine kadar, Océ Arizona 1280 XT ve Océ Arizona 1280 GT ile üretilebilecek farklı uygulamaları da gördü. Öne çıkan bir başka çözüm de yeni satışa sunulan imagePROGRAF PRO serisi büyük format profesyonel mürekkep püskürtmeli yazıcılar oldu. Bu yazıcılar fotoğraf, sanat ve üretim ortamlarının artan yüksek kaliteli görüntüleme, verimli ortam işleme ve yüksek hacimli çıkış taleplerini karşılıyor.

Canon etkinlikte Think Creative'i de lanse etti. Bu rehber, yaratıcı ekonomiye odaklanıyor ve dijitalleşmenin çığır açan etkilerinden özelleştirme, kişiselleştirme, 3B baskı ve artırılmış gerçekliğe kadar, yaratıcı ekonominin büyümesini şekillendiren trendleri inceliyor. Ayrıca baskı hizmeti sağlayıcılarının (BHS'ler) sektördeki fırsatlardan nasıl yararlanabileceğini ve müşterileriyle birlikte çalışarak baskının potansiyelinden nasıl yenilik üretebileceğini gösteriyor. Think Creative'i indirmek için http://bit.ly/1TgyUjf adresini ziyaret edin.

Canon Avrupa Geniş Format Baskı Grubu Avrupa Pazarlama Müdürü Mathew Faulkner, etkinlik hakkında şunları söyledi:

Kim olursanız olun ve baskı şirketiniz hangi alanda uzmanlaşırsa uzmanlaşsın, Canon'la büyüyebileceğiniz bir yol mutlaka vardır. Sektörde bunu söyleyebilecek başka bir şirket yok ve FESPA'da bunu gösterdiğimizi düşünüyorum.

Derginizi alın!

Think Digital'in basılı veya e-posta kopyasını almak için buradan kaydolun.