YouConnect'e hoş geldiniz

En yeni Canon haberlerini öğrenin, hızlı ipuçları ve yardımcı bilgilerle ürünlerinizden en iyi şekilde faydalanın, kaçırılmaması gereken yarışmalarımıza katılın ve etkileyici fotoğraf galerimizden ilham alın. Zaman kaybetmeden Canon bültenine kaydolun ve güncel haberleri kaçırmayın!

Düşük Işık Fotoğrafçılığında Parlak Bir Bakış Açısı.

Şehir manzaralarını uzun pozlamayla yakalama üzerine uzmanlaşan düşük ışık fotoğrafçısı Nige Levanterman'ın Canon röportajı.

Daha fazla bilgi

Canon'un hikaye anlatımı yolculuğunu keşfedin.

80 yıldan uzun süredir insanların hikayelerini anlatmalarına yardımcı oluyoruz. 11 yıllık deneyime sahip Ürün Uzmanımız Mike Burnhill'den daha fazla yenilik gören çok az kişi vardır. Canon'un geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında konuşmak için Mike ile sohbet ettik.

Daha fazla bilgi

Yaratıcı potansiyelinizi açığa çıkararak baskı yolculuğunuzdaki yeni bölümü keşfedin.

Özelleştirilmiş kartpostallar ve temel ofis malzemelerinden anılarınızı korumaya ve paylaşmaya dek herkese uygun bir hüner vardır. Hünerlerinizi doğru yazıcıyla sergileyerek zamandan ve paradan nasıl tasarruf edebileceğinizi keşfedin.

Daha fazla bilgi

Aile yaşamına dair samimi hikayeler yakalayan fotoğrafçı Ana Pratas ile tanışın.

Ana Pratas, gerçekten özgün anları yakalamak için belgesel tarzında teknikler kullanan bir aile fotoğrafçısıdır. Aile içindeki bu değerli anları nasıl sonsuz kıldığını öğrenmek için röportajımızı okuyun.

Daha fazla bilgi

Günlük yaşantıyı günlük olarak fotoğraflayan sokak fotoğrafçısı Erik Witsoe ile tanışın.

Erik Witsoe, yeni evi Polonya'da anlık hikayeleri yakalayan bir sokak fotoğrafçısıdır. Aynı sokaklarda nasıl her gün yeni hikayeler yakaladığını öğrenmek için Erik ile röportajımızı okuyun.

Daha fazla bilgi

Canon Elçisi ve spor fotoğrafçısı Samo Vidic, bize nasıl aksiyon dolu hikayeler yakalayabileceğimizi öğretiyor.

Parkur grubu Storror'u kıtalar arasında ilk kez koşmaya, zıplamaya ve yuvarlanmaya davet ettiğimizde Samo Vidic maceralarını belgelemek için her zaman yanlarındaydı. Vidic'in ipuçları ile kendi şehir aksiyonu hikayelerinizi nasıl yakalayacağınızı öğrenin.

Daha fazla bilgi

Ağız sulandıran karelerin arkasındaki yiyecek fotoğrafçısı Mike Tsang ile tanışın.

Londra kökenli bir gurme yiyecek fotoğrafçısı olan Mike Tsang için hareketi yakalamak her zaman bir tutku olmuş. Hareketi dondurup anlık hareketleri nasıl yakaladığını öğrenmek için röportajımızı okuyun.

Daha fazla bilgi

"Geometri kaşifleri" Daniel Rueda ve Anna Devís ile tanışın

Mimari fotoğrafçıları Anna Devís ve Daniel Rueda ile yaptığımız sohbete katılın. Hayalperest ve soyut hikaye anlatım tarzlarının arkasında ne olduğunu ve bina ile seyahat aşklarının onları nasıl birer Instagram yıldızına dönüştürdüğünü keşfedin.

Daha fazla bilgi

Fotoğrafçılık ile kadınlara güç vermek

Lensational, dünyanın dört bir yanındaki kadınlara gündelik hayatlarını anlatmaları ve hikaye anlatımını yaratıcı bir gelire dönüştürmeleri için fotoğrafçılığı öğretiyor. Hayır kurumunun yaptığı işleri öğrenmek için kurucusu Bonnie Chiu'yla görüştük.

Daha fazla bilgi

Ölçekle oynamak için ilham veren fotoğrafçılığı kullanarak makro bir dünyayı olağanüstü hale getirmek

Fotoğrafçı ve model üreticisi Simon Carter'ın, gerçeğinin birebir aynısı olan minyatür motor sporları dünyasını nasıl yarattığını keşfedin. Bu bir ölçeklendirme, perspektif ve sabır hikayesi.

Daha fazla bilgi

Dünyanın küçük bir kısmını daha önce kimsenin deneyimlemediği şekilde deneyimlediğimizi daima bileceğiz.

Along Dusty Roads sitesinden seyahat fotoğrafçıları Andrew ve Emily ile sohbetimize katılın. Kendilerinden seyahat fotoğrafçılığı hakkında ipuçları alıyor, maceralarını dinliyor ve bu gezgin ikili için ufukta neler var öğreniyoruz.

Daha fazla bilgi

Daha sonrası için şu anı yakalamak

Mükemmel hikayelerin bazıları evde başlar. Aile fotoğrafçısı ve hikaye anlatıcısı Caroline Holt ile ailelerin evlerindeki güzelliği nasıl yakaladığı hakkında konuştuk.

Daha fazla bilgi

Düşük ışıkta muhteşem çekimler yapmak

Artık sonbahar geldi ve günler resmi olarak daha kısa. Bu yüzden doğal ışık fotoğrafçısı Catherine Lacey Dodd ile düşük ışıkta çekim yapma hakkında ve portre fotoğrafçılığının, insanların yüzlerinin fotoğraflarından çok daha fazlasını ifade etmesi üzerine konuştuk.

Daha fazla bilgi

Rukes adıyla da bilinen Drew Ressler ile canlı müziği yakalama

Rukes adıyla da bilinen, elektronik dans müziği ve festival fotoğrafçısı Drew Ressler ile nasıl festival sahnelerinin en üretken fotoğrafçısı olduğu, favori gösterileri ve hızlı yanıp sönen ışıklar altında nasıl iyi fotoğraf çekileceği hakkında sohbet ettik.

Daha fazla bilgi

Fotoğrafçı Jeff Vanderpool bize alternatif bir Atina gösteriyor.

"Sea of City" (Şehir Denizi) projesinin Atina ile olan ilişkisini nasıl sonsuza denk değiştirdiği hakkında Jeff Vanderpool ile sohbet ettik.

Daha fazla bilgi

Foto muhabir Jeroen Swolfs

Arka arkaya seyahatler yapan foto muhabir Jeroen Swolfs ile dünyanın her ülkesini fotoğraflamak amacıyla çıktığı yedi yıllık yolculuğu hakkında sohbet ettik.

Daha fazla bilgi

Sokak fotoğrafçısı Emmanuel Cole

"Isınmanız gerek. Tıpkı bir sporcu gibi. Öylece dışarı çıkıp günün en iyi fotoğrafını çekemezsiniz!" Emmanuel Cole, Londra'nın en tuhaf karakterlerini ve distopik Hong Kong'u çekme hakkında konuşurken.

Daha fazla bilgi

Andrey Golovanov ve Sergey Kivrin ile aksiyon fotoğrafçılığı

Canon Kaşifleri Andrey Golovanov ve Sergey Kivrin, spor fotoğrafçılığına olan tutkularından ve ekip olarak çalışmanın getirilerinden bahsediyor.

Daha fazla bilgi

Jorg Kyas ile portre fotoğrafçılığı

Bu en çok çektiğimiz fotoğraflardan biridir ve kolay gözükse de portre fotoğrafına kendi dokunuşunuzu eklemek son derece zordur. Ünlü fotoğrafçı ve Canon Kaşifi Jörg Kyas ile portre çalışmaları hakkında ve kişisel ve profesyonel fotoğrafçılık çalışmalarını nasıl devam ettirdiği konusunda konuştuk.

Daha fazla bilgi

Lorenz Holder ile Aksiyon Sanatı

Kariyerine yarı profesyonel bir kar kayakçısı olarak başlayan fotoğrafçı Lorenz Holder, geçirdiği kötü bir yaralanma sonucu kariyerini sonlandırdı ve eline bir fotoğraf makinesi alarak spor aktivitelerine dahil olmak yerine onları fotoğraflamaya başladı. Mesleğini konuşmak üzere CPN yazarı Steve Fairclough ile yaptığı özel röportajda fotoğraf çekmeye olan yaklaşımından ve neden Canon EOS DSLR'ler ve EF lensleriyle çalışmaktan keyif aldığını anlattı.

Daha fazla bilgi

Stephen McNally ile uzun pozlamalı çekim yapmak

Bir kuaför ve Canon tutkunu olan Stephen McNally, fotoğrafçılığa 8 yıl önce başladı. Kendi uzun pozlamalı siyah beyaz fotoğraf sergisini açan Stephen McNally, fotoğraf çekerken uzun bekleyişlere alışık olan birine göre bu noktaya çok kısa bir sürede ulaştı.

Daha fazla bilgi

Sébastien Devaud ile kış ışığını akıllıca kullanma

16 yıldan fazla süreden beri film yönetmeni ve prodüktörü olan Sébastien Devaud'un her şeyden önce görüntülere karşı bir tutkusu var.

Daha fazla bilgi

"Gülümseyen ruhları" yakalama, Nelson Lourenço

Nelson'ın sessizlik ve gülümseyen ruhlar aracılığıyla hisleri nasıl yakaladığını keşfedin.

Daha fazla bilgi

Quentin Caffier ile Renk Çekimi

Canon Kaşifi Quentin Caffier, "Five Monkeys Studio" adı altında bir grup profesyonel sanatçıyla birlikte çalıştığı Paris'te yaşıyor.

Daha fazla bilgi

Hızlı aksiyonu yakalama

Slovenya'nın Bled kentinde doğup büyüyen spor fotoğrafçısı Samo Vidic, 17 yaşında amatör fotoğrafçılığa başladı.

Daha fazla bilgi

Sonbahar ışığından faydalanmak

Sonbaharın renklerine geçiş, fotoğraf makinenizle yürüyüşe çıkmak için en uygun zamanın geldiğini gösteriyor.

Daha fazla bilgi

Canon Kaşifi Clive Booth

Clive Booth hem moda, güzellik ve portre fotoğrafçısı hem de bir film yapımcısı. Doğal, mevcut, sürekli ve bulunan ışıkta seçmeli odaktan oluşan farklı tarzıyla biliniyor. Bu tarz, onun işlerine atmosferik, içten ve uhrevi bir kalite katıyor.

Daha fazla bilgi

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz

Bu ayın Şehrim konusu çerçevesinde Galerimize gönderdiğiniz fotoğraflar arasından en beğendiklerimize göz atın. Fotoğrafların her biri, sunduğu benzersiz sahne veya duyguyla unutulmaz bir deneyime hayat veriyor.

Daha fazla bilgi

İnsanın kompozisyona kattığı yeni dinamik

Norveçli fotoğrafçı Johnny Haglund'un vahşi, ıssız ve mistik yerlere karşı her zaman bir tutkusu olmuştur. Mühendislik eğitimi aldıktan hemen sonra hayatını dört duvar arasında çalışarak geçirecek biri olmadığını anladı.

Daha fazla bilgi

Christian Anderl'den mükemmel portrenin sırları

Daha fazla bilgi

Timing is everything, Eddie Keogh

Daha fazla bilgi

Steve Deer'dan deniz ve aksiyon fotoğrafçılığı

Daha fazla bilgi

Franco Banfi'den köpek balığı çekimleri

Canon Kaşifi ve ödüllü vahşi yaşam fotoğrafçısı olan Franco Banfi, su altı fotoğrafçılığına olan sevgisini ve mavi köpek balıklarıyla çevrelenmiş bir haldeyken mükemmel fotoğrafı yakalamaya çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı.

Daha fazla bilgi

Soyut fotoğrafçılık

Daha fazla bilgi

Öğrenin

Fotoğrafçılıkla ilgili birinci sınıf yardımcı bilgilerimizle ürünlerinizden en iyi şekilde faydalanın

Daha iyi portreler çekin

Daha fazla bilgi

Aksiyon fotoğrafçılığınızı yepyeni bir düzeye taşıyın

Daha fazla bilgi

Yakın Çekim

Makro, günlerin kısaldığı ve havanın daha zor tahmin edilebilir hale geldiği sonbahar ve kış aylarında hem iç mekanda hem de dış mekanda yapılabilen mükemmel bir fotoğrafçılık aktivitesidir.

Daha fazla bilgi

Vahşi Yaşam

Çok iyi bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olmaya yönelik anahtar noktalardan biri, hayvanların davranışlarını anlamak ve çekim yaptığınız durumlar ve elde etmek istediğiniz sonuçlar için doğru ekipmanları kullanmaktır.

Daha fazla bilgi

Aksiyon fotoğrafçılığı

Daha fazla bilgi

Hareketi Yakalama

Daha fazla bilgi

Beno Saradzic'ten sürekli değişen şehirlerle ilgili çekimler

Daha fazla bilgi

Profilim

More info

Haberdar Olun

Sıradaki: Dünyayı vizör olmadan görmek

Bültene Abone Ol