Canon'dan İlham Alın

Canon hayranlarına, amatör fotoğrafçılara ve sektördeki çok iyi bazı fotoğrafçılara ve videografi uzmanlarına ait öyküler derledik. Bu öykülerde, fotoğrafçılığı yeni bir düzeye taşımanız için size ilham vermek amacıyla bilgi birikimlerini, deneyimlerini, ipuçlarını ve ticari sırlarını paylaştılar.

Düşük Işık Fotoğrafçılığında Parlak Bir Bakış Açısı.

Şehir manzaralarını uzun pozlamayla yakalama üzerine uzmanlaşan düşük ışık fotoğrafçısı Nige Levanterman'ın Canon röportajı.

Canon'un hikaye anlatımı yolculuğunu keşfedin.

80 yıldan uzun süredir insanların hikayelerini anlatmalarına yardımcı oluyoruz. 11 yıllık deneyime sahip Ürün Uzmanımız Mike Burnhill'den daha fazla yenilik gören çok az kişi vardır. Canon'un geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında konuşmak için Mike ile sohbet ettik.

Aile yaşamına dair samimi hikayeler yakalayan fotoğrafçı Ana Pratas ile tanışın.

Ana Pratas, gerçekten özgün anları yakalamak için belgesel tarzında teknikler kullanan bir aile fotoğrafçısıdır. Aile içindeki bu değerli anları nasıl sonsuz kıldığını öğrenmek için röportajımızı okuyun.

Günlük yaşantıyı günlük olarak fotoğraflayan sokak fotoğrafçısı Erik Witsoe ile tanışın.

Erik Witsoe, yeni evi Polonya'da anlık hikayeleri yakalayan bir sokak fotoğrafçısıdır. Aynı sokaklarda nasıl her gün yeni hikayeler yakaladığını öğrenmek için Erik ile röportajımızı okuyun.

Canon Elçisi ve spor fotoğrafçısı Samo Vidic, bize nasıl aksiyon dolu hikayeler yakalayabileceğimizi öğretiyor.

Parkur grubu Storror'u kıtalar arasında ilk kez koşmaya, zıplamaya ve yuvarlanmaya davet ettiğimizde Samo Vidic maceralarını belgelemek için her zaman yanlarındaydı. Vidic'in ipuçları ile kendi şehir aksiyonu hikayelerinizi nasıl yakalayacağınızı öğrenin.

FME YouConnect hub page

Ağız sulandıran karelerin arkasındaki yiyecek fotoğrafçısı Mike Tsang ile tanışın.

Londra kökenli bir gurme yiyecek fotoğrafçısı olan Mike Tsang için hareketi yakalamak her zaman bir tutku olmuş. Hareketi dondurup anlık hareketleri nasıl yakaladığını öğrenmek için röportajımızı okuyun.

"Geometri kaşifleri" Daniel Rueda ve Anna Devís ile tanışın

Mimari fotoğrafçıları Anna Devís ve Daniel Rueda ile yaptığımız sohbete katılın. Hayalperest ve soyut hikaye anlatım tarzlarının arkasında ne olduğunu ve bina ile seyahat aşklarının onları nasıl birer Instagram yıldızına dönüştürdüğünü keşfedin.

A&D YouConnect hub page
Caroline’s children eating

DAHA FAZLASI İÇİN ÇEKİM YAPMAK

Lensational, dünyanın dört bir yanındaki kadınlara gündelik hayatlarını anlatmaları ve hikaye anlatımını yaratıcı bir gelire dönüştürmeleri için fotoğrafçılığı öğretiyor. Hayır kurumunun yaptığı işleri öğrenmek için kurucusu Bonnie Chiu'yla görüştük.

Model Üreticisi ve Fotoğrafçı Simon Carter. Gücün ve Ölçeklendirmenin Hikayesi.

Fotoğrafçı ve model üreticisi Simon Carter'ın, gerçeğinin birebir aynısı olan minyatür motor sporları dünyasını nasıl yarattığını keşfedin. Bu bir ölçeklendirme, perspektif ve sabır hikayesi.

A model car in the garage
Essaouira - Along Dusty Roads image

Seyahat Fotoğrafçıları Tozlu Yollarda

Along Dusty Roads sitesinden seyahat fotoğrafçıları Andrew ve Emily ile sohbetimize katılın. Kendilerinden seyahat fotoğrafçılığı hakkında ipuçları alıyor, maceralarını dinliyor ve bu gezgin ikili için ufukta neler var öğreniyoruz.

Ev Yapımı Hikayeler

Mükemmel hikayelerin bazıları evde başlar. Aile fotoğrafçısı ve hikaye anlatıcısı Caroline Holt ile ailelerin evlerindeki güzelliği nasıl yakaladığı hakkında konuştuk.

Caroline’s children eating
JorgKyas_Hero

Düşük ışıkta muhteşem çekimler yapmak

Artık sonbahar geldi ve günler resmi olarak daha kısa. Bu yüzden doğal ışık fotoğrafçısı Catherine Lacey Dodd ile düşük ışıkta çekim yapma hakkında ve portre fotoğrafçılığının, insanların yüzlerinin fotoğraflarından çok daha fazlasını ifade etmesi üzerine konuştuk.

Rukes adıyla da bilinen Drew Ressler ile canlı müziği yakalama

Rukes adıyla da bilinen, elektronik dans müziği ve festival fotoğrafçısı Drew Ressler ile nasıl festival sahnelerinin en üretken fotoğrafçısı olduğu, favori gösterileri ve hızlı yanıp sönen ışıklar altında nasıl iyi fotoğraf çekileceği hakkında sohbet ettik.

DJ laser show
Southern_Hymettus

Fotoğrafçı Jeff Vanderpool bize alternatif bir Atina gösteriyor.

"Sea of City" (Şehir Denizi) projesinin Atina ile olan ilişkisini nasıl sonsuza denk değiştirdiği hakkında Jeff Vanderpool ile sohbet ettik.

Foto muhabir Jeroen Swolfs

Arka arkaya seyahatler yapan foto muhabir Jeroen Swolfs ile dünyanın her ülkesini fotoğraflamak amacıyla çıktığı yedi yıllık yolculuğu hakkında sohbet ettik.

Cuba_Havanna
Andrey

Sokak fotoğrafçısı Emmanuel Cole

"Isınmanız gerek. Tıpkı bir sporcu gibi. Öylece dışarı çıkıp günün en iyi fotoğrafını çekemezsiniz!" Emmanuel Cole, Londra'nın en tuhaf karakterlerini ve distopik Hong Kong'u çekme hakkında konuşurken.

Andrey Golovanov ve Sergey Kivrin ile aksiyon fotoğrafçılığı

Canon Kaşifleri Andrey Golovanov ve Sergey Kivrin, spor fotoğrafçılığına olan tutkularından ve ekip olarak çalışmanın getirilerinden bahsediyor.

Andrey_Hero
JorgKyas_Hero

Jorg Kyas ile portre fotoğrafçılığı

Bu en çok çektiğimiz fotoğraflardan biridir ve kolay gözükse de portre fotoğrafına kendi dokunuşunuzu eklemek son derece zordur. Ünlü fotoğrafçı ve Canon Kaşifi Jörg Kyas ile portre çalışmaları hakkında ve kişisel ve profesyonel fotoğrafçılık çalışmalarını nasıl devam ettirdiği konusunda konuştuk.

Lorenz Holder ile Aksiyon Sanatı

Kariyerine yarı profesyonel bir kar kayakçısı olarak başlayan fotoğrafçı Lorenz Holder, geçirdiği kötü bir yaralanma sonucu kariyerini sonlandırdı ve eline bir fotoğraf makinesi alarak spor aktivitelerine dahil olmak yerine onları fotoğraflamaya başladı. Mesleğini konuşmak üzere CPN yazarı Steve Fairclough ile yaptığı özel röportajda fotoğraf çekmeye olan yaklaşımından ve neden Canon EOS DSLR'ler ve EF lensleriyle çalışmaktan keyif aldığını anlattı.

Lorenz-Holder-Snowboarder-Mountain
Still Sea Stephen McNally

Stephen McNally ile uzun pozlamalı çekim yapın

Bir kuaför ve Canon tutkunu olan Stephen McNally, fotoğrafçılığa 8 yıl önce başladı. Kendi uzun pozlamalı siyah beyaz fotoğraf sergisini açan Stephen McNally, fotoğraf çekerken uzun bekleyişlere alışık olan birine göre bu noktaya çok kısa bir sürede ulaştı.

Canon Kaşifi Sébastien Devaud

16 yıldan fazla süreden beri film yönetmeni ve prodüktörü olan Sébastien Devaud'un her şeyden önce görüntülere karşı bir tutkusu var. Doksanların sonunda reklam ve müzik videoları çeken Sébastien Devaud, TV yayınına geçiş yaptı ve çalışmaları, modern ışıklandırma ve alan derinliği efektleri kullanımıyla göze çarpıyor. EOS 5D Mark II DSLR fotoğraf makinesinin film potansiyelini ilk bakışta gören Sébastien şu anda tüm prodüksiyonlarında Canon fotoğraf makinesi ve lens çeşitlerini kullanmakta.

Sébastien-Devaud-Tunnel-Bubblecar
Sepia-Station-Nelson- Lourenço

"Gülümseyen ruhları" yakalama, Nelson Lourenço

Lizbon, Portekiz'de doğan Nelson Lourenço mühendislik ve pazarlama alanlarında yüksek lisans yaparken aynı zamanda amatör bir fotoğrafçıydı. Fotoğrafçılık, Nelson'ın her zaman ilgi duyduğu bir alandı. Bir arkadaşı Canon fotoğraf makinesini bir hafta sonu için ödünç verdiğinde deklanşöre bastığı ilk an tutkusunun alevlendiği o andı.

Canon Kaşifi Quentin Caffier

Canon Kaşifi Quentin Caffier, "Five Monkeys Studio" adı altında bir grup profesyonel sanatçıyla birlikte çalıştığı Paris'te yaşıyor. Desiree Doiron, Guy Bourdin, David Cronenberg ve Wes Anderson gibi fotoğrafçılar ve film yapımcılarından ilham alan Quentin, reklam ve moda alanında çalışıyor ve Paris'te birkaç sergi düzenledi (Artcurial, Galerie 13 Sévigné, Glaz'art, Salon des Miroirs). Quentin'e benzersiz estetiğini ortaya koymak için işlerindeki renk kullanımı ve stüdyo kullanımı hakkında sorular sorduk.

Fauve-Hautot-Quentin-Caffier
Surfer-Samo-Vidic

Hızlı aksiyonu yakalama

Slovenya'nın Bled kentinde doğup büyüyen spor fotoğrafçısı Samo Vidic, 17 yaşında amatör fotoğrafçılığa başladı. Farklı fotoğraf makineleri, lensler ve filmlerle yapılabilecekleri gördükçe büyülendi, hızlıca bilgi edindi ve kısa süre içinde hayallerinin mesleğinin fotoğrafçılık olduğuna karar verdi.

Canon Kaşifi Clive Booth

Clive Booth hem moda, güzellik ve portre fotoğrafçısı hem de bir film yapımcısı. Doğal, mevcut, sürekli ve bulunan ışıkta seçmeli odaktan oluşan farklı tarzıyla biliniyor. Bu tarz, onun işlerine atmosferik, içten ve uhrevi bir kalite katıyor.

Lifeboat-Portrait-Clive-Booth
Paddling-Johnny-Haglund.jpg

İnsanın kompozisyona kattığı yeni dinamik

Norveçli fotoğrafçı Johnny Haglund bazı fotoğraflarının ardındaki düşünceleri ve fotoğraflarda insana yer vermenin nasıl yeni bir dinamiklik katabileceğini anlatıyor.

Fotoğraflarınız arasından seçtiklerimiz

Bu ayın Şehrim konusu çerçevesinde Galerimize gönderdiğiniz fotoğraflar arasından en beğendiklerimize göz atın. Fotoğrafların her biri, sunduğu benzersiz sahne veya duyguyla unutulmaz bir deneyime hayat veriyor.

Burano-Estelle-Moreau.jpg
Günter-Tolar-Christian-Anderl

Christian Anderl'den mükemmel portrenin sırları

Canon Kaşifi Christian Anderl başarılı bir müzisyen, yetenekli bir şef ve ticari portre fotoğrafçılığında uzmanlaşmış uluslararası bir fotoğrafçıdır. Christian'ın müşterilerinin arasında Red Bull, Ikea ve Universal gibi büyük isimler bulunuyor.

Steve Deer'dan deniz ve aksiyon fotoğrafçılığı

Kıdemli Reklam Kreatifi Steve Deer, fotoğraflarını yaşadığı yer olan Kuzeybatı İngiltere'deki Wirral'da çekiyor. Her hafta sonu fotoğraf makinesini alıp dışarı çıkıyor ve fotoğraflarında mutlaka yeni sahneler ya da farklı perspektifler yakalamayı başarıyor.

Horse-Beach-Steve-Deer
Gymnast-Eddie-Keogh.JPG

Eddie Keogh

Ödüllü Canon Kaşifi Eddie Keogh, serbest çalışan bir spor fotoğrafçısıdır. 1986-2005 arasında ulusal İngiliz gazetelerine çalışan Eddie, 2005'te sözleşmeli fotoğrafçı olarak Reuters'a katıldı. Eddie ilk Olimpiyat Oyunları fotoğraflarını 21 yaşında, ABD Los Angeles'ta çekti. Sekiz futbol dünya kupasını ve aklınıza gelebilecek hemen her sporu fotoğrafladı.

Beno Saradzic'ten sürekli değişen şehirlerle ilgili çekimler

Birden fazla ödülün sahibi olan Beno Saradzic, hızlı çekim fotoğrafçılığının ve sinematograflığın dünyasını keşfeden, Slovenya doğumlu bir hızlı çekim sinematografı, fotoğrafçı ve görsel sanatçıdır.

Beno_Saradzic
Franco-Banfi

Franco Banfi'den köpek balığı çekimleri

Bu ay, Canon Kaşifi ve ödüllü vahşi yaşam fotoğrafçısı olan Franco Banfi ile konuştuk. Bize su altı fotoğrafçılığına olan sevgisini ve mavi köpek balıklarıyla çevrelenmiş bir haldeyken mükemmel fotoğrafı yakalamaya çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlattı.

Canon Gallery veya Canon Showcase'de görüntülenen bir görüntüyle ilgili herhangi bir endişeniz veya şikayetiniz varsa lütfen showcase.gallery@canon-europe.com ile irtibata geçin

Haberdar Olun

Sıradaki: Dünyayı vizör olmadan görmek.

Bültene Abone Ol