Abstract Mesh Sea hero

LEGRIA video kamera ile soyut videolar çekme

LEGRIA'ya Dair ipuçları

Bu ayın yardımcı bilgilerinde çarpıcı derecede sıra dışı soyut filmler çekmenize yardımcı olabilecek tekniklerin bazılarına göz atacağız. Bu teknikler sanatınıza yeni boyutlar ekleyebilir ve keşfedilecek yeni yaratıcı alanlar yaratabilir

Nishanth Jois, Pencerenin dışında ışık var - Telif Hakkı Bilgileri: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Kameranın konumu

İnsanlar genellikle videoları kamerayı bir tripodun üzerine yerleştirerek veya yaklaşık omuz yüksekliğinde ellerinde tutarak çekerler. Çalışmanızı daha ilginç hale getirmek için daha az sıklıkta görülen manzaraları göstermek amacıyla çok yüksek veya düşük perspektiften çekmeye çalışın.

Şunu deneyin: Şehrin karmaşasını sıra dışı perspektiflerden yakalayın. Örneğin hızla yanınızdan geçen ayakları göstermek için kamerayı yere ayaklarınızın arasına koyun. Uzun bir kulenin veya binanın tepesinden aşağıdaki insanların görüntüsünü de çekebilirsiniz.

Pek çok LEGRIA'da bulunan Wi-Fi özelliği, akıllı telefonunuzdan video kameranın görüntüsünü görebilmenizi sağlar, böylece LEGRIA'nız sıra dışı bir noktada olsa bile çekimi görebilirsiniz.

Sessizle yoğunun zıtlığını bir araya getirin

Zaman kalırsa sabahın çok erken saatlerinde çok az veya sıfır trafik ya da insan olan caddeleri çekin, daha sonra gün içinde aynı noktaya geri dönerek yalnızca birkaç saatin bir şehrin caddelerinin görünümünü nasıl değiştirdiğini gösterin.

Ayrıca çektiğiniz kliplerin uzunluklarını karıştırarak, uzun, sessiz ve boş cadde çekimleriyle kısa yoğun cadde çekimlerini bir araya getirebilirsiniz.

Leo Hidalgo, Pencereden - Telif Hakkı Bilgileri: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Gölgeleri izleyin

Günün değişik saatlerinde aynı yeri çekiyorsanız düzenleme sırasında dikkatli olun; sabah çekilmiş bir klipten aldığınız bölümün günün ilerleyen saatlerinde çektiğiniz bir klibe eklenmesi, gölgelerin karede yer değiştirmesine neden olur. Sabah nesnenin solunda olan gölgeler, öğleden sonra sağına geçer. Buna alternatif olarak gölgelere çok dikkat edin ve gün boyunca çektiğiniz tüm kliplerde gölgelerin tutarlı olmasını sağlamak için konumunuzu değiştirin.

Haberdar Olun

Sıradaki: Dünyayı vizör olmadan görmek

Bültene Abone Ol