Changing City People Blur

LEGRIA video kameranızla şehir manzaraları çekme

Legria'ya dair ipuçları

Şehirde filmler çekme
Filminizin ziyaret ettiğiniz şehrin bir reklamı olduğunu hayal edin veya şehir yaşamının kısa bir dilimini yakalamaya çalışın. Yapacağınız çekim için net bir hedef ve öykü belirlemek, şehir öykünüzü anlatmanız için doğru türde bir video çekebilmenizi sağlar. Sürekli değişen şehrin ilginç bir görsel portresini oluşturmak için modaya, mimariye, müziğe veya belirli bir caddeye odaklanabilirsiniz.

Matteo Ciani Bassetti'den İnsanlar

Kısa video görüntüleri

Videonun şehrin öyküsünü anlatan küçük bölümlerini yakalamak için Kısa Video Görüntüsü modunu kullanın. Şehrin çeşitli bölgeleri ilginç sesler içeriyorsa ayrı ayrı çekilmiş birden fazla video klipte canlı seslerin kesintisiz bir bölümünü kullanabilmek için genellikle daha uzun bir bölümü videoya almaya değer. Sesli Manzara Seçme modu, şehrin ortam sesinin net bir şekilde kaydedilebilmesi için video kamera üzerindeki ses kaydı ayarlarını otomatik olarak uyarlar.

İpucu: Şehrin hareketini yakalayın. İnsanlar veya toplu taşıma, bir şehrin dinamiğini ve gün boyunca şehrin nasıl değiştiğini iyi gösteren nesnelerdir.

Erich Poole'dan Harlem Hattı Gidişleri

Işığa dikkat edin

Şehrin videosunu çekerken dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden birisi aydınlatmadır. Bu açıdan her zaman seçim şansınız olmaz. Müzelerde veya diğer iç mekanlarda ışık genellikle kısıktır. Bu tür durumlarda yürüyerek çekim yapmaktan kaçının. Sabit bir konumdan bir çekim yapın, duraklatma düğmesine basın, sonra bir sonraki çekiminizi ayarlayın.

Dış mekanlardayken güneş ışığı bazen sert gölgelerle sonuçlansa da gündüz, çekim yapmak ve ayrıntıları göstermek için iyi bir zamandır. Bulutlu havalar genellikle çok daha iyi sonuçlar verir.

Gece çekim yapmak, ışık sınırlı olduğundan istediğiniz sonuçları elde edebilmek için bir miktar deney yapmayı gerektirir. Alacakaranlıkta çekim yapmaya başlamayı deneyin, iyi aydınlatılmış yerler bulun ve mümkün olan yerlerde tripod kullanın.

Haberdar Olun

Sıradaki: Dünyayı vizör olmadan görmek

Bültene Abone Ol