Canon PowerShot G1 X Mark II

PowerShot G1 X Mark II

PowerShot G1 X Mark II, büyük sensörleri ve hızlı f/2 zoom lensleriyle kompakt fotoğraf makinesi olmasına rağmen DSLR seviyesinde performans ve çok yönlülük sağlar.

PowerShot G1 X Mark II

Avantajlar

 • Çoklu açıdan çekim özelliğine sahip büyük 1,5 tipi 18,7 x 14,0 mm Canon CMOS sensörler
 • 12,8 Megapiksel görüntüler (3:2)* çekin ve DSLR kalitesinde Full HD videolar kaydedin
 • Hızlı f/2-3,9 24 mm 5x zoom lensleri ve 9 yapraklı diyaframı kullanarak alan derinliğiyle yaratıcılığınızı konuşturun
 • DIGIC 6 ile hızlı görüntü işleme ve duyarlı kullanım
 • HS System ve maks. 12.800 ISO değeriyle düşük ışıkta bile nefes kesen fotoğraflar çekin
 • Intelligent IS görüntü sabitleme, görüntüleri fotoğraf makinesi sallanmasına karşı korur
 • 31 noktalı hassas AiAF. Yüksek Karşıtlıklı Manuel Odaklama ile hassas manuel odaklama
 • İhtiyaçlarınıza göre kullanım için özelleştirilebilir Çift Kontrol Halkası ve sezgisel dokunmatik ekran
 • Kolay görüntü paylaşımı ve yedekleme için Wi-Fi ve Görüntü Senkronizasyonu. Uzaktan çekim için bir akıllı telefona ya da tablete bağlanın
 • Geleneksel kullanım için opsiyonel EVF
 • 14 bit RAW ve DPP yazılımı, herhangi bir iş akışına sorunsuzca uyum sağlar

Detaylı Özellikler

Canon PowerShot G1 X Mark II hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Kompakt bir fotoğraf makinesinde DSLR seviyesinde görüntü kalitesi


PowerShot G1 X Mark II’nin 1,5 tipi büyük sensörü, APS-C'nin yüzeyine benzer bir yüzeye sahiptir ve 18,7 x 14,0 mm boyutlarındadır. Lens, DSLR seviyesinde görüntü kalitesi üretmek için 12,8 Megapiksel çözünürlük (3:2) ve Canon'un CMOS teknolojisini kullanır. Aynı etkin odak uzaklığıyla 3:2 en boy oranında 12,8 MP kalitesinde ya da 4:3 en boy oranında 13,1 MP kalitesinde görüntüler çekmek için Çoklu Açı Sensörü kullanılır.*

Düşük ışıkta harika performans


PowerShot G1 X Mark II’nin 1,5 tipi sensörü ve DIGIC 6 işlemcisi sayesinde 12.800 ISO değerine kadar nefes kesen performans alırsınız. Parlak f/2-3,9 lenslerle bir araya gelen HS System, mevcut ortam ışığının çoğunu kullanarak koşullar ne olursa olsun süper netlik ve renk sağlar. Intelligent IS, fotoğraf makinesi sallanmasını ve bulanıklığı azaltmak için 8 seçenek arasından en iyi optik Görüntü Sabitleyicisini seçer.

Hassas 5x zoom lens


PowerShot G1 X Mark II, ultra geniş açılı 24 mm, 5x optik zoom lenslere sahiptir. Bu lensler net ve yüksek çözünürlüklü görüntüler için Canon'un hassas teknolojisini ve gelişmiş lens uzmanlığını kullanır. Parlak f/2-3,9 9 yapraklı diyaframla ile bir araya gelen 1,5 tipi büyük sensör, kusursuz arka plan bulanıklaştırmasıyla nesneyi mükemmel bir şekilde ön plana çıkarır.

Anı ölümsüzleştirin


DIGIC 6 işlemci hızlı ve duyarlıdır; bu sayede hayatınızdaki belirleyici anları yakalamaya daima hazır olursunuz. Yüksek yoğunluklu 31 noktalı AiAF, nesnelere hızlı ve net bir şekilde odaklanır. Aynı zamanda lens silindirinde bulunan Çift Kontrol Halkasını kullanarak oldukça iyi manuel odak ayarlamaları da yapabilirsiniz. Yüksek Karşıtlıklı Manuel Odaklama, ayrıca odak içi alanları vurgulayarak netliğe yardım eder.

Kablosuz uzaktan çekim ve Görüntü Senkronizasyonu


Fotoğraf makinesinin özel Mobil Cihaz Bağlantı Düğmesini veya NFC'yi kullanarak PowerShot G1 X Mark II ve uyumlu bir akıllı cihaz arasında bir Wi-Fi bağlantısı başlatın. Canon CameraWindow uygulaması, bağlantı sağlandıktan sonra, PowerShot G1 X Mark II'yi 5 metre kadar uzaklıktan kablosuz olarak kontrol etme imkanı sunar. Mobil Cihaz Bağlantı düğmesi, Görüntü Senkronizasyonuna da atanabilir, bu sayede size görüntülerinizi ve filmlerinizi image.canon aracılığıyla kayıtlı bir bilgisayara, Flickr™'a ve Google Drive™'a yedekleme olanağı sunar.**

Sadece sizin için tasarlandı


PowerShot G1 X Mark II'yi kendi çalışma şeklinize göre ayarlayın. Sıkça kullanılan işlevler, özel bir menüye eklenebilir; böylece, ihtiyaç duyduğunuzda bu işlevlere kolayca ulaşabilirsiniz. Fotoğraf makinesinin lens silindirindeki özelleştirilebilir Çift Kontrol Halkası farklı ayarlar yapmak üzere programlandırılabilir.

Tüm açılardan çekim yapın


1.040.000 nokta çözünürlüklü yüksek kaliteli LCD dokunmatik ekran; kusursuz renk doğruluğu, görüntü netliği ve kontrast için sRGB renk üretimini kullanır. PowerShot G1 X Mark II, eğilebilir ekranı ve sezgisel kontrolleri sayesinde alışılmadık açılardan çekim yaparken bile hızlıdır ve kolayca kullanılabilir. Daha geleneksel kullanım için fotoğraf makinesinde oldukça duyarlı olan opsiyonel elektronik vizörü kullanın.

Yeni yaratıcı olanaklar


Gelişmiş çekim modlarıyla deneysel çalışmalar yapın ve yeni yaratıcı olanakları keşfedin. Tripodsuz HDR ve Arkaplan Odak Bozma modları birden çok görüntüyü hızlı bir şekilde çeker ve bu görüntüleri bir araya getirerek profesyonel görünümlü bir sonuç ortaya çıkarır. Yıldız modları, görkemli astrofotoğraflar çekmenizi kolaylaştırır.

Sorunsuz iş akışı


14 bit RAW dosyaları ve Canon DPP yazılımı, üretim sonrasında kaliteyi en üst düzeye çeker ve mevcut düzenleme ya da baskı iş akışlarınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlar.

Ergonomik kullanım


PowerShot G1 X Mark II Enhanced Grip Edition (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da mevcuttur) kusursuz kullanım için büyük ve ergonomik bir tutma yerine sahiptir.

*Çoklu Açı Sensörü, varsayılan ayarlarla 3:2 en boy oranında 12,8 MP kalitesinde görüntüler çeker. Aynı etkin odak uzaklığıyla 4:3 en boy oranında 13,1 MP kalitesinde görüntüler çekilebilir.

**Wi-Fi desteği cihaz ve bölgeye göre farklılık gösterir. Daha fazla bilgi almak için www.canon-europe.com/wirelesscompacts adresini ziyaret edin
İnternet üzerinden doğrudan paylaşım, Görüntü Senkronizasyonu ve Sunucu üzerinden gönderme özellikleri image.canon hesabı gerektirir. image.canon bazı ülke veya bölgelerde desteklenmeyebilir. Daha fazla bilgi için lütfen www.canon-europe.com/cig adresini ziyaret edin.
Facebook ve F logosu, Facebook Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır.
Google DriveTM Google Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır.
Twitter, Twitter Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır.
FLICKR işareti, Yahoo! Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır.

Ödüller

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon PowerShot G1 X Mark II, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

1.5 type CMOS

DSLR APS-C boyutuna yakın büyük sensör

f2.0-3.9

Zum aralığı genelinde geniş diyafram

12.8MP CMOS 3-2 aspect ratio

3:2 en boy oranlı 12,8 Megapiksel CMOS

Dual Control Rings

Özelleştirilebilir lens halkaları

Powerful DIGIC processing

Güçlü DIGIC işleme

Great low-light shots

Düşük ışıkta harika çekimler

5x optical zoom, ultra wide-angle

5x optik zoom ve ultra geniş açı

Steady shots in every situation

Her durumda sabit görüntüler ve filmler

Share and backup images wirelessly

Kablosuz olarak görüntü paylaşın ve yedekleyin

NFC simplifies smartphone sharing

NFC, akıllı telefon ile paylaşımı kolaylaştırır

Remote Shooting WiFi

Fotoğraf makinesini akıllı telefon ile kontrol etme

Tilt to shoot up high or down low

Yukarıyı veya aşağıyı çekmek için eğin

14-bit RAW

14-bit RAW ile net geçişler

Aperture and shutter speed control

Diyafram ve enstantane hızı kontrolü

High maximum ISO sensitivity

Yüksek maksimum ISO hassaslığı

1080p movies

1080p filmler

Create SLR style background blur

SLR tarzı arka plan bulanıklığı oluşturun

Capture starry skies with ease

Yıldızlı gökyüzünü kolayca çekin

Handheld_HDR

Tripodsuz HDR çekimleri yapın

Neutral Density Filter

ND Filtre

 • PowerShot G1 X Mark II

 • Pil Paketi NB-12L

 • Pil Şarj Cihazı CB-2LGE

 • Boyun Askısı NS-DC11

 • AC Kablosu

 • Kullanım Kılavuzu Seti

DSLR kalitesi büyük, yüksek sensör duyarlılığında sonuç verir

PowerShot G1 X Mark II nihai görüntü içi kaliteyi sağlayan 1,5-tip Çoklu-özellikli büyük sensöründen gurur duyar. PowerShot G1 X Mark II, çok ileri kompakt fotoğaf makinelerinde sıklıkla kullanılan 1,0 tipi sensörlerden yaklaşık 2x kat ve 1/1,7 tipi sensörlerden yaklaşık 5,7x kat daha büyük olan etkili bir alanla, kompakt biçimde DSLR düzeyinde kalite sağlar. Ayrıca, aşırı düşük ışık koşullarında yüksek ISO ile çekim yapılırken bile 1,5 tipi sensör, fotoğrafçılara alan üzerinde daha büyük kontrol olanağı ve son derece düşük gürültülü görüntüler de sağlar.

sensor-range.jpg