Canon'da Sürdürülebilirlik

İnsanlar ve gezegenimiz için daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak üzere çalışma ve üretim şeklimizi değiştiriyoruz.

Ayrıca sürdürülebilirlik taahhütlerini yerine getirmelerine yardımcı olarak müşterilerimize karşı sorumlu bir iş ortağı olmaya odaklanıyoruz.

Canon Picturing a Sustainable Future
Sürdürülebilir Dünya

CO2 Oranını Azaltma

Paris Anlaşması'na uygun olarak 2050 yılına kadar karbon açısından net sıfır emisyona ulaşmayı hedefliyoruz. Bu, operasyonlar, üretim ve taşımadan ürün tasarımı ve ambalajlamaya kadar tüm işletmemiz genelinde tutarlı bir şekilde hareket edeceğimiz anlamına gelir.

2030 için yakın dönem hedefleri belirledik ve bunları şeffaflık ve doğrulama için Bilimsel Tabanlı Hedefler Girişimine (SBTi) gönderdik.

Döngüsel İşletme

Döngüsel bir işletme olmayı hedefliyoruz. Her bir ürün ve malzemenin kapalı bir döngüde tasarlanmasını, üretilmesini, yeniden kullanılmasını, onarılmasını ve geri dönüştürülmesini istiyoruz.

Yenilikçi üretim sayesinde atıklarımızı tasarlıyor ve ürün ile malzemelerimizin daha uzun süre kullanılmasını sağlıyoruz.

20220331 MK

Eğitim ve gençlik programları

Gençler, dünyamızın geleceğini şekillendirirken söz sahibi olmayı hak ediyor ve olmalılar.

Sivil toplum kuruluşlarıyla (STK'lar) iş birliği yapıp program yürütme ortakları olarak Canon Elçilerimizin desteğiyle gençleri hikayelerini görselleştirme yoluyla paylaşmaya teşvik ediyoruz.

Yerel toplulukları destekleme

Sürdürülebilirlik faaliyetlerimizde ayrıca yerel topluluklarımız üzerinde olumlu sosyal ve çevresel etki oluşturmaya yardımcı olacak girişimlere de odaklanıyoruz.

Sürdürülebilirlik ekibimizle görüşün

Düşüncelerinizi ve sorularınızı Sürdürülebilirlik ekibimizle paylaşın

İş Ortaklıkları ve Programlar

Küresel ısınmayla mücadele eylemlerine olumlu bir katkıda bulunmak için müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve sektördeki iş ortaklarımızla iş birliği yapıyoruz.

 • Minik Orman

  İngiltere'nin dört bir yanında, Earthwatch Europe tarafından düzenlenen ve Canon tarafından gururla desteklenen bir projenin parçası olarak küçük çaplı alanlar "minik ormanlara" dönüştürülüyor.

 • Coral Spawning Lab

  Coral Spawning Lab uluslararası iş ortaklarıyla birlikte mercanların çoğalmasını stimüle eden teknikler geliştirmek amacıyla yenilikçi bir mercan çoğaltma araştırma projesine öncülük ediyor. Gerçek dünyada ekolojik fayda sağlamak için dünyada öncü konumdaki bu bilimsel araştırmayı geliştirmek istiyorlar. Çalışmaları sayesinde tehlike altındaki mercanları kurtaracak, dünyanın mercan resiflerini güvence altına alacak ve çevreci bireyler yetiştirecekler.

CDP A listesinde tanınma

 • 2023 yılında, Canon'a CDP tarafından iklim değişikliği konusunda A puanı verildi. Üçüncü kez en yüksek sıralamalı A listesine dahil edilerek bu kategoride değerlendirilen şirketle arasında ilk %2'ye girdik.

  CDP, dünya genelindeki büyük şirketleri ve kuruluşları çevresel sorunların üstesinden gelme çalışmaları konusunda değerlendiren kâr amacı gütmeyen uluslararası bir çevre kuruluşudur.

 • Canon ürünlerinin çoğu, Alman Federal Hükümeti tarafından Blue Angel eko-etiketi ile ödüllendirilmiştir

 • 2020 yılı itibariyle ISO 14001 tarafından düzenlenen sertifika, Canon Inc. şirketinin yanı sıra dünya genelinde 40 ülke (593 operasyonel saha) ve bölgede 124 Grup şirketini kapsamaktadır

Daha fazlasını keşfedin

 • MAKALE

  Sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonominin önemi

  Sürdürülebilirlik yaklaşımımızı ve sorumlu tüketim, üretim ve iklim eylemi konularındaki taahhütlerimizi keşfedin.

  09 Jun 2021

 • Sosyal Kanallarımızda sohbete katılın

  BİZE ULAŞIN

  İletişime geçin

  Düşüncelerinizi ve sorularınızı Sürdürülebilirlik ekibimizle paylaşın