A man photographing a black male model in a studio with a laptop in front showing the picture in EOS Utility software.

YAZILIM

CANON EOS UTILITY

PC ve Mac bilgisayarlara yönelik ücretsiz Canon fotoğraf makinesi yazılımıyla EOS fotoğraf makinenizi uzaktan kumanda edin ve dosyalarınızı kolayca aktarın.

EOS fotoğraf makinelerine yönelik ücretsiz dosya aktarımı ve uzaktan çekim yazılımı

Fotoğrafları ve videoları PC veya Mac bilgisayarınıza aktarın ya da bağlantılı çekim için fotoğraf makinenizi uzaktan kumanda edin. Kablosuz fotoğraf aktarımı ve uzaktan kumanda için USB kablosu ya da Wi-Fi bağlantısı* kullanın.

Fotoğraf çekiminizi yönetin.

Fotoğraf makinenizi normal şekilde kullanmaya devam ederken EOS Utility'e bağlanırsanız çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak bilgisayara, fotoğraf makinesinin hafıza kartına veya her ikisine aktarılır. Müşterinizin favori fotoğraflarını çekim anında seçmesine imkan tanıyın.

A man photographing a black male model in a studio, a woman in red headscarf pointing at the laptop standing in the foreground showing the picture in EOS Utility software.
Laptop standing on a table in the garden showing a picture of a bird feeder and a bird in EOS Utility software. A camera on a tripod in the background facing into the garden.

Fotoğraf makinenizi uzaktan kumanda edin.

Kadrajlama ızgaralarının ve kompozisyon araçlarının yardımıyla canlı önizleme sayesinde kusursuz bir kadraj yaratın. Stüdyoda fotoğraf çekimi veya spor etkinlikleri için ideal olan bağlantılı veya kablosuz* çekim ile fotoğraf makinesini bir bilgisayardan kumanda edin. EOS Utility ayrıca zaman atlamalı videolar için aralık zamanlayıcısını etkinleştirmenize olanak tanır.

Aktarılan dosyalarınızı düzenleyin.

Aktarılan görüntüler, düzenlemenize yardımcı olmak için çekim tarihi, saati ve diğer ayarlara göre otomatik olarak yeniden adlandırılabilir ve klasörlerde saklanabilir. Aynı zamanda fotoğraflarınıza meta veriler ve telif hakları ekleyebilir veya bu nitelikleri değiştirebilirsiniz.

A man creating a folder structure in EOS Utility software on a laptop. A camera is shown next to it on the table.
Laptop showing multiple pictures of the same black male model in EOS Utility software with DPP connected. A camera is next to the laptop on a table.

Özel Görüntü Stilleri ekleyin ve DPP'ye bağlanın.

İndirilen Görüntü Stillerini EOS fotoğraf makinenize kaydedin, kendi film simülasyonlarınızı ve renk profillerinizi yaratın. EOS Utility ek olarak sorunsuz bir iş akışı yaratılması için Digital Photo Professional ile kolayca entegre olur.

Fotoğraf makinesi ayarlarını ve ürün yazılımını güncelleyin.

EOS Utility sayesinde fotoğraf makinesi kurulumunuzu kolaylaştırın. Ağ ve FTP ayarları da dahil olmak üzere fotoğraf makinesi ayarlarını güncelleyin, makinenizi bilgisayarınızdaki saat ve tarih ile senkronize edin ve fotoğraf makinesi ile lenslerinize ürün yazılımı güncellemelerini yükleyin.

A black man shown with camera in his hands in front of the laptop, updating firmware on the camera.
A laptop on a table with camera next to it. Camera screen is showing a picture of a black male model. Laptop screen is showing EOS Utility software with a selection of images of the same man.

Fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları ve videoları aktarın.

Bir fotoğraf makinesinden PC veya Mac bilgisayarınıza fotoğraf ve video aktarmak için EOS Utility'i kullanın. Belirli fotoğrafları, tüm fotoğrafları veya yalnızca henüz aktarmadığınız fotoğrafları seçebilirsiniz. Fotoğrafları uzaktaki bir konumdan başkalarıyla paylaşarak anında geri bildirim alabilirsiniz.

* Ayrıntılar için fotoğraf makinesinin kılavuzunu kontrol edin.

Mac ve Windows için kullanılabilir.

Canon EOS Utility Yazılımını indirin.

İlgili makaleler

Bunlar da ilginizi çekebilir: