A man stands under a city centre bridge beside a road to take a photo with a Canon camera.

İpuçları ve Teknikler

Ragbi 2019™ Dünya Kupası organizasyonuna dahil olmanın beş eğlenceli yolu

Creative Park ile maskot ve kumbaralardan tezahürat çubuklarına ve megafonlara kadar, ragbi temalı kağıt katlama eğlencesinin sonu yok.

Okumaya devam edin

Rugby World Cup 2019™ mascots Ren and G created with Canon's Creative Park.

İpuçlarımız ve Tekniklerimiz

Fotoğrafçılığın temel becerilerini öğrenmek, yeni yaratıcı bir teknik denemek veya fotoğraflarınızı iyileştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse uzman ipuçlarımız ve kılavuzlarımız sayesinde başarılı olmanız için gereken özgüveni ve becerileri hemen kazanın.

Belirli bir şey mi arıyorsunuz? Aramanızı detaylandırın
Şuna göre filtrele:

corgi running

Aksiyonun fotoğrafını çekmek, saliselik anları yakalayabilmekle ilgilidir. Oyuna ayak uydurmanız, snowboard yapan arkadaşlarınızı takip etmeniz veya şehir sörfçülerini dalgalarda sörf yaparken yakalamanız gerekir. Ancak hazırlıklı olursanız çok da hızlı hareket etmenize gerek kalmaz.

Okumaya devam edin

studio portrait of man in sunglasses

Portre fotoğrafları çekmek kolay olsa da bu alanda uzmanlaşmak zordur. Güzel çekimlerinizi olağanüstü çekimlere dönüştürmek için bazı yardımcı temel ipuçları hazırladık.

Okumaya devam edin

dirt bikes perform jumps

Şehirdeki nehir sörfçüleri, snowboard yapanlar veya koşucular gibi nesnelerin muhteşem aksiyon çekimlerini yapmak, önceden düşünmeyi gerektirir. Öncelikle ne yakalamak istediğinizi, nesnenizin ne kadar hızlı hareket ettiğini, kurulumunuzu ve çekiminizi nereden yapacağınızı düşünmeniz gerekir.

Okumaya devam edin

long exposure of Ferris wheel

Fotoğraflarda hareketi yakalamak için aksiyonu dondurma VEYA yaratıcı bulanıklık ile fotoğraflarınızda hareket hissini gösterme arasında bir seçim yapmanız gerekir. Canon eğitmeni Brian Worley, hareketi yakalamaya ilişkin en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

Okumaya devam edin

child holding autumn leaf

Sonbahar; zengin renkler, altın tonlarındaki güneş ışığı ve sabahın erken saatlerinde oluşan sis ile göz alıcı bir mevsimdir. Sonbahar fotoğraflarınızı bir üst seviyeye taşımayla ilgili en iyi ipuçlarımızı okuyun.

Okumaya devam edin

fireworks header

Gece gökyüzünü aydınlatan göz kamaştırıcı görüntüler sık sık karşımıza çıkar. Hatırlamaya değer güzellikteki havai fişek görüntülerini çekebilmek için fotoğraf makinenizi nasıl ayarlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Okumaya devam edin

Father piggybacks son through field

Işıktan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı bilmeniz fotoğraflarınızda büyük bir fark yaratabilir, üstelik böylesine sonuçları görmek için yeni ekipman satın almanız da gerekmez.

Okumaya devam edin

Belirli bir tür tekniğiyle mi ilgileniyorsunuz?

Canon Fotoğraf Rehberi uygulaması

Kişiselleştirilmiş içeriği, görevleri ve fotoğrafçılık yolculuğunuz boyunca size ilham veren rehberliğiyle Fotoğraf Rehberi Uygulamamız, her görsel hikaye anlatıcının ihtiyacı olan mükemmel yol arkadaşıdır.

Uygulamayı indir

A man stands on rocks in front of a bright blue mountain river, taking a photo on a Canon camera.

Hikayelerimize göz atın

Tutkulu insanlarla yapılan röportajları ve ilham verici hikayeleri okuyun

HİKAYELERİ GÖRÜNTÜLEYİN

Fotoğrafçı Richard Walch, sahile doğru bakarak Canon fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekiyor.

Bültenimize kaydolun

En güncel haberleri ve ürün bilgilerini alın

ŞİMDİ KAYDOLUN