A man stands under a city centre bridge beside a road to take a photo with a Canon camera.

İpuçları ve Teknikler

MAKRO FOTOĞRAFÇILIK

Makro fotoğrafçılığa dair ipuçları

Makro fotoğrafçılık artık çok kolay. En iyi kiti, ipuçlarını ve teknikleri keşfedin.

Okumaya devam edin

Macro photography tips

İpuçlarımız ve Tekniklerimiz

Fotoğrafçılığın temel becerilerini öğrenmek, yeni yaratıcı bir teknik denemek veya fotoğraflarınızı iyileştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse uzman ipuçlarımız ve kılavuzlarımız sayesinde başarılı olmanız için gereken özgüveni ve becerileri hemen kazanın.

Belirli bir şey mi arıyorsunuz? Aramanızı detaylandırın
Şuna göre filtrele:

How to create your own wedding album

Kendin yap tarzı düğün albümünü hazırlamak hem duygusal hem de yaratıcı anlamda tatmin edici olabilir. Profesyonel fotoğrafçı Hannah Millard'ın test edilip onaylanmış ipuçlarıyla bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenin.

Okumaya devam edin

How to shoot abstract portraits

Göz alıcı soyut eserler için yaratıcılığınızı konuşturun ve çoklu pozlamalar, ışıkla boyama, gölge oyunları ve daha fazla teknik ile denemeler yapın.

Okumaya devam edin

Reach for new heights with the Canon IVY REC

Kağıt el sanatları ustası Aimee Graham, eviniz için hoş kelebek el eserleri yaratmak üzere baskı ve boyamanın nasıl bir araya gelebileceğini anlatıyor.

Okumaya devam edin

A close-up of some candles on a cake, with blurred lights in the background.

İster ön ister arka planda olsun, fotoğraf makinesi ayarlamalarınızla elde edilen bokeh efektinden daha iyisi yoktur. Hoş görünen bir bulanıklık elde etmek için bu ipuçlarını izleyin.

Okumaya devam edin

See the difference with a specialist action lens

Yüksek kaliteli aksiyon çekimleri elde etmenin popüler bir yolu da nesneyi yakın çekim alıp ayrıntıları öne çıkararak kareyi aksiyonla doldurmaktır. Bunu, yakınlaşmadan yakın çekim yapmanıza imkan tanıyan uzman düzeyinde lenslerle başarabilirsiniz. En iyi lensle en iyi kareyi yakalama hakkında sunduğumuz ipuçlarına göz atın.

Okumaya devam edin

kayaker in water

Sörf, kano ve diğer su sporları, fotoğrafçılık için çarpıcı nesnelerdir. Daha iyi çekimler yapabilmeniz ve bunların baskısını alabilmeniz için bazı ipuçları sunuyoruz.

Okumaya devam edin

corgi running

Aksiyonun fotoğrafını çekmek, saliselik anları yakalayabilmekle ilgilidir. Oyuna ayak uydurmanız, snowboard yapan arkadaşlarınızı takip etmeniz veya şehir sörfçülerini dalgalarda sörf yaparken yakalamanız gerekir. Ancak hazırlıklı olursanız çok da hızlı hareket etmenize gerek kalmaz.

Okumaya devam edin

child holding autumn leaf

Sonbahar; zengin renkler, altın tonlarındaki güneş ışığı ve sabahın erken saatlerinde oluşan sis ile göz alıcı bir mevsimdir. Sonbahar fotoğraflarınızı bir üst seviyeye taşımayla ilgili en iyi ipuçlarımızı okuyun.

Okumaya devam edin

Father piggybacks son through field

Işıktan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı bilmeniz fotoğraflarınızda büyük bir fark yaratabilir, üstelik böylesine sonuçları görmek için yeni ekipman satın almanız da gerekmez.

Okumaya devam edin