Canon'da erişilebilirlik

Canon'un erişilebilirlik konusundaki kararlılığı

Deneyiminizi özelleştirin

Sitemizde erişilebilirliği geliştiriyoruz

Bize ulaşın


Ekim 2023 itibarıyla Canon Europe web sitesi için Erişilebilirlik Beyanı


Canon'un erişilebilirlik konusundaki kararlılığı

Canon Europe, web sitelerimizi, uygulamalarımızı ve dijital hizmetlerimizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirme konusunda kararlıdır. Hedefimiz, sürükleyici kullanıcı deneyimlerini yüksek düzeyde erişilebilirlik ve kapsayıcılıkla birleştirerek, beceri veya engellilik durumlarından bağımsız olarak dijital hizmetlerimizin herkes tarafından kullanmasını sağlamaktır. Tüm insanları kültür, gelenek, dil veya ırktan bağımsız olarak ortak bir iyilik düşüncesi için birlikte yaşayan ve çalışan bir topluluk halinde görmeyi içeren bu kararlılık, tüm eylemlerimizin merkezinde yer alan, derinlemesine inandığımız kurumsal kyosei felsefemizin yansımasıdır. Devam eden site geliştirme, uygulama geliştirme ve içerik oluşturma süreçlerimiz WCAG 2.1 ve SO 30071-1 gibi en iyi uygulama erişilebilirlik yönergeleri tarafından yönlendirilir.

Deneyiminizi ihtiyaçlarınıza uygun hale getirin

Bu site, "olduğu gibi" kullanılmak üzere oluşturulmuş olsa da, bazı kişiler bilgisayarlarını kişisel gereksinimlerine göre (örneğin, sitenin onlarla konuşması, renk şemasını değiştirme veya metin boyutlarını büyütme) özelleştirerek en erişilebilir deneyime sahip olmayı tercih etmektedir.

Bu yöntemin sizin için kullanışlı olabileceğini düşünüyorsanız aşağıdaki adresleri ziyaret etmenizi öneririz:

Bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde halihazırda bulunan erişilebilirlik özelliklerini kullanarak veya yardımcı teknolojileri yükleyerek uygulayabileceğiniz bu özelleştirmelerin size nasıl faydalı olacağını öğrenmek amacıyla WAI Better Web Browsing: Tips for Customizing your Computer belgelerini okuyun veya videoları izleyin.

Sitemizde erişilebilirliği geliştiriyoruz

Sitemizi uzman erişilebilirlik denetimine ve engelli kişiler tarafından kullanıcı testine tabi tutarak sitemizde avantaj sağlayabilecek erişilebilirlik geliştirmelerini öğreniyoruz ve bunları uygulamaya koymak için bir plana sahibiz. Şu anda şu sorunları gidermek için çalışıyoruz:

  • Sitemizin görsel metinlerini inceliyor ve çelişkileri düzeltiyoruz.
  • Daha fazla video için sesli açıklama sağlama üzerine çalışıyoruz.
  • Ayrıca, ekran okuyucular tarafından okunduklarında sezgisel ve mantıklı olduklarından emin olmak için sitemizdeki bazı öğelerin yapısını da gözden geçiriyoruz.
  • Metinlerin bağlantı olduğunu daha kolay görebilmek için sitemizdeki bazı bağlantıların rengini inceliyoruz.
  • Ayrıca metinlerimizi kolay okunabilir hale getirmek için sitemizde kullanılan bazı metin ve simgelerin metin ve arka plan renklerini inceliyor ve tüm metinlerin tarayıcıda büyütülebilir olmasını sağlıyoruz.
  • Sitemizdeki menülerin ve tanımlama bilgisi afişinin erişilebilirliğini artırmak için çalışıyoruz.
  • Yalnızca klavye kullanan kullanıcılar için sitemizin bazı öğelerinin çalışma şeklini iyileştirmeye çalışıyoruz.
  • Sayfalarımızdaki kelimelerin ekran okuyucuları tarafından iyi anlaşıldığından emin olmak için bu sayfaların kodlamasını inceliyoruz.

Mevcut sınırlamalardan biri sitemizden bilgi veya hizmet almanıza engel oluyorsa lütfen accessibility@canon-europe.com adresinden bize ulaşın. Size memnuniyetle yardımcı olacağız.

Siteyi kullanmakta zorluk yaşıyorsanız lütfen bizi bilgilendirin

Sitemizin erişilebilirliğini sürekli olarak geliştirmenin yollarını arıyoruz. Bu nedenle bu sitede zorlandığınız tüm unsurlar için lütfen accessibility@canon-europe.com adresinden bize ulaşın. Yaşadığınız zorluğu hızlı bir şekilde anlamamıza yardımcı olmak için lütfen talebinize "Erişilebilir Olmayan Web Siteleri ile İlgili Kuruluşlarla İletişime Geçme" bölümünde yer alan bilgileri dahil edin.

Sitemizin erişilebilirliğine veya kullanılabilirliğine yönelik tüm yapıcı geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyor ve dikkatle ele alıyoruz.

Bu erişilebilirlik beyanı en son Ekim 2023'te güncellenmiştir ve ISO 30071-1 Uluslararası Standardında yer alan erişilebilirlik beyanı önerileriyle uyumludur.