Canon'da erişilebilirlik

Canon'un erişilebilirlik konusundaki kararlılığı

Deneyiminizi özelleştirin

Sitemizde erişilebilirliği geliştiriyoruz

Bize ulaşın


Temmuz 2020 itibarıyla Canon Europe web sitesi için Erişilebilirlik Beyanı


Canon'un erişilebilirlik konusundaki kararlılığı

Canon Europe, web sitelerimizi, uygulamalarımızı ve dijital hizmetlerimizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirme konusunda kararlıdır. Hedefimiz, sürükleyici kullanıcı deneyimlerini yüksek düzeyde erişilebilirlik ve kapsayıcılıkla birleştirerek, beceri veya engellilik durumlarından bağımsız olarak dijital hizmetlerimizin herkes tarafından kullanmasını sağlamaktır. Tüm insanları kültür, gelenek, dil veya ırktan bağımsız olarak ortak bir iyilik düşüncesi için birlikte yaşayan ve çalışan bir topluluk halinde görmeyi içeren bu kararlılık, tüm eylemlerimizin merkezinde yer alan, derinlemesine inandığımız kurumsal kyosei felsefemizin yansımasıdır. Kesintisiz devam eden site geliştirme, uygulama geliştirme ve içerik oluşturma süreçlerimiz WCAG 2.0 ve ISO 30071-1 gibi en iyi uygulama erişilebilirlik yönergeleri tarafından yönlendirilir.

Deneyiminizi ihtiyaçlarınıza uygun hale getirin

Bu site, "olduğu gibi" kullanılmak üzere oluşturulmuş olsa da, bazı kişiler bilgisayarlarını kişisel gereksinimlerine göre (örneğin, sitenin onlarla konuşması, renk şemasını değiştirme veya metin boyutlarını büyütme) özelleştirerek en erişilebilir deneyime sahip olmayı tercih etmektedir.

Bu yöntemin sizin için kullanışlı olabileceğini düşünüyorsanız aşağıdaki adresleri ziyaret etmenizi öneririz:

Bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde halihazırda bulunan erişilebilirlik özelliklerini kullanarak veya yardımcı teknolojileri yükleyerek uygulayabileceğiniz bu özelleştirmelerin size nasıl faydalı olacağını öğrenmek amacıyla BBC My Web, My Way veya WAI Better Web Browsing: Tips for Customizing your Computer belgelerini okuyun ve videoları izleyin.

Sitemizde erişilebilirliği geliştiriyoruz

Sitemizi engelli kişiler tarafından kullanıcı testine tabi tutarak sitemizde avantaj sağlayabilecek erişilebilirlik geliştirmelerini öğreniyoruz ve bunları uygulamaya koymak için bir plana sahibiz. Şu anda şu sorunları gidermek için çalışıyoruz:

 • Alt yazı, konuşma deşifrasyonu veya sesli açıklama sunan videolarımızın sayısını gün geçtikçe artırıyoruz. Videolarımızı kullanmakla ilgili sorun yaşıyorsanız lütfen şu adresten bizimle iletişim kurun: accessibility@canon-europe.com.
 • Sitemizin alt-metinlerini (açıklama) inceliyor ve tüm çelişkileri düzeltiyoruz.
 • Sitemizde gezinme tutarlılığını ve seçilen sayfaya ilişkin bir eleman olan vurgulayıcı kutulu satır görünürlüğünü geliştirme üzerinde çalışıyoruz.
 • Sayfa içi gezinme erişilebilirliğimizi inceliyor ve gezinme bağlantılarını atlama gibi işlevler üzerinde çalışıyoruz.
 • Gezinme süreçlerimizdeki etiketlerin tutarlılığını geliştirmek üzere çalışıyor ve bazı bağlantılarımızdaki bilgileri ekran okuyucu kullanan kullanıcılar için daha anlaşılabilir hale getiriyoruz.
 • Destek ve bize ulaşın sayfalarındaki giriş alanlarında yer alan hata mesajlarını geliştirmek için çalışıyoruz. Formlarımızı kullanmakla ilgili sorun yaşıyorsanız lütfen şu adreste bizimle iletişim kurun: accessibility@canon-europe.com.
 • Kamera ve lens seçicileri klavye ile kullanılabilecek şekilde geliştirmek için çalışıyoruz.
 • Kamera karşılaştırma aracındaki maliyet göstergesi bilgi sağlarken renkleri kullanır. Bu bilgileri, renkleri algılamakta zorluk çeken kişiler için daha anlaşılabilir kılmaya yönelik farklı yöntemler arıyoruz. Ayrıca metinlerimizin kolay okunabilir hale getirmek için sitemizde kullanılan metin ve arka plan renklerini inceliyor ve tüm metinlerin tarayıcıda büyütülebilir olmasını sağlıyoruz.
 • Bazı kullanıcılar ürün sayfalarındaki bazı bileşenleri anlamak konusunda yardıma ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu bileşenleri daha kolay anlaşılır hale getirecek talimatlar sağlamanın yollarını arıyoruz.
 • Bazı konumlarda, ekran okuyucular sayfanın ana dilinde olmayan sözcükleri doğru şekilde telaffuz edemeyebiliyor. Bu durumu geliştirmeye çalışıyoruz.
 • Sitemizdeki bazı özellikler erişilebilir bir deneyim sunmak için WAI-ARIA kullanır. Tüm modern bilgisayarlar, tabletler ve telefonlarda WAI-ARIA desteği sunan tarayıcılar bulunmaktadır. Bununla birlikte, daha eski Android 4.1 cihazlarda bu tarayıcılar mevcut değildir. Telefonunuz veya tabletiniz Android 4.1 kullanıyorsa ve siteyi kullanmakta zorluk yaşıyorsanız cihazınızdaki işletim sistemii daha yeni bir sürüme güncellemenizi öneririz.

Mevcut sınırlamalardan biri sitemizden bilgi veya hizmet almanıza engel oluyorsa lütfen accessibility@canon-europe.com adresinden bize ulaşın. Size memnuniyetle yardımcı olacağız.

Siteyi kullanmakta zorluk yaşıyorsanız lütfen bizii bilgilendirin

Sitemizin erişilebilirliğini sürekli olarak geliştirmenin yollarını arıyoruz. Bu nedenle bu sitede zorlandığınız tüm unsurlar için lütfen accessibility@canon-europe.com adresinden bize ulaşın. Yaşadığınız zorluğu hızlı bir şekilde anlamamıza yardımcı olmak için lütfen talebinize "Erişilebilir Olmayan Web Siteleri ile İlgili Kuruluşlarla İletişime Geçme" bölümünde yer alan bilgileri dahil edin.

Sitemizin erişilebilirliğine veya kullanılabilirliğine yönelik tüm yapıcı geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyor ve dikkatle ele alıyoruz.

Bu erişilebilirlik beyanı en son Temmuz 2020'de güncellenmiştir ve ISO 30071-1 Uluslararası Standardında yer alan erişilebilirlik beyanı önerileriyle uyumludur.