Canon Logosu Kullanım Kılavuzu

Canon yetkili ortaklarına ve bağımsız satıcılara tavsiyeler

Canon, ticari markalarını ve ticari unvanlarını korumaya büyük özen göstermektedir. Bu nedenle Canon, web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında "Canon" logolarını ve ticari markalarını kullanmakla ilgili olarak ne yapıp ne yapamayacakları hakkında yetkili ortaklara ve bağımsız satıcılara rehberlik etmek amacıyla bu kılavuzu hazırlamıştır.

Canon_logo_usage

YAPILMASI GEREKENLER

  • Kendinizi ve şirketinizin ismini tanıtın.
  • Görüşlerinizin kendinize ait olduğunu, Canon'un görüşleri olmadığını belirtin1.
  • Bir web sayfasında, meşru ticaretin normal seyrinde, satmakta olduğunuz Canon ürününe ait bir resmin veya ürün açıklamasının yanında gösterilmesi kaydıyla kaynağını belirtmek adına Canon logosu kullanılabilir.

YAPILMAMASI GEREKENLER

  • "Canon" veya Canon ticari markasını alan adınızda veya sosyal medya hesap adınızda kullanmayın.
  • "Canon" logosunu veya logonun bir kısmını hesap adınızın simgesi, görseli veya fotoğrafı olarak kullanmayın.
  • "Canon" logosunu kısaltmayın, değiştirmeyin veya başka bir sözcük ya da görsel ile birleştirmeyin.
  • "Canon" sözcüğünü içeren bir alan adı satın almayın veya sosyal medya hesabı edinmeyin; böyle bir kullanım Canon'un haklarına yönelik ihlal oluşturacaktır2.
  • Görsel, isim ve metin seçimlerinizle kendinizi yanlış tanıtmayın veya bir Canon kuruluşu olduğunuz algısını yaratmayın.
  • Yasa dışı, karalayıcı veya Canon ya da diğer üçüncü şahıslara yönelik taciz oluşturabilecek içerik yayınlamayın.

Web siteniz veya sosyal medya hesaplarınızla ilgili olarak bu kılavuzu nasıl uygulayabileceğinize dair sorularınızın olması halinde bağımsız ve resmi kaynaklardan tavsiye almanızı öneririz.

Canon logosunun ve ticari markalarının kullanımı hakkında daha fazla bilgi almak üzere tam PDF'ye/belgeye ulaşmak için lütfen corporate.communications@canon-europe.com üzerinden iletişime geçin.¹ Çevrimiçi olarak yayınladığınız içerikten yasal olarak ve tek başınıza sorumlu olduğunuzu unutmayın. Telif hakkı, adil kullanım, gizlilik, finansal ifşaat yasalarına ve yürürlükteki diğer yasalara uyun.

² Canon, üçüncü şahıs tarafından edinilen ve Canon ticari markalarını içeren herhangi bir alan adının kendisine devredilmesini talep edecek ve Canon'un haklarını ihlal eden hesapları kapattırmak üzere Sosyal Medya sağlayıcıları ile birlikte hareket edecektir.