Canon_B2B_Argos_Lifestyle_64.tif

TİCARİ ÇÖZÜMLER

Ürünlerinizi geliştirmek için fotoğraf, video ve yazılım çözümleri

Ürününüzü gösterime çıkarmak ve markalarınızı ileriye taşımak için uygun maliyetli ve yüksek kaliteli içerikler üretin.

Ürünlerinizi geliştirmek için fotoğraf, video ve yazılım çözümleri

Make your brands shine with Canon cameras and software

Canon is not just a world leader in photo and video products, but an innovator in software too. When these technologies are combined, they have the power to bring your product closer to your customer.

StyleShoots_Canon_camera_SDK_integration

INNOVATIVE SOFTWARE

Develop your power to deliver

Canon’s Software Development Kit (SDK) offers a suite of functions that you can access alongside connected cameras. By linking a camera to a PC or Smartphone your developers can control the picture taking process.

Canon Camera

Camera control

Operate the camera remotely with speed and precision maintaining full control of exposure and focus.

Canon Camera

Managing content and production

Download images, check and change camera settings and shoot remotely from Mac, PC or Smartphone.

VAKA ÇALIŞMASI

Argos Sainsbury's ile e-ticaret fotoğrafçılığı için R sistemini kullanma

Argos'un eş zamanlı fotoğraf çekimlerinde hızlı ve verimli bir iş akışı oluşturmak için Canon ekipmanlarından oluşan kuruma ait bir stüdyoyu nasıl kullandığını izleyin.
Argos_Case_Study_Film_B2B

Related products

Discover more about Canon professional photo and video products that offer you complete control plus unrivalled quality.

 • Canon Camera

  MACRO PRIME

  Take a closer look at your subject...
 • Stay one step ahead with Canon

  Canon commerce photo and videography solutions offer fast, cost-effective production of high-quality content to reach your consumers in a timely, efficient and consistent manner - maximising productivity, profitability and market share.

  Hız

  45 megapiksele kadar fotoğraf çekimi ile 20 kare/sn hızda veya olağanüstü 8K kalitede ayrıntılarla dolu film çekimi yapabilen fotoğraf ve video kamera sistemlerimiz, muhteşem sonuçlar sunmak için geliştirilmiştir. Canon fotoğraf makineleri serimiz, düğmeye bastığınız andan itibaren olağanüstü sonuçlar sunar. Çok kanallı stratejiyle ürünlerinizi hızla pazara sunabilir ve minimum düzeyde post prodüksiyon ile verimli bir şekilde dağıtım yapabilirsiniz.
  Canon_B2B_Argos_Lifestyle_51.tif

  Görüntü Kalitesi

  Canon, efsanevi lenslerinin çok beğenilen etkileyici renk tutarlılığı ve keskinliği ile yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekiminde öncü olan kendi görüntüleme sensörlerini üretir. Kaliteli görüntüler rakiplerinizin arasından öne çıkmanıza yardımcı olarak daha iyi bir müşteri deneyimi sunar. Otomatik odaklama ve beyaz dengesi özellikleri son derece doğru sonuçlar sunar ve ürünlerinizin hak ettiği tüm ayrıntıları ve dokuları vurgulayarak iade oranınızı azaltmanıza yardımcı olur
  Canon_B2B_Argos_Lifestyle_49

  Tutarlılık

  Kurulum yapın, kompozisyonu oluşturun, çekin. Hem de defalarca. Canon teknolojisi sayesinde ürünlerinizin tutarlı ve gerçekçi görünmesini sağlamak için her seferinde etkileyici sonuçlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Sanatsal çalışma ve rötuş gereksinimi minimum düzeydedir ve yaratıcı kontrol tamamen sizdedir.
  Canon_B2B_Argos_Lifestyle_46

  Üretkenlik

  Fotoğraf makinelerimiz, süper hızlı işlemciler ve ışık hızındaki otomatik odaklama ile hızlı ve etkili bir şekilde çalışır. Bu sayede fotoğraf makinelerimiz çekime devam ederken yeni ürünler getirebilirsiniz. Sonuç olarak markanızın daha fazla ürünü pazara çok daha hızlı sunulur.
  Canon_B2B_Argos_Lifestyle_65

  Workflow Management

  Our software solutions and cameras are made to integrate into your workflow and are fully customisable and adaptable to keep pace with your business as it grows and evolves. From file to online, with an Adobe RGB colour profile, means you can review your images quickly while shooting, saving time in post-production and enabling your images to be live to the world.

  A commerce system for you

  No matter what business you’re in, Canon has a commerce solution for you. Our experts will tailor a package that meets every one of your requirements. Just take a look at the areas we have worked in already

  Related articles

  You might also be interested in…