Canon Log for EOS 5D Mark IV
alt text goes here

EOS 5D Mark IV için Canon Log

Kolay renk tonlaması için tasarlanmış olağanüstü video çekimi. Ekstra dinamik aralık ve düşük gürültü seviyesi.

Canon Log nedir?

Kolay renk tonlaması için ekstra geniş dinamik aralık ve yüksek pozlama toleransına sahip çekimler yapmayı sağlayan bir logaritmik ton eğrisidir.

Maksimum esneklik için dinamik aralığı genişletir

Koyu gölgeler ve parlak vurgulardaki ayrıntıları korur. Canon Log, yüksek kontrastlı durumlarda doğal sonuçlar elde etmeniz için ISO 400'de 12 kademeli dinamik aralık sunar.

Extend dynamic range for maximum flexibility

Üretim sonrası canlanan çekimler

Canon Log çekimleri kolayca renk tonlaması yapılacak şekilde kaydedilir. Özellikle gölgeli alanlarda ve doygunluk arttırıldığında gürültü azaltılır. Doğal renkler ve doğru ten renkleri sunar.

Footage that comes alive in post-production

Fotoğraf makineleri arasındaki devamlılık

Canon Log çekimleri, EOS C300 Mark II gibi Cinema EOS kameralarıyla yapılan video çekimlerine benzediğinden EOS 5D Mark IV'ü ikinci kameranız olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, Canon dışındaki kameralar ile yapılan çekimlerle eşleştirmek de daha kolaydır.

Continuity between cameras
Make the grade

Düzenleme yapın

Birden çok fotoğraf makinesiyle çekim yaparken görüntülerin bir arada kusursuz bir şekilde görünmesi için Canon Log'u kullanın.

Videoyu İzleyin

Canon Log ve 4K: Mükemmel birliktelik

EOS 5D Mark IV, Canon Log'u Dual Pixel CMOS AF, 120p'ye kadar yüksek kare hızı ve muhteşem 4K çözünürlük gibi diğer yaratıcı film çekimi özellikleriyle kullanmaya olanak tanır.

Canon Log and 4K – the perfect partnership

Görünüm Yardımı

Canon Log ile çekim yapın ve Görünüm Yardımı işlevini kullanarak çekimlerin işleme sonrası fotoğraf makinesinin LCD ekranında nasıl görüneceğini önizleyin.

View Assist

EOS 5D Mark IV fotoğraf makinesinde Canon Log ile çekim yapma hakkında notlar

Canon Log ayarında film çekerken şu özellikler kullanılamaz: Resim Stili, Otomatik Işık Optimizasyonu, Açık Ton Önceliği, Zaman Atlamalı Filmler ve HDR filmler. 


Canon Log ile çekim yaparken bir nesneyi düşük ışıkta veya düşük kontrast oranında AF ile odaklamak normal çekimlerden daha zor olabilir. 

Canon Log ayarlandığında, nesneye veya çekim koşullarına bağlı olarak filmlerde yatay gürültü şeritleri belirebilir. Birkaç test filmi çekerek gerçek çekimden önce kontrol etmeniz önerilir. Özellikle çektiğiniz filmin renk tonlaması sırasında güçlü bir kontrast uyguladığınızda gürültünün daha fazla fark edilebileceğini unutmayın. 

Canon Log ayarlandığında, gökyüzü veya beyaz duvarlardaki renk geçişleri doğru yansıtılamayabilir. Tutarsız renkler, tutarsız pozlama veya gürültü oluşabilir. 


EOS Utility yüklü olan bir bilgisayarla film çekimi yapılabilir. Ancak EOS Utility, Canon Log'u ayarlamak için kullanılamaz. Canon Log'u ayarlamak için fotoğraf makinesini kullanın.

Canon Log'a yükseltmeye hazır mısınız?

Ücretli bir yükseltme olarak Canon Log'u yerel Canon servis merkezinizden EOS 5D Mark IV'e ekletebilirsiniz.

Nasıl olduğunu öğrenin

İlgili İçerik