sharp image low light
alt text goes here

Hassas Odaklama

İster canlı kontrol kullanarak stüdyo portreleri çekin, isterseniz vizörle önemli bir anı bekleyin; EOS 6D Mark II hızlı ve hassas biçimde odaklama yaparak net sonuçlar sunar.

focus in low light

Düşük ışıkta bile kendinizden emin bir şekilde odaklama yapın

EOS 6D Mark II'nın her 45 AF noktasından biri, ekstra hassasiyet ve doğruluk sunmak için doğası gereği çapraz tiptir. Ortada bulunan ikili çapraz tip nokta sayesinde ay ışığında bile hassas biçimde odaklama yaparak (-3 EV) en önemli anlarda yüksek düzeyde netlik elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu hassasiyet aynı zamanda f/8'e varan düşüklükte maksimum diyafram açıklığı ile otomatik odaklamayı mümkün kılar (27 noktaya kadar). Bu özellik, örneğin tele dönüştürücülerle süper telefoto lensler kullanırken işe yarar.

45 noktalı geniş alan odaklaması ve 6,5 fps sürekli çekim

EOS 6D Mark II'nın 45 çapraz tip AF noktası, geniş bir alanda vizörün tamamına yayılmıştır ve yüksek netlikte odaklama yapar. Saniyede 6,5 kare hızında bile yoğun etkinlikleri veya hızlı akan aksiyonu çekerken hareketli nesnelerin net kalmasını sağlar.

canon wide area focusing

Canlı kontrolle hızlı odaklama da yapın

Canlı Kontrol modunda çekim yaparken EOS 6D Mark II'nın Değişken Açılı ekranından faydalanan Dual Pixel CMOS AF, nefes kesici hızda ve hassasiyette odaklama yapar. Kadrajın çevresinde hareket ettikçe takip edilecek ve net odakta tutulacak nesneyi seçmek için dokunun.

fast focusing shooting in live view