Canon EOS R3 V1.21 Ürün Yazılımı Güncellemesi

EOS R3'ünüze yeni özellikler ekleyin, performansını yükseltin ve yaratıcılığınızı yeni seviyelere çıkarın. V1.21 ürün yazılımını ücretsiz indirebilir ve birkaç dakikada kolayca kurabilirsiniz. [buradan indirin]

195 kare/sn'ye varan tam çözünürlüklü kesintisiz çekim

V1.21 ürün yazılımıyla eklenen Özel Yüksek Hızlı Çekim Modu, kesintisiz çekim oranını 30 kare/sn'den 195 kare/sn'ye çıkararak olağanüstü performans sağlar. 1 Bu mod, hızlı hareket eden nesnelerin, geleneksel bir zaman ölçeğinde görünmeyen, gizli ayrıntılarını ortaya çıkarmak için idealdir.

Fotoğraf makinesinin menüsü üzerinden kare hızı 30 kare/sn ile 195 kare/sn arasında kademeli olarak ve tek bir seri çekim sırasında kaydedilen kare sayısı ise 2 ile 50 arasında ayarlanabilir. Tam çözünürlüklü JPEG, HEIF ve RAW dosyaları bu şekilde çekerek çalışma yönteminize göre dilediğiniz esnekliği elde edebilirsiniz.

EOS R3

240p Full HD video

EOS R3'ün muhteşem 4K ve 6K seçeneklerinin yanı sıra V1.21 ürün yazılımı, hızlı hareket eden konulardaki ince ayrıntıları ortaya çıkaran akıcı ağır çekim efektleri için ideal, 240p'lik son derece yüksek kare hızıyla Full HD çekim olanağı sağlar.

240p Full HD video

Dahili derinlik birleştirme

Alan derinliği sığ olduğunda EOS R3, bir dizi görüntü çekerken odağı otomatik olarak yakından uzağa değiştirebilir. Bu kareler birleştirildiğinde, sahne için mükemmel alan derinliği yakalanır.

V1.21 ürün yazılımıyla birlikte bu görüntü sekansını fotoğraf makinesinde birleştirerek kullanıma hazır mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu özelliği ayrıca post prodüksiyon aşamasında neler yapabileceğinizi yerinde önizlemek için kullanabilir, sonuçları görerek güvenle çalışabilirsiniz.

Derinlik birleştirme, alan derinliği sınırlı olduğunda yakın plan ve makro çekimlerde harika sonuçlar verir. Ayrıca fotoğrafçıların çekim sonrası görüntüleri birden fazla kareyle işlerken harcadığı zamanı azaltır ve sonucun fotoğraf makinesinden hızla görüntülenmesini sağlar.

In-camera depth compositing

Bulutta RAW dosyası işleme

V1.21 ürün yazılımı, en üst düzey görüntü kalitesi için RAW dosyaların işleme amaçlı image.canon bulutuna yüklenmesine olanak tanır.

Ardından bu dosyalar, derin öğrenme teknolojili Demosaicing ve Yüksek ISO kumlanma azaltma algoritmaları kullanılarak bulutta HEIF veya JPEG dosyalarına dönüştürülebilir. Yüksek ISO'da çekim yaparken ayrıntılı alanlardaki yapaylığı ve görüntüdeki kumlanmayı azaltarak muhteşem sonuçlar ortaya koyar.

RAW file processing in the cloud

Profesyonel zaman atlamalı film kaydı

EOS R3, zaman atlamalı sekanslar için mükemmel bir seçenektir: Fotoğraf makinesini iki saniye ile 99 saat 59 dakika 59 saniye arasında değişen aralıklarla 3.600 kareye kadar görüntü çekecek şekilde ayarlayın. Sekansın sonunda görüntüler, ekstra yazılıma gerek olmadan yüksek çözünürlüklü bir film oluşturmak için bir araya getirilir. Ayrıca güvenle ayar yapabilirsiniz: Bir güç kesintisi veya pilin bitmesi durumunda fotoğraf makinesi, kesinti giderildikten sonra zaman atlamalı çekim ayarlarının yeniden yapılmasına gerek kalmadan kaldığı yerden devam eder.

Tek bir düğmeye dokunarak yakınlaşın

EOS R3 ile çekim yapan profesyonellerden aldığımız geri bildirimler sonucunda, 1,6x dijital kırpma veya 1:1, 4:3 ve 16:9 oranlarının fotoğraf makinesinin özelleştirilebilir kontrollerinden birine atanması seçeneğini kullanıma sunduk. Bu özellik, fotoğraf makinesini gözünüzden uzaklaştırmadan kırpma modunda uzak konulara daha da yakınlaşmanızı sağlar. Ajansınıza hızla göndermek üzere mükemmel dahili sonuçlar elde etmek istediğiniz zorlu durumlar için idealdir.

Get close at the touch of a button
  1. Yüksek hızlı seri çekim modunda AE ve AF takibi mevcut değildir. Yakalanan maksimum kare sayısı 50'ye kadar ayarlanabilir