A herd of zebras at a watering hole in Nairobi National Park, Kenya taken by Georgina Goodwin.

VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFÇILIĞI

Hafif seyahat edin: Kompakt PowerShot SX740 HS ile doğayı fotoğraflayın

Bir ağaç dalının üzerinde koşuşturan bir sincap; ağaçların arasından ürkekçe bakan bir geyik; yemlikten sarkan bir kızılgerdan: vahşi yaşam fotoğrafçılığında öznenizi korkutmadan özneye yakınlaşmanız ve hızlı tepkiler vermeniz gerekir. 40x optik zum ve 4K çözünürlüğe sahip cep boyu Canon PowerShot SX740 HS, ister yürüyüş yapıyor ister bahçenizde oturuyor isterseniz de safariye çıkıyor olun aksiyona yakınlaşmanız ve mükemmel kareyi yakalamanız için size yardımcı olabilir.

Bu hafif kompakt zumun az eşya ile seyahat edenler için ideal olmasının beş nedeni.

1. 40x zum ile uzak mesafelerdeki aksiyonu yakalayın

Kenya'daki Nairobi Ulusal Parkı düzlüklerinde bir Afrika antilobu. © Georgina Goodwin
Güçlü 40x optik zum ve ZoomPlus teknolojisi sayesinde Kenya'da çekilen bu Afrika antilobu karesi, zum kullanılarak çekilmesine rağmen net ve odaklı. © Georgina Goodwin

Canon PowerShot SX740 HS fotoğraf makinesindeki güçlü 40x optik zum, hayvanlara çok fazla yaklaşarak onları korkutup kaçırma riskinizi ortadan kaldırır, böylece vahşi yaşam fotoğrafçılığı ve uzaktan çekimin en büyük sorunlarından birini ortadan kaldırmanızı sağlar. ZoomFraming Assist, öznenizi kadraja oturtmanıza yardımcı olur ve fotoğraf makinesinin ZoomPlus teknolojisi optik zumu dijital olarak iki katına çıkararak 80x zuma ulaşır.

2. Cep boyu ve taşınabilir

Ormandan çayıra, safariden deniz kenarına kadar dilediğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz kompakt fotoğraf makinesi ile hiçbir anı kaçırmazsınız. 4 cm'den az derinliğe sahip hafif Canon PowerShot SX740 HS fotoğraf makinesi, cebinize rahatlıkla sığar. İhtiyaç duyduğunuz an elinizin altında olan bu makineyle bir anda görüş açınıza giren bir yırtıcı kuşu veya gölgelerin arasında saklanan bir tilkiyi fotoğraflayabilirsiniz. Bu kompakt yol arkadaşı ile olasılıklar sınırsız: Dilediğiniz yerde ve zamanda yüksek çözünürlüklü vahşi yaşam çekimleri yapabilirsiniz.

3. Daha fazla görüş açısı olanağı

Canon PowerShot SX740 HS fotoğraf makinesindeki yukarı doğru açılabilen LCD ekran, özellikle makinenin Otoportre modu ile kullanıldığında "doğa" temalı mükemmel bir selfie çekmenizi sağlar. 180 derece eğilebilen ekran inanılmaz şekilde çok yönlüdür; örneğin, eğilmeden kalça hizasından çektiğiniz fotoğrafı görerek çekim yapmanıza imkan tanır.

4. Çekimlerinizi paylaşın

Nairobi Ulusal Parkı'ndaki 60 gergedandan biri ve onun sırtına konmuş, temizlikçi kuşu olarak da bilinen iki sığırkuşunun yakın çekimi. Böyle kareler sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak için mükemmeldir. © Georgina Goodwin

Arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğraflarınızı paylaşmayı seviyorsanız Canon PowerShot SX740 HS fotoğraf makinenizi Bluetooth ve Wi-Fi ile akıllı telefonunuza bağlayarak çekimlerinizi kolayca paylaşabilirsiniz. Canon Camera Connect uygulamasındaki Otomatik Aktarım seçeneğini kullanarak sosyal medyada paylaşmak veya sevdiklerinize göndermek istediğiniz görüntüleri hızlıca telefonunuza veya tabletinize aktarın. Sadece hobi amaçlı fotoğraf çekiyor olsanız bile en yeni fotoğraflarınızı bilgisayara yedeklemenizi oldukça kolaylaştıran bu özelliğe bayılacaksınız.

Kompakt bir model tercih ettiğinizde video kalitesinden ödün vermeniz gerekmiyor. Küçük ama iddialı Canon PowerShot SX740 HS, bir hayvanın kürkündeki detayları veya bir kuşun tüylerindeki karmaşık izleri yakalayan harika 4K videolar çeker. Bu yüksek çözünürlük ve Optik Görüntü Sabitleyici sayesinde hareket halindeyken bile bu kalitede çekim yapabilirsiniz. Ayrıca daha sonra çekimlerinizden fotoğraf alma veya etkileyici bir gün batımını yakalamak için zaman atlamalı film modunda çekim yapma gibi seçenekler de mevcuttur.

Yazar: Tamzin Wilks

İlgili Makaleler
A man standing among the trees using the PowerShot ZOOM.

VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFÇILIĞI

Kendinizi doğaya bırakın

Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı Tolga Aktaş, PowerShot ZOOM'un içinde bulunduğunuz anda kalmaya nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

A red squirrel looks straight at the camera as it runs across a carpet of dried leaves and fallen petals.

VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFÇILIĞI

Vahşi yaşam fotoğrafçılığına dair ipuçları

Canon fotoğraf makineleri ve lenslerinizden en iyi şekilde faydalanıp vahşi yaşam fotoğrafçılığınızı ileri seviyeye taşıyabilmeniz için ipuçları ve teknikler.

Powerful and fast wildlife photos with the Canon EOS 90D

VAHŞİ YAŞAM FOTOĞRAFÇILIĞI

Canon EOS 90D ile güçlü ve hızlı vahşi yaşam fotoğrafları

Markus Varesvuo, göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşen vahşi yaşam anlarının fotoğraflarını çekerken kullandığı hızlı Canon EOS 90D modelini çok sevdi. Çekiminin olağanüstü sonuçlarını görün.

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön