EOS R Lensleri

Canon RF 85mm F1.2L USM

İnanılmaz netliğe sahip olağanüstü portreler ve üstün düşük ışık performansı sunan RF 85mm F1.2L USM, yaratıcılık potansiyelinizi ortaya çıkaracak en iyi lenstir.

Şunlar için ideal bir lenstir:

 • Portreler

  Olağanüstü optik mühendislik, gelişmiş lens kaplamaları ve RF yuvası teknolojisi sayesinde sığ odak ve benzersiz netlikten yararlanarak portrelerinize daha fazla ayrıntı katın ve yepyeni bir boyut kazandırın.

 • Sokak fotoğrafçılığı

  Yüksek performanslı USM motorunun hızlı odaklanma özelliği ve nesneye kilitlenerek hiçbir anı kaçırmamanızı sağlayan lensi sayesinde sokaklarda dikkat çekmeden kontrolü elinizde tutun.

 • Düşük ışık

  Üstün kenardan kenara netlik ile hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan hızlı ve geniş f/1,2 maksimum diyafram açıklığı sayesinde güneşin batmasından çok sonra bile çekiminize devam edin.

Canon Camera

Portreler için mükemmel odak uzaklığı

Bozulma olmadan hoş bir perspektife ve zengin ayrıntılara sahip şık sonuçlar sunan RF 85mm F1.2L USM, olağanüstü portreler için ideal kısa telefoto odak uzaklığı sağlar.

Muhteşem optik hassasiyetle hızlı ve parlak

Hızlı F1,2 diyafram açıklığına sahip lens, düşük ışıkta inanılmaz netlik sunarak yaratıcılık potansiyelinizi açığa çıkarır. Üstelik görüntü kalitesi kaybı olmadan etkileyici bokeh efekti sunar.

Canon Camera
Canon Camera

Gelişmiş lens elemanları ve kaplamaları

Lens, renk sapmalarını önleyen Mavi Spektrum Kırılması Özellikli (BR) optik donanıma ve geniş maksimum diyafram açıklığının neden olduğu küresel sapmaları ortadan kaldıran taşlanmış küresel olmayan lens elemanına sahiptir.

L serisinin üretim kalitesi ve hava koşullarına karşı koruma

Su, toz ve çiziklere karşı koruma sağlamak amacıyla hem ön hem arka elemanlarda bulunan hava koşullarına karşı koruma ve florin kaplamayla L serisi, üretim kalitesini yeniden tanımlar.

Canon Camera

Hızlı USM motor ve Lens Kontrol Halkası

RF yuvasının yüksek hızı sayesinde RF 85mm F1.2L USM, nesnelere hızla odaklanabilir. Lens Kontrol Halkası ise ayarlar üzerinde daha fazla kontrol sunar.

2019 yılının 2.yarısında piyasaya sürülecek

RF 85mm F1.2L USM DS - Nefes kesen portreler için arka planı odak dışında bırakan üstün netlikte bokeh efektini ve çok yüksek diyafram hızını bir araya getiren benzersiz yüksek performanslı lens.

Canon Camera

Teknik Özellikler

 • F1,2 maksimum diyafram açıklığı

  Düşük ışık performansı ve sığ alan derinliği için

 • BR optikler

  Sapmalar üzerinde muhteşem kontrol için

 • Küresel olmayan ve UD elemanlar

  İnanılmaz netlikte görüntüler için

 • USM motoru

  Sorunsuz, hızlı ve sessiz çalışma için

 • ASC (Hava Kabarcıklı Kaplama)

  Parlama ve gölgelenmeyi en aza indirmek için

 • Lens kontrol halkası

  ISO, diyafram açıklığı ve enstantane üzerinde ek kontrol için

Kutunun içeriği

 • RF 85mm F1.2L USM lens

 • Lens Siperliği ET-89

 • Lens kapağı E-82II

 • Lens Toz Kapağı RF

 • Yumuşak kılıf LP1424

Bir Canon EOS R fotoğraf makinesi ve Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM lens tutan eller.

Bir sonraki lensinizi seçmenize yardımcı olabilir miyiz?

Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

Profesyonellerin ellerinde

Profesyonellerin ellerinde Canon profesyonellerinin ellerindeyken RF 85mm F1.2L USM'nin birçok farklı çekim koşulunda nasıl performans gösterdiğini keşfedin.

 • Canon RF 85mm ile yaratıcı portreler

  Profesyonel fotoğrafçı Rosie Hardy, Canon EOS R ve RF 85mm F1.2L USM lens ile ilk portre çekimlerinin perde arkasındaki hikayeyi paylaşıyor.

 • RF 85mm F1.2L USM lens ile gelin portreleri

  Düğün fotoğrafçısı ve Canon Elçisi Félicia Sisco, RF 85mm F1.2L USM lens ile moda dergisi sitilinde gelin fotoğrafları çekmeyi anlatıyor.

Canon Camera

Lens aksesuarları

Canon lens aksesuarları ile perspektifinizi genişletin. Lens kapağı, kılıfı ve çantası çeşitlerimiz kullanmadığınız zamanlarda lenslerinizin güvende kalmasını ve korunmasını sağlar. Dağınık ışığın engellenmesi ya da yakın çekim doğa fotoğraflarınızın iyileştirilmesi gerektiği zamanlar gibi çeşitli çalışma koşullarında lenslerinizi korumak ve kullanımını desteklemek için özel olarak tasarlanmış lens siperliklerimiz ve lens filtrelerimiz bulunur.

Canon RF 85mm F1.2L USM
Derecelendirmeler ve incelemeler

Telefoto Lensler

Telefoto lensle harekete müdahale etmenize gerek kalmadan spor, vahşi yaşam ve etkinlikler gibi çekimleri uzak mesafeden yapabilirsiniz. Canon telefoto lensleri keşfedin ve yaratıcılığınızla neler yapabileceğinizi görün.
Daha fazla bilgi edinin

İlgili ürünler