Dünyaca ünlü yarışa ev sahipliği yapan Kapadokya sanat spor ve doğayı buluşturmaya hazırlanıyor

Türkiye’nin en önemli uluslararası organizasyonlarından olan Salomon Cappadocia Ultra Trail® bu yıl 16-17 Ekim’de düzenlenecek ve 3 bine yakın sporcuya ev sahipliği yapacak. Ultra-Trail® World Tour yarışlarının bir ayağı olan ve toplam 119 km’li bir parkurda koşulması planlanan yarışların bu yılki yeni sponsoru Canon, Salomon Cappadocia Ultra Trail® kapsamında bir fotoğraf yarışması ve yarışları unutulmaz eserlere dönüştürecek fotoğraf sanatçılarıyla destek olacak. Aynı zamanda etkinlikte bu yarışın hikayesine ve Kapadokya’nın güzelliklerine ışık tutan bir fotoğraf sergisi de düzenleyecek.

Bütün güzelliği ile Kapadokya'yı koşmak için yüksek platolar ve vadilerden geçen eşsiz bir yarış olan, uluslararası patika koşularının şampiyonlar Ligi Ultra-Trail World Tour yarışlarından Salomon Cappadocia Ultra Trail® bu yıl 16 – 17 Ekim tarihlerinde düzenleniyor. Ultra-Trail® World Tour yarışı olan 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra Trail, bir kez daha ana yarış olacak.


T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Nevşehir Valiliği, Ürgüp Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun kurumsal destekçileri olacağı yarışın isim sponsoru Salomon’un yanı sıra bu yarış Canon tarafından ölümsüzleştirilecek. Spor, doğa ve sanatı birleştirerek rekabet dolu bir ortamda muhteşem anlar yakalama fırsatı sunacak yarışta Canon davetlisi fotoğraf sanatçıları yarışı fotoğraflayacak ve ayrıca yarışta çekilen fotoğraflardan da bir sergi düzenlenecek.


Doğal hisarları, peribacaları ile dolu vadileri ve araziye hakim yüksek tepeleri ile Kapadokya'nın kalbini koşarak görme fırsatı sunan 63 km’lik Salomon Cappadocia Medium Trail’in yanı sıra Ortahisar ve Göreme'den geçerek Göreme Milli Parkı'nın en güzel vadilerini patikalarında koşarak keşfetme imkanı sunan 38 km’lik Salomon Cappadocia Short Trail de 2021 yılının menüsünde olacak.


İlk kez elit sporcuları da ağırlıyor


Patika koşusunun dünyaca ünlü şampiyon atletlerinin her yıl ülkemize ve Kapadokya’ya gelmesini sağlayan organizasyon, 2021 yılında da elit atletlere ev sahipliği yapacak.


2021 yılı, Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’de bir ilkin yaşanmasını da sağlayacak. Bayrak yarışı konseptinde organize edilecek olan Cappadocia Team Games, her bir takım üyesinin CST veya CMT parkurlarının bir bölümünü koşarak, bu heyecana ortak olmalarına imkan tanıyacak.


Minimum biri kadın olmak üzere 3’er kişilik takımlar halinde 38 km’lik CST parkurunda yarışma imkanına sahip olacak koşucular, dilerlerse 63 kilometrelik CMT parkurunda da minimum ikisi kadın koşucu olmak üzere 6’şar kişilik takımlar halinde yarışabilecek.