ISE 2024’te bu yıl da Canon rüzgârı esecek

Canon, eğitim sektörü ve kurumsal sektöre yönelik kullanımı kolay video çözümlerini dünyanın en büyük AV sistemleri entegrasyon fuarı olan Integrated Systems Europe 2024’te (ISE) sergileyecek. 30 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında dört gün boyunca sürecek etkinlik, İspanya'daki Fira Barcelona fuar merkezinde gerçekleşecek.

Canon ISE 2023_MAIN

ISE 2023’teki Canon standı

Canon CR-N500_MAIN

Canon CR-N500

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Integrated Systems Europe 2024’te PTZ kameralar, kontrolörler, büyük sensörlü video kameralar, VR/AR ve EOS R fotoğraf makinelerinden oluşan etkileyici ürün serileriyle AV çözümlerinin; eğitim, sanal prodüksiyon ve video-konferans seminerleri, in-house stüdyolar gibi kurumsal ortamlarda nasıl kolay ve sezgisel bir şekilde kullanılabildiğini gösterecek.

Kurumsal Çoklu Kamera Kullanımı

Canon, markayı temsil eden konuşmacılarının yapacağı sunumlarda sektördeki yayın ve AV’yi birleştiren konumu hakkında bilgi vererek, kurumsal prodüksiyonlar sırasında canlı akış için sunduğu çözümleri anlatacak. multiCAM Systems ve Skaarhoj ile birlikte çalışan Canon, kameralarının kullanım kolaylığını vurgulamak için ise hem giriş hem de profesyonel seviyelerden iki çoklu kamera düzeneğini tanıtacak.

Eğitim için Sanal Gerçeklik

Özellikle tıp ve mühendislik alanlarında verilen teknik eğitimlerde, öğrencilerin fiziksel olarak sınıf ortamında bulunması çok önemli. Ancak Canon, bunun mümkün olmadığı durumlar için de alternatif çözümler sunuyor.

Canon Medical ile Sanal Gerçeklik (VR) çözümlerinin, sanal ortamda eğitime nasıl yardımcı olabileceği katılımcılarla paylaşırken fuarın bu bölümünde, EOS R5 C ve Dual Fisheye lensin, tıp eğitimi için kapsayıcı içerikler oluşturmak üzere sınıf ortamında nasıl kullanılabileceği gösterilecek.

Sanal Prodüksiyon

Canon; Brainstorm ve Alfalite ile hem giriş seviyesi hem de üst düzey fotoğraf makinesi ve kameraların ölçeklenebilir sanal prodüksiyon senaryolarında nasıl kullanılabileceğini göstermek için yeşil ekranı ve LED duvarları sanal bir fon olarak kullanarak çeşitli görüntüleme teknolojilerini bir araya getirecek.

PTZ Duvarı

Canon, özellikle yüksek öğrenimde ve kurumsal ortamlarda hibrit çalışma alanlarını iyileştirmek için teknolojilerinin akıllı AF sistemi aracılığıyla AV kanalını nasıl destekleyebileceğini göstermek üzere PTZ kameraları içeren bir “duvar” oluşturacak.

Canon, ses hizmetleri veren şirketler Sennheiser ve Shure ile birlikte, PTZ kamera serisinin otomatik özelliklere sahip verimli bir toplantı ortamı kurmak için mevcut ses sistemiyle nasıl sorunsuz bir şekilde çalıştığını gösterirken, PTZ serisindeki sektör lideri Otomatik Odaklama özelliğini de gözler önüne serecek.

Canon yüksek öğretimde, öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişim açısından esneklik ihtiyacının artmasına yönelik, Otomatik Takip Uygulamasını da sunacak. PTZ kameralar, Canon Otomatik Takip Uygulaması ile entegre edildikten sonra, bir kamera operatörüne gerek kalmayacak şekilde, üniversite dersleri veya benzerleri sırasında konuşmacı otomatik olarak takip edilebilecek.

Otomatik Fotoğraf Çekimi

Birçok e-ticaret ve online perakendecinin yüksek kaliteli ürün fotoğraflarını kendi olanaklarıyla çekme ihtiyacının arttığı biliniyor. Canon, fotoğrafçılık ekosisteminin bu süreci de nasıl kolaylaştırabileceğini göstermek üzere OrbitVu ile ortaklık kurdu.

ISE fuarı 30 Ocak – 2 Şubat 2024 tarihleri arasında İspanya, Fira Barcelona’da gerçekleştirilecek. Canon, Salon 3’te 3B300 numaralı stantta olacak.