Toplam Sahip Olma Maliyeti Hesaplayıcı Yöntemi

Canon yazıcınızın toplam sahip olma maliyetini nasıl hesapladığımızı keşfedin.

TCO Hesaplayıcı

Toplam sahip olma maliyeti (TCO), donanımın ilk satın alma maliyetine ve sabit bir dönemdeki mürekkep veya toner maliyetlerine dayanır (koşullar için aşağıya bakın). Diğer sarf malzemeleri, mürekkep ve toner paketleri, yüksek verimli mürekkep ve toner paketleri, servis, güç tüketimi ve yedek parçalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ek değişken maliyetlerin toplam sahip olma maliyetini etkileyebileceğini lütfen unutmayın.

Toplam sahip olma maliyeti (TCO) aşağıdaki hesaplamaya dayanmaktadır: [Ortalama renk CPP x renkli baskı hacmi - eksi paketlenmiş mürekkep / toner sayfaları] artı [Ortalama mono CPP x mono baskı hacmi - eksi paketlenmiş mürekkep / toner sayfaları] artı [donanım maliyeti] artı [yalnızca MAXIFY GX modelleri için bakım kartuşu maliyeti].

Bu toplam sahip olma maliyeti (TCO) tasarrufundaki karşılaştırma modelleri arasında IDC EMEA Hardcopy Tracker'a (Data Q1 2020 – Q3 2020) göre en çok satan 10 renkli lazer yazıcı ve en çok satan 10 mürekkep püskürtmeli yazıcı bulunmaktadır. Yazıcıların EUR (€) cinsinden ortalama satış fiyatı (ASP), 2 Şubat 2021'de IDC EMEA Hardcopy Tracker'dan (Veri Q1 2020 – 3Ç 2020) ve üretici resmi web sitelerinden sarf malzemelerinin fiyatından elde edildi.

On MAXIFY GX7000 serisi ve Canon MAXIFY GX6000 serisi donanım ve sarf malzemeleri dahil edilmiştir ve bu TCO Hesap makinesinin tek amacı için KDV.

içeren Tavsiye Edilen Perakende Fiyatı ("RRP") kullanılarak

VAT dahildir, ancak teslimat ücretlerinin fiyatlandırma hesaplamalarına dahil olmadığını unutmayın. Piyasa koşulları nedeniyle fiyatlar değişebilir.

Baskı maliyetleri, hem Canon yazıcılarında hem de rakiplerin yazıcılarında kullanılan varsayılan ayarların kullanımına dayanır. Bu, ilgili kategori için ISO/IEC verim testinde kullanılan test koşullarıyla uyumludur.

Sayfa başına maliyet, üreticilerin yayınlanan verimlerine bölünen üretici web sitelerinde belirtildiği gibi sarf malzemesi satış fiyatından hesaplanmıştır. Sayfa başına maliyet, mürekkep püskürtmeli yazıcılar için ISO/IEC24712 ve renkli lazer yazıcı için ISO/IEC 19798'de sağlanan Test Desenlerinin baskı simülasyonlarına dayanmaktadır.

Tüm üreticilerin spesifikasyonları ve performans verileri, üreticilerin kendi broşürleri ve web siteleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herkese açık bilgilerden harmanlanmıştır. Canon ve rakip toner ve mürekkep verimleri yayınlanan üreticilerden alınır.

Adil karşılaştırma ve doğru veri raporlama amacıyla sarf malzemeleri verimi verileri, ISO standartlarına göre belirlenen yayın anında mevcut olan en yüksek standart toner veya mürekkep verimi sarf malzemelerinden alınmıştır. Karşılaştırma birleşik paketler, XL ve çoklu ambalajları hariç tutar. Bu veriler herkese açıktır.