Accurate and reliable autofocus

XF705

Doğru ve güvenilir otomatik odaklama

Dual Pixel CMOS AF - Nasıl çalışır?

Dual Pixel CMOS AF; sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve hızlı otomatik odaklama sağlamak amacıyla tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı Otomatik Odaklama (AF) teknolojisidir. Canon'un geliştirdiği bu benzersiz teknoloji, otomatik odaklama için piksel başına iki fotodiyot kullanır ve video kaydı için bunları birleştirir. Böylece hareket eden nesnelerde bile doğru odak korunur. Bu da, 4K UHD çekim için çok önemlidir ve tek operatörlü çekimleri daha verimli hale getirir.

Dual Pixel CMOS AF - How it works

Dokunmatik ekran kontrolü ve nesne izleme

XF705 4 inç dokunmatik ekranda, görüntüleme alanındaki dikey/yatay bölgenin %80'inden fazlasında odak noktası seçilebilir. Nesne, kare içinde hareket ettikçe odakta kalır.

Touchscreen control and object tracking

Yüz algılama ve izleme

Yüz algılama AF, kadrajdaki bir kişinin yüzünü takip edebilir ve odaklamayı sürdürebilir.

Face Detection and tracking

Dual Pixel Odak Kılavuzu

Ön/arka odak sapmasını temsil eden bir grafik kılavuzu sunar. Nesneye odaklanıldığında dikdörtgen şekil, yeşile dönerek manuel odak değişimi üzerinde tam kontrol sunar veya kritik odaklamanın sabit kalmasına yardımcı olur.

Dual Pixel Focus Guide

Otomatik odaklama ayarı

Kullanıcıların daha fazla esneklik ve kontrol sayesinde AF'nin hızı ile hassasiyetini tanımlamasını sağlayan Otomatik Odaklama ayarı için yeni bir menü işlevi eklenmiştir.

İlgili ürünler