Accurate and Reliable Autofocus
alt text goes here

Hassas
ve
Güvenilir
Otomatik odak

XF405/XF400, geleneksel Canon video kameralarda bir ilk olan Canon'un yenilikçi Dual Pixel CMOS AF odaklama özelliğine sahiptir. Böylece kusursuz odak geçişleri ve son derecede net doğruluk sağlar.

İyileştirilmiş ve hızlı tepki veren odaklama

XF405/XF400 küçük, hafif ve hızlıdır. 4K özellikleri sayesinde odaklama işlemi son derece hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirilir.

Dual Pixel CMOS AF - Nasıl çalışır?

Dual Pixel CMOS AF; sorunsuz, yüksek performanslı odak izleme ve hızlı otomatik odaklama sağlamak amacıyla tasarlanmış sensör tabanlı, faz algılamalı Otomatik Odaklama (AF) teknolojisidir. Canon'un geliştirdiği bu benzersiz teknoloji, otomatik odaklama için piksel başına iki fotodiyot kullanır ve video kaydı için bunları birleştirir.

Böylece hareket eden nesnelerle bile doğru odak korunur. Bu da, 4K çekim için çok önemlidir ve tek operatörlü çekimleri daha verimli hale getirir.

Dual Pixel CMOS AF
XF405_1_advanced_zoom_FHD

Dokunmatik ekran kontrolü

XF405/XF400 dokunmatik ekranın size nasıl odak noktası seçme ve izleme olanağı tanıdığını keşfedin.

Videoyu İzleyin

Face Detection

Yüz Algılama

XF405/XF400'ün Yüz Algılama AF teknolojisi, siz kontrolü kaybetmeden nesnenizin odakta kalmasını sağlar.

Videoyu İzleyin

Dual Pixel Focus Guide

Dual Pixel Odak Rehberi

Manuel odağı onaylamak için Dual Pixel CMOS AF teknolojisi kullanılarak elde edilen Sinema EOS kameralarda ilk görülen GUI, doğru odağı elde etmek için lens odak halkasının hangi yöne döndürülmesi gerektiğini gösterir.

Videoyu İzleyin