SEYAHAT

Vlogger'larımızla tanışın

  • @samisrt

    Gittiği her yeri masallaştırma gücüne sahip olan Sami Sert, kendine özgü çekim açılarıyla dünyaya onun gözünden bakmanızı sağlıyor. Çekim tarzı ve görsel anlatımıyla sıradan görünen yerleri ve anları bile keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazineye dönüştürüyor.

  • @serennaydin

    Seren Aydın, İstanbul başta olmak üzere farklı ülkelerin kültürlerini, tarihlerini ve hikayelerini içeriklerine yansıtma gücüyle kendini gösteriyor. Görsel anlatım tekniklerinden yararlanarak farklı kültürlerle derinlemesine bir bağ kurduruyor; hepimize dünya üzerindeki zenginliklere hayranlık duyma şansı veriyor.

  • @ozanaras

    Gezdiği yerlere renkli kişiliğini de beraberinde götüren Ozan Aras, eşsiz bakış açısıyla ülkelerin renklerini konuşturuyor. Benzersiz yeteneğiyle her bir destinasyonun özünü ortaya çıkarıp sıradan bir seyahat deneyimini bile her seferinde bir adım öteye taşıyor.

Seyahat vlogging dünyasındaki sayısız içerik üreticisi, benzer içerikleri üretiyor. Belirli bir tarza sahip olanlar ise öne çıkıyor.

Bu farklı tarzlara ışık tutmak amacıyla üç seyahat vlogger’ı için aynı görevi belirledik: İstanbul’da dolu dolu, gerçek bir gün geçirin. Her birini 3 farkli vlogging kitinden, benzersiz tarzlarına uyumlu bir kamerayla donattık. Aynı sokaklardan gecmelerine ve ayni simgesel yapılari goruntulemelerine rağmen, ortaya koydukları sonuçlar farklıydı; bu da onların benzersiz vizyonunu ve yorumunu ortaya çıkardı.