RC-V100

Canon Uzaktan Kumandalı RC-V100 video kamera kullanıcılarına büyük özgürlükler sunuyor. Stüdyoda, dış mekanda veya daha önce erişilemeyen bir konumda, neredeyse tüm video kamera işlevleri için kablolu uzaktan kumanda kullanımı sunar.

Avantajlar

  • Video kamera işlevleri için güçlü kablolu uzaktan kumanda
  • Profesyonel kullanıcılara uygun sezgisel düzen
  • Gelişmiş görüntü parametrelerinin ayarlanması için özel kadranlar
  • Odak, iris ve artış gibi önemli kamera işlevlerinin doğrudan çalıştırma kontrolü¹
  • Tüm ayarları hızlıca yapmak için kamera çalıştırma menülerine erişin
  • Düşük ışıkta çalışmayı kolaylaştıran aydınlatmalı düğmeler
  • Kullanıcıya özel kontroller için yapılandırılabilir düğmeler
  • Canon Profesyonel Video Kameralar ve Cinema EOS kameralarıyla uyumlu
  • Dış mekanda ve stüdyoda kullanım için ideal
  • Daha hızlı iletişim, 100 m'ye kadar aralık, opsiyonel Canon RR-100 kablo ile

Detaylı Özellikler

Canon RC-V100 hakkında ayrıntılı bilgi edinin

Güçlü uzaktan kumanda


Canon'un profesyonel video kameraları için geliştirilen bu güçlü kablolu uzaktan kumanda, temel ve gelişmiş görüntü ayarlarını parmaklarınızın ucuna getirir. Daha hızlı performans, eş zamanlı çalışma ve daha yüksek aralık için UZAKTAN KUMANDA A soketi aracılığıyla standart 5 m 3,5 mm - 2,5 mm jak kablosu kullanarak veya UZAKTAN KUMANDA B soketiyle (sırasıyla 10 m ve 100 m'ye kadar uzunluğa sahip opsiyonel 8 pimli RR-10 ve RR-100 kablolar kullanarak) bağlayın.

Kapsamlı kontrol


RC-V100 gelişmiş bir uzaktan kumanda ile genellikle stüdyolarda bulunan Kamera Kontrol Ünitesi'nin (CCU) bazı özelliklerini bir araya getirir. Odak, zum ve iristen Özel Görüntü ön ayarları gibi kullanıcıya özel ayarlara ve diz noktası ile eğim gibi özel görüntü ayarlamalarına kadar neredeyse tüm ayarlanabilir işlevler kontrol edilebilir.

Daha fazla, daha farklı çekimler yapın


Bazı senaryolar uzaktan kamera kontrolü gerektirir: Örneğin yüksekten yapılan çekimler için kameranın bir kamera vinci üzerine yerleştirildiği durumlar veya değişen koşulları dengelemek için hızlı ayarlar gerektiren senaryolar. Uzaktan erişim ve kontrol sayesinde bu kayıt engelleri aşılabilir. Canon profesyonel video kameraları RC-V100 ile birleştirildiğinde yaratıcı görüşlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak çok yönlü araçlara dönüşür.

Daha fazla kontrol için sezgisel düzen


Kameralar konusunda uzman değilseniz bile kumandanın sezgisel düzeni önemli kamera işlevlerini ve görüntü parametrelerini kolaylaştırır. Temel özellikler üç ana bölümde gruplandırılarak kolay anlaşılması ve öğrenilmesi için dikkatlice tasarlandı. Ortak görüntü parametrelerinin kadranlar kullanılarak kontrol edilmesi, uzaktan görüntü için yapılan ince ayarlamaları oldukça kolaylaştırır. Ayrıca daha fazla çok yönlülük sağlamak için kullanıcı tarafından atanabilen düğmeler bulunur.

Her yerde her zaman net ve basit kullanım


Düğmeler düşük ışık koşullarında kullanıma yardımcı olması için aydınlatılır ve kullanıcı seçimlerini onaylayan "bip" sesi seçeneği de mevcuttur.

Üretici Yazılımı Güncelleştirmeleri


Kamera üretici yazılımınızın RC-V100 ile uyumlu olması için güncelleştirilmesi gerekebilir. RC-V100'ün UZAKTAN KUMANDA B terminali önceden etkinleştirilmemişse bu işlem servis güncellemesi aracılığıyla cihazda bulunan USB bağlantı noktası kullanılarak yapılabilir.

¹PL yuvalı Cinema EOS kameraları veya manuel lenslerle lens kontrolü yapılamaz

Ürünün Teknik Özellikleri

Canon RC-V100, özellikleri ve yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

CPN.jpeg

Profesyonel Canon Ağı

Tüm dünyadaki profesyonel Canon fotoğrafçıları ve videografi uzmanlarının yanı sıra, uzman düzeyindeki fotoğraf meraklıları için ilham, eğitim, ürün bilgisi ve haber güncellemeleri sunulur.