A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. Canon printer paper and Creative Park templates and designs are arranged on the table.

BASKI VE EL İŞLERİ

Creative Park uygulaması hakkında bilinmesi gereken beş özellik

Creative Park uygulaması ile hangi yaşta olursanız olun ve el işi becerileriniz ne seviyede olursa olsun saatlerce eğlenebilir ve ilham dolu vakitler geçirebilirsiniz. Eşyalarınızı eğlenceli bir şekilde kişiselleştirmenin yolları, yapabileceğiniz modeller ve hatta oyunlar gibi çok çeşitli el işi projeleriyle evinizin rahatlığında ister tek başınıza ister aileniz ve arkadaşlarınızla yapabileceğiniz bir proje bulabilirsiniz. Creative Park uygulaması, ilham verici uygulamalarınıza doğrudan cep telefonunuzdan erişip bunları basabileceğiniz kolay bir yöntemdir. Uygulama hem iOS hem de Android'de çeşitli dillerde kullanılabilir. Başlamak için App Store veya Google Play üzerinden uygulamayı indirin. Creative Park uygulaması hakkında belki de bilmediğiniz, en sevdiğimiz beş özellik ve başlarken size yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

1. Ücretsizdir ve kullanımı kolaydır.

 A personalised card on the paper tray of a Canon printer.
Creative Park uygulamasının kullanımı tamamen ücretsizdir. Tek ihtiyacınız olan bir Canon ID ve desteklenen bir Canon yazıcıdır .

Creative Park uygulaması tamamen ücretsizdir! Akıllı cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Uygulamayı ilk başlattığınızda uygulama sizi oldukça basit olan Canon ID kayıt sürecini tamamlamanız için otomatik olarak web sayfasına yönlendirir. Bunun yerine sağ üst köşedeki menüye gidip Canon ID'yi Doğrula/Oluştur'a dokunarak da kayıt olabilirsiniz (veya zaten bir Canon ID'niz varsa oturum açabilirsiniz).
Creative Park uygulamasından baskı almak için uyumlu bir Canon PIXMA Mürekkep Püskürtmeli yazıcıya bağlanmanız gerekir. Desteklenen yazıcı modelleri* listesini inceleyin. Yazıcınızı bağlamak için sağ kısımda yer alan menü sekmesine ve "Ayarlar" seçeneğinin altında yer alan "Yazıcı Ekle" başlığına gidin.

2. İlham perilerine rastlamak çok kolay.

İlgili makaleler
A child sat at a table with an adult creating colourful papercrafts using a Canon printer.

BASKI VE SANAT

Yüzlerce ücretsiz ve çok eğlenceli kağıt sanatı projesini keşfedin

Kukla gösterilerinden masa oyunlarına, öğrenme yardımcılarından farkındalığı destekleyen labirentlere kadar, Creative Park'ın kağıt sanatı çeşitleriyle çocukların eğlenip meşgul olmalarını sağlayın.

A tablet displaying the Creative Park app sits on botanical themed paper, next to custom invitations and colourful bunting.

BASKI VE SANAT

Creative Park uygulaması ile parti dekorasyon malzemelerinizin baskısını alın

Creative Park uygulaması ile evde basabileceğiniz dekorasyon malzemeleri ve süslemelerle parti planlarınızı hayata geçirin.

A smartphone displaying the Creative Park app surrounded by Canon printer paper, Creative Park designs and crafting tools.
Parti dekorasyon malzemeleri ve kişisel kutlama kartları ya da aileniz için oyunlar mı hazırlamak istiyorsunuz? Creative Park'ta aradığınız tüm projeler var.

Creative Park'ta kağıt sanatları ve özelleştirilebilir tebrik kartı tasarımlarından parti dekorasyonu malzemelerine ve 3B modellere kadar her şey vardır. Ulaşmak istediğiniz el işi projesi veya temalı şablon ne olursa olsun Creative Park uygulamasında gezinmek basittir. Ana sayfadaki ana menü, dört temel bölümden oluşur: "Popüler", "Sahne", "Kategori" ve "Yeni". İçinde bulunduğunuz mevsime özel temalar "Sahne" bölümünde tanıtılır ve güncellemeler her zaman "Yeni" bölümünde gösterilir. Belirli bir şablonu arıyorsanız "Kategori" bölümünde alt kategorilere ayrılarak gruplanmış şablonlardan istediğinize birkaç dokunuşla erişebilirsiniz. Dilediğiniz şablonu kaydetmek için yıldıza dokunun ve "Sık Kullanılanlar" bölümünüze ekleyin.

3. Çeşit çeşit el işi projesi sizi bekliyor.

A Creative Park template emerging from a Canon printer.
3D modeller ve çok daha fazlası dahil, çok çeşitli el işi projelerinin bulunduğu Creative Park ile dünya parmaklarınızın ucunda.

Bir penguen ailesinin baskısını alıp origamisini yapın, flamingolu şık bir mektup setini kişiselleştirin veya özgün bir tişört yaratmak için bir kaktüsün baskısını alıp ütüyle yapıştırın. Creative Park uygulamasında gezindikçe sizi saatler boyunca eğlendirebilecek şeyler bulacaksınız. Origami kukla yapmak gibi her türlü kağıt işi için Canon'un MP-101 kağıdını, keskin bir makas ve kuvvetli bir kağıt tutkalı kullanmanızı öneririz. Çocuklar ve ebeveynler için "Çocuklar" bölümü de vardır. Etiket tabloları, rakam ve harf posterleri bulabileceğiniz, 3B araçlar, hayvanlar ve yemek baskıları alıp oluşturabileceğiniz bu bölüme "Kategori" menüsünden ulaşabilirsiniz. Creative Park uygulamasında olasılıkların sonu yoktur. Yaşınız veya ilgi alanlarınız ne olursa olsun ilham verici bir proje bulabilirsiniz.

4. Neredeyse her şeyi özelleştirebilirsiniz.

A hand holding a smartphone displaying the Creative Park app. A personalised card is on the table.
Akıllı cihazınızdan kendi metninizi ve görsellerinizi kolayca ekleyerek kişiye özel kartlar ve hediyeler hazırlayın.

Creative Park uygulamasının avantajlarından biri de neredeyse tüm şablonların özelleştirilebilir nitelikte olup sadece size özel tasarımlar ortaya çıkarabilmenize imkan tanımasıdır. Dilediğiniz şablonu açtıktan sonra "Düzenle" sekmesine dokunarak şablonu indirebilirsiniz. Şablon indirildikten sonra + sekmelerine dokunarak akıllı cihazınızdan kendi metinlerinizi veya görsellerinizi ekleyebilirsiniz. Sonrasında dilediğiniz sonucu yakalayana kadar şablonu özelleştirebilirsiniz. Ayrıca şablonu yakınlaştırabilir/uzaklaştırabilir ve kolayca gezinmek için el aracını kullanabilirsiniz.

5. Uygulamadan ayrılmanıza gerek yok.

A personalised card created with the Creative Park app next to a Canon printer.
Tasarımları özelleştirin, kendi metin ve görsellerinizi ekleyin ve doğrudan akıllı cihazınız üzerinden uyumlu bir Canon yazıcıdan baskı alın. Bunların hepsini Creative Park uygulamasıyla yapmak çok kolay.

Creative Park uygulaması, sezgisel ve kullanımı kolay olmasının yanı sıra doğrudan akıllı cihazınızdan görseller ve tasarımlar yüklemenize de olanak tanır. Tasarımınızda dilediğiniz sonucu elde ettiğinizde, uygulamadaki "Yazdır" seçeneğine basmanız yeterli olur. Gerisini Canon PIXMA yazıcınız halledecektir. Daha sonra şablonunuza geri dönüp farklı düzenlemeler yapmak isterseniz "Kaydet" seçeneğine dokunun. Şablonunuz "Ögeleriniz" menüsüne kaydedilir.

Artık Creative Park uygulamasının nasıl çalıştığını öğrendiğinize göre önünüzde hiçbir şey duramaz! Kağıtlarınızı alıp Canon Mürekkep Püskürtmeli yazıcınızla işe koyulun, yaratıcılığınızı konuşturun ve el işlerinizdeki maharetlerinizi gösterin. Uygulamayı indirin ve hemen başlayın!

Yazan: Claire Gillo

*Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön