A child sat at a table with a parent creating colourful papercrafts using a Canon printer.

BASKI VE EL İŞLERİ

Creative Park el işleriyle çocuklarınızı eğitin ve eğlendirin

Yağmurlu bir günde çocukları eğlendirecek bir etkinlik aradığınızda veya uzun süre evde kapalı kalmışken genç zihinleri eğitip teşvik edecek bir sanatsal girişim istediğinizde kağıt sanatını deneyebilirsiniz! Tüm aile için harika bir eğlence kaynağıdır, dinlendiricidir ve farkındalık açısından da faydalıdır. Canon'un Creative Park hizmeti, Canon yazıcıya sahip herkesin yüzlerce heyecan verici kağıt sanatı projesi indirebilmesini sağlayan, ücretsiz ve çok yönlü çevrimiçi bir kaynaktır. Özellikle Ailecek Eğlence Zamanı bölümünde oyunlar, ödül listeleri, labirentler, matematik yardımcıları ve çok dilli alfabeler gibi birçok destekleyici seçenek bulunur. Haydi yazıcıyı çalıştırıp başlayalım!

İhtiyaç listesi:

Masa oyunları

A colourful, customisable printed board game, with papercrafted characters on a tabletop.
Çocuğunuzun hayal gücünü, sizin belirlediğiniz sorular ve yarışmalarla özelleştirilmiş bu macera masa oyunuyla harekete geçirin.

Masa oyunlarını herkes sever; Sugoroku ile siz de kendi oyununuzu yaratabilirsiniz. Bu masa oyunu macerasında en fazla sekiz hayvan maceracı, bitişte bekleyen hazine sandığını bulmak için çeşitli habitatlardan geçer. Düzinelerce boş alan bulunduğundan ebeveynler (veya çocuklar), tamamıyla kişiye özel bir oyun deneyimi için özel adımlar ve talimatlar oluşturabilir. Eğlenerek öğrenmesini sağlamak için çocuğunuzun çözeceği sınav veya matematik soruları da ekleyebilirsiniz.

El işi ipucu: Oyunu yazdırmak için normal kağıt kullanabilir veya daha dayanıklı bir yüzey elde etmek için Matte Fotoğraf Kağıdı kullanabilirsiniz.

Kukla yapımı

Paper fortune tellers puppets that resemble fictional characters.
Sorular ve gizemli mesajlar içeren bu falcı peri masalı kuklaları çocukların hayal gücünü ateşler.

Kırmızı başlıklı kızı, büyükannesini ve kötü kurdu resmeden bu kağıt kukla üçlüsü, peri masallarını sevenleri eğlendirir. Uygulaması kolay talimatlara göre kesilip katlanan bu kuklalar; sorular, bilmeceler ve şakalarla özelleştirilebilir.

El işi ipucu: Çocuğunuzun küçük parçaları alırken ve birleştirirken cımbız kullanmasına izin verin. Bu, sadece daha düzgün bir görünüm sağlamakla kalmaz; çocuğunuzun ince motor becerilerinin gelişmesine de yardımcı olur.

Gökkuşağı renginde yel değirmeni

A papercraft colourful windmill.
Çocuklarınızı eğlendirmek için gökkuşağı rengindeki bu yel değirmeni gibi basit tasarımları deneyin.

Creative Park'ın kağıt sanatları, çok eğlenceli olmalarının yanı sıra çocuğunuzla bilgi paylaşmak için etkileşimli bir yöntem de olabilir. Örneğin bu gökkuşağı renkli rüzgar değirmeni sadece rüzgarda oynamak için değildir. Rüzgar gücünün nasıl çalıştığını ve enerji aktarımının temel ilkelerini açıklamak için eğitim aracı olarak da kullanılabilir.

El işi ipucu: Yapıştırmadan önce katlama çizgilerinden katlayıp bükmeyi ve önemli kıvrımların tümünü eklemeyi unutmayın.

Ütülü Aktarımlar

A white t-shirt with cacti iron on transfers (left). Two pages of different cacti images to be used as iron on transfers (right).
İçinizdeki moda ikonunu keşfedin ve tişörtler, bez çantalar ve daha fazlasını kullanarak yaratıcılığınızı ortaya çıkarın!

Sanat ve moda severler, Creative Park'ın hayvan, bitki, piktogram ve daha fazlasını içeren ütülü aktarım desenleriyle tişörtler ve bez çantalar oluşturmak için ilham alabilir. Zevkinize uygun bir tasarım bulamazsanız tamamen orijinal bir görünüm için kendi tasarımınızı üretebilirsiniz. Canon'un Açık veya Koyu Renkli Kumaş Üzerine Ütülü aktarım kağıdına baskı almak için resim oluşturun ve bunu ütüleyerek istediğiniz kumaş aksesuarına ekleyin.

El işi ipucu: Yeni kumaşlara para harcamadan önce mevcut gardırobunuzu yenilemeyi deneyin.

Parlak kutular

Papercraft boxes folded to resemble sweet treats.
Değerli eşyalarınızı güvende tutmak için Creative Park'ın renkli kutularını kullanarak kalıpların dışına çıkın.

Kapkek, dondurma, meyve ve hatta araba gibi çekici tasarımlara sahip bu el işinden mücevher kutularında şekerlemeden takılara kadar her şeyi saklayın. Çocuklarınız kutularını hazırlayıp doldurduktan sonra bunları özel biri için hediyeye dönüştürme veya kendilerine saklama seçeneği sunun.

El işi ipucu: Daha keskin ve düzenli katlamalar için kurumuş tükenmez kalem, şablon kalemi veya sivri uçlu başka bir nesne ve cetvel kullanarak çizgilerin üzerinden geçin.

Sakinleştirici boyama

A printed colouring in page showing spot the difference.
Boyama, hayal gücünü ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olur. Fark bulma gibi oyunlar ise zaman geçirmenin eğlenceli bir yoludur.

Boyama, çocukların yapabileceği en sakinleştirici ve yaratıcı aktivitelerden biridir. Zihni içinde bulunulan ana odaklar ve kaygı ile stres yaratan düşünceleri sakinleştirmeye yardımcı olur. Küçük çocuklar için bu dinozor görüntüsü de dahil olmak üzere birçok harika boyama sayfası içeren Creative Park, çocuklarınızı eğlendirmek ve farkındalığı güçlendirmek için eğlenceli ve çeşitli fark bulma, labirent ve nokta birleştirme içerikleri sağlar.

El işi ipucu: Creative Park'ın "Eğitici" alanındaki "Oyna" bölümüne gidin ve arasından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli baskıları keşfedin.

Natalie Denton tarafından yazıldı

İlgili makaleler
Create a papercraft safari

YARATICI BASKI

Kağıt el işi safarisi oluşturun

Canon Creative Park ile kendi hayvan temalı aile etkinliğinizin baskısını alarak doğadan ilham alın.

Print family life story

YARATICI BASKI

Ailenizin hayat hikayesinin baskısını alın

Ailenizle geçirdiğiniz değerli anlarda çektiğiniz fotoğrafların baskısını alın ve el becerilerinizi konuşturun.

Create your own family treasure hunt

YARATICI BASKI

Ailenizle hazine avına çıkın

Heyecan verici bir macera için PIXMA yazıcınızı ve hayal gücünüzü nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

İlgili Ürünler

Önerilen uygulamalar

İlgili Makaleler

İlham Alın bölümü; kullanışlı fotoğrafçılık ipuçları, alıcı kılavuzları ve bilgilendirici röportajlar dahil olmak üzere en iyi fotoğraf makinesini veya en iyi yazıcıyı bulmanız ve bir sonraki yaratıcı fikrinizi hayata geçirmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temel bir kaynaktır.

İpuçları ve Teknikler bölümüne geri dön